Jak przetrwać zimę i nie wpaść w depresję: 5 sposobów

Wydawałoby się to raczej banalną radą, ale wielu ją lekceważy, w wyniku czego ciągle chorują. Nie ma czasu na dobry nastrój! Eksperci zwracają uwagę na fakt, że mróz ożywia tylko na pierwszy rzut oka, ale nasze ciało zużywa dużo energii i energii, aby pomóc nam się odpowiednio ogrzać, staje się słabsze i bardziej podatne na wirusy. Dlatego konieczne jest ciepłe ubranie, przestrzeganie warstw w ubraniach, wybór wysokiej jakości bielizny termicznej i naturalnych materiałów.

Wiele osób od dawna ma zwyczaj chodzenia na zimę w cieplejszych krajach. I jest to całkiem uzasadnione. Psychologowie zauważają, że ich ciało nadal pracuje z pełną siłą, a na przykład ich przyjaciele, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak długie wakacje, zapadają w rodzaj hibernacji. A wszystko dlatego, że ciało oszczędza energię i nie może samodzielnie pocieszyć. Dlatego jeśli nie masz szczęścia z wakacjami, częściej wyjeżdżaj z miasta lub idź na lodowisko, kręgle, restaurację. Gdziekolwiek, żeby zmienić sytuację.

Nawiasem mówiąc, eksperci doradzają również aktualizację wnętrza mieszkania, na przykład dodając więcej jasnych elementów i ciepłych rzeczy. Będziesz chciał ciągle wracać do tak przytulnego domu.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w zimnych porach roku nie chcę ponownie się ruszać i ogólnie czołgać spod ciepłego koca. Jednak trenerzy fitness twierdzą, że aktywność fizyczna jest głównym narzędziem w walce z depresją. Ponadto regularne treningi mogą poprawić twoją sylwetkę i zwiększyć samoocenę.

Unikaj fast foodów, napojów gazowanych, dań gotowych, żywności instant, ciastek i kiełbas, wypieków z białej mąki, słodzików, barwników i konserwantów. Dodaj do diety więcej zieleni, chudego mięsa, ryb, zdrowych tłuszczów (olejów roślinnych) i węglowodanów złożonych (zboża, pieczywo pełnoziarniste), które pomogą utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i dostarczą organizmowi korzystne mikroelementy. Nie zapomnij o żywych witaminach. Na przykład persimmon zrekompensuje niedobór jodu, buraki przywrócą zdrową cerę, a kapusty kiszonej jest więcej niż w całej cytrynie. Jest to przydatne nie tylko dla dobrego nastroju, ale także dla odporności.