Technologia bezpieczeństwa

Rozmowa o zapobieganiu urazom dziecięcym i wszelkiego rodzaju nieszczęściom z dziećmi znajduje się w specjalnej literaturze i mediach „rodzinnych”, z reguły w najbardziej ogólnej formie. Zapałki, gniazdka, w tym urządzenia elektryczne - być może jest to temat wyczerpany. Tymczasem wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. Musiałem porozmawiać z przyjaciółmi, lekarzami i jakie okropności nie słyszałem od nich! Najbardziej niewiarygodne przypadki przytrafiają się dzieciom z winy nieostrożnych rodziców i wydaje mi się, że warto o tym bardziej szczegółowo mówić.

Zabawki mogą być również źródłem niebezpieczeństwa. Na przykład niestabilna grzechotka. Wypadające z niego kulki są bardzo niebezpieczne dla nieracjonalnego dziecka. Różne koraliki, małe guziki, małe kulki są również niebezpieczne. Moi znajomi mieli taki przypadek, gdy ich córka włożyła do nosa jagód jarzębiny z kiści, którą dali jej do zabawy. Na szczęście jagoda spłyciła się - zgadli, że podłoży jej szczyptę mielonego pieprzu pod nos. Katya kichnęła - i wyskoczyła jagoda. Ale ten incydent wystarczał im przez wiele lat.

Warto również rozmawiać, zwłaszcza ze starszymi dziećmi, oraz sytuacjami, takimi jak nieoczekiwane obrażenia, pożar, powódź w mieszkaniu ... Jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, a twoi rodzice nie będą w domu, co najlepiej zrobić dla dziecka? Do kogo zadzwonić? Takie gry sprawiają, że dzieci są bardziej zaradne, bardziej zdecydowane w ekstremalnych sytuacjach.