Pomoc!

„Raz na ulicy spotkałem przystojnego mężczyznę. Zaczęliśmy rozmowę i powiedziałem, że szukam pracy. Okazał się dyrektorem generalnym jednej firmy i zaproponował współpracę z nim. Zgodziłem się

Ciągle myślałem, że za to będzie chciał ze mną spać, ale nic takiego się nie wydarzyło. Nawet na to nie wskazał. Potem przeniósł mnie do innej firmy, bardziej solidnej niż jego, gdzie również pracował. Kiedyś rozmawiał przez telefon ze swoją kochanką i powiedział jej, że tęskni za nią, a potem prawdopodobnie się pokłócili i rozłączył się.

W tym czasie wróciłem do domu, a on zauważył, że mój nastrój się zmienił (z powodu rozmowy, którą słyszałem) i zapytał, co się stało. Odpowiedziałem, że wszystko jest w porządku. Następnego dnia zaprosił mnie na lunch do kawiarni. Podczas kolacji zapytał mnie, czy się zakochałem, co zrobiłbym, gdybym się zakochał. Powiedziałem mu, że jestem zakochany i zazwyczaj zakochuję się w osobie, kiedy mamy wzajemne współczucie.

Potem powiedział, że przełamuje ze mną swoje stereotypy (nie je w kawiarni z dziewczynami, z którymi pracuje). Zapytałem, dlaczego to robi teraz, powiedział, że nie wie. Więcej w kawiarni nie zaprosił mnie. Codziennie widujemy się w biurze i zdałem sobie sprawę, że się w nim zakochałem. Ale on ma żonę, kochankowie. Bardzo często jego stała kochanka przychodzi do biura, a ja jestem bardzo zazdrosna, ale staraj się nie okazywać jej wyglądu. Traktuje mnie dobrze, zawsze pyta, jak mi idzie. Jeśli jestem w złym humorze, pyta, czy coś mi się stało.

Nie rozumiem, dlaczego mi pomaga i nic nie chce w zamian. Oczywiście dla mnie to dobrze, że nie wymagają ode mnie niczego, ale chciałbym zrozumieć, jakie korzyści daje mu to. Często zauważam, że na mnie patrzy. Uwielbia mądre, gadatliwe dziewczyny, a ja jestem cicha, nieśmiała i mało rozmowna. Naprawdę chciałbym zrozumieć, dlaczego mi pomaga. ”

Tak, nazywa się to „przeżył”! Dla każdego dobrego czynu automatycznie szukamy korzyści dla tego, kto popełnia ten czyn. Ogólnie rzecz biorąc, oczywiście jest słuszne: relaks w naszych trudnych czasach nie jest zalecany, ale ...

Ale w tym konkretnym przypadku nadal można założyć, że dana osoba działa całkowicie bezinteresownie. Być może widzi w niej córkę, o której od dawna marzył, i dlatego chce uchronić go przed pewnymi problemami, które czekają na niedoświadczone dziewczyny na każdym kroku. Możesz pójść jeszcze dalej i pomyśleć, że generalnie zdecydował się na działalność charytatywną, chociaż może nasz korespondent jest w rzeczywistości wspaniałym pracownikiem, znaleziskiem dla każdej firmy, a korzyści w tym przypadku są całkowicie wzajemne.

A fakt, że dziewczyna się zakochała, jest również w ogólnej kolejności rzeczy. Postulat, że „im mniej kobiety kochamy, tym łatwiej nas lubi”, jak dotąd nikt nie odwołał. Plus - różnica wieku, a nawet najwyraźniej mężczyzna wyróżnia się ostro z kręgu rówieśników, chłopaków i znów wyróżnia się na lepsze. I to znowu dobrze! To bardzo wzniosła i romantyczna miłość, o której wszyscy marzymy i marzymy, ale rzadko spotykamy się w prawdziwym życiu.

Tak więc pomoc tutaj wcale nie jest potrzebna. Musisz tylko zrozumieć, że nie będzie romansu, nie będzie przeniesienia tych relacji na inny poziom, nie będzie marszu Mendelssohna. Jedyne, co może się zdarzyć, to stopniowe przekształcanie słodkiej, skromnej sekretarki w genialnego, wysoce profesjonalnego pracownika i wcale nie jest to konieczne w firmie obecnego dobroczyńcy. A potem, po przypadkowym spotkaniu na jakimś spotkaniu, zawołał w szoku: „Naprawdę to samo?!” I ...

Ale to będzie zupełnie inna historia, dla której bardzo, bardzo wiele trzeba zrobić, a przede wszystkim dla siebie. A reszta nastąpi.