Dlaczego kamizelki futrzane powinny zniknąć z szafy: 5 dobrych powodów

Bezużyteczne użycie naturalnego futra

W branży modowej marki jedna po drugiej odmawiają stosowania naturalnego futra w swoich kolekcjach. Uważamy jednak, że noszenie futra lub jego brak jest osobistym wyborem każdego z nas, ale jaki jest sens ciepłego futra, jeśli się nie ogrzewa? Ale kamizelki futrzane nie są czymś, co może cię rozgrzać. O tym - poniżej.

Brak funkcjonalności

Jeśli potrafisz wyjaśnić funkcjonalność kamizelki futrzanej - gratulujemy. Ale ani my, ani profesjonalni styliści nie widzimy w nich żadnych korzyści. Po pierwsze, taki element garderoby nie może być noszony na zimno, gdy jesteśmy gotowi do noszenia futra. Po drugie, zimą ręce, które pozostają otwarte, nadal zamarzają, nawet jeśli nosisz rękawiczki powyżej łokci. I po trzecie, wybór odpowiedniego zestawu do takich „zewnętrznych” ubrań jest o wiele trudniejszy niż myślisz.

Zapobiega tworzeniu stylowego wyglądu

Prawie każdy obraz z kamizelką futrzaną uzyskuje przedrostek „dama” lub, w nowoczesnych warunkach, „bogata rosyjska żona”. Niestety to Cię nie zabarwia, a jedynie podkreśla brak smaku. Trudno jest wybrać odpowiednią sukienkę do kamizelki. Maxi natychmiast zamienia się w strój kobiecy, mini sprawia, że ​​wyglądasz jak muszka, dżinsy, swetry i różne spodnie również nie są w stanie stworzyć harmonijnej pary dla kamizelki futrzanej. W rezultacie zawsze wygląda na nie na miejscu. A to psuje wrażenie obrazu jako całości.

Łamie linie ciała

Obszerna kamizelka z futra zamienia każdą figurę w trójkąt, prostokąt, a nawet koło, w zależności od tego, jak puszyste futro jest wybierane do jego produkcji. Nawet pasy i paski nie zawsze są w stanie coś zmienić. Oczywiście futra mogą zrobić to samo, ale w nich objętości są często równomiernie rozmieszczone, a cienkie ramiona nie wystają z pach. Jeśli futro zwiększa ramiona, rękawy są jednak kontynuacją i wyglądają dość harmonijnie. W przypadku kamizelek tak się nie dzieje.

Ponadto kamizelki nie można nosić na cienkim swetrze. Wspominaliśmy już o tym powyżej. Kontrast tekstur jest więc zapewniony. I wcale nie jest faktem, że zagra w twoje ręce, najczęściej kombinacja futra na ciele i, na przykład, wełna lub skóra na rękawach wygląda przygnębiająco. Ręce stają się nieproporcjonalnie małe i krótkie, a ty wydajesz się owinięty w futrzany kokon.

To już nie jest modne!

I wreszcie Pamiętaj, że kamizelki już dawno przestały być modne. Dla wyjaśnienia - kamizelki z futra. W końcu cienkie płaszcze w kamizelki i sportowe puchate modele kwitną teraz. Jednak nadal nie jest to opcja zimowa. Zimą radzimy przyjrzeć się przyciętym płaszczom ze sztucznego futra, ciepłym wełnianym płaszczom i obszernym kurtkom. Prawidłowo skomponowane obrazy z ich użyciem z pewnością nikt nie nazwie złego smaku.