Od grunge z nutą gotyku po elegancję: jak zmienił się styl jednej z najjaśniejszych gwiazd lat 90. Winona Ryder

Winona Ryder słusznie otrzymała status jednej z głównych dziewcząt lat dziewięćdziesiątych. Trendy tej epoki dosłownie przenikają współczesną modę i często szukamy inspiracji w archiwalnych fotografiach. Wyraźnie śledzą powstawanie stylu Rydera: od buntu po elegancję. Obraz „złej dziewczyny” został harmonijnie połączony z niewinnym wyglądem i delikatną postacią z masywnymi skórzanymi kurtkami i koszulkami z reakcyjnymi napisami.

1997 rok

Wyraźnym dowodem cyklicznych trendów w modzie są prążkowane golfy i skórzane ołówkowe spódnice, które od dawna są podstawowymi codziennymi masztami. Ale w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych taki zestaw wraz z mułami na pięcie towarzyszyły Ryderowi na czerwonym dywanie!

1998 rok

Rok później czarne monoluki zastąpiono szeregiem delikatnych odcieni bzu i chabra. W tym samym czasie sukienki kombinowane osiągnęły szczyt popularności, jednak jak dziś. W tym okresie styl Winony stał się tak kobiecy, jak to możliwe, szczególnie podczas wieczornych wycieczek - nie mogliby się obejść bez eleganckich sprzęgieł, szpilek i luksusowej biżuterii.

1999 rok

I znowu całkowity czarny, skórzany i lniany styl. To prawda, że ​​Winona często przywracała zbuntowanego ducha do codziennego życia. Wynalazek z lat dziewięćdziesiątych, który chętnie przyjęliśmy, to moda na unisex. To właśnie Ryder nauczył nas, jak nosić luźne sportowe spodnie z klapkami i trampkami oraz uzupełniać obszerne jeansy i kurtki motocyklowe eleganckimi torbami.

2000 - 2001

Miniaturowe kombinacje, sukienki bez ramiączek i odważne detale - wszystko w duchu zera. W 2001 r. Powróciła „zła dziewczyna” Ryder na niespotykaną dotąd skalę. Aktorka została zatrzymana za kradzież w butiku z ubraniami. Lata później przyznała, że ​​zachowała się w stanie zmęczenia i głębokiej depresji.

2009 - 2011

Wydawało się, że spacery po czerwonym dywanie Winony w tym okresie osiągnęły maksymalną kobiecość. Bujne sukienki midi i podłogowe, liczne falbany, koronkowe i oszałamiające szpilki stały się wiernymi towarzyszami aktorki podczas ważnych wydarzeń.

- 2015 r

Ulubiona total black („total black”) dosłownie stała się znakiem rozpoznawczym aktorki. Sukienki midi i maxi przeplatają się ze spektakularnymi garniturami do spodni, obrazy uzupełniają modne akcesoria i buty. W tym okresie aktorka odeszła od zwykłej krótkiej fryzury na rzecz długich włosów.

2017-2019

Jeździec mistrzowsko balansuje między stylami, łącząc surowe kurtki i długie sukienki podłogowe z wytrzymałymi butami motocyklowymi. Trendy w modzie z przełomu lat 80. i 90., które ona odważnie wprowadziła w życie, aktorka umiejętnie ożywiła podczas ostatnich wycieczek.

Przez kilka dziesięcioleci styl Winony Ryder ewoluował z buntowniczego i czasami „chłopięcego” w najbardziej kobiecy i elegancki. Jednak aktorka nie zmienia do dziś niektórych szczegółów - lakoniczności obrazów i czarnego koloru.