Ciemny denim, kwiatowy nadruk i nowe kształty: główne trendy mody roku

Ciemny denim i kolorowa klatka

Klasyczne niebieskie dżinsy i szara kurtka w kratkę są oczywiście wspaniałe, ale spójrzmy dalej w nowym sezonie. Na szczęście projektanci pod wodzą Tommy'ego Hilfigera, Karla Lagerfelda i Toma Forda zapraszają w podróż do kraju o głębokich i bogatych kolorach. Denim teraz kupujemy tylko odcień indygo, ale za pomocą klatki możesz robić, co chcesz! Chcesz różowy? Noś różowy. Niebieski? Noś niebieski. I tak, teraz nie tylko na kurtkach. Sukienki, sukienki, blezery, a nawet buty są teraz pokryte tym symetrycznym (lub nie takim) nadrukiem.

Lawendowy i kwiatowy nadruk

Podczas gdy Pantone Color Institute ogłasza promieniowanie ultrafioletowe kolorem 2018, pędzimy do butików po delikatne lawendowe garnitury, bluzki i sukienki. Ten odcień fioletowej gamy jest znacznie spokojniejszy, a nawet łatwiejszy do dostosowania do każdej garderoby. A ponieważ mówimy o romansie „odzieżowym”, zwróćmy również uwagę na popularny kwiatowy wzór.

W nowym sezonie nosimy te wszystkie atrybuty kobiecości z elementami męskiej garderoby: szerokie szorstkie paski, buty i oversize'owe płaszcze.

Odzież jako dzieło sztuki

Moda i sztuka zostały połączone na wybiegu w kolekcjach sezonu wiosna-lato 2018. Jakie są tylko odniesienia do twórczości Andy'ego Warhola z Versace i japońskich animatorów z Prady. Oczywiście musisz nosić takie rzeczy tak ostrożnie, jak to możliwe. Jeśli jednak nie jesteś pewny siebie, lepiej ograniczyć się do modnych żakardowych lub zlokalizowanych nadruków.

Nowe formy trenczów

Projektanci w nowym sezonie dokonali znacznego ulepszenia tak klasycznego elementu garderoby, jak trencz. Wszystko się zmieniło: od cięcia rękawów po umiejscowienie okuć i wygląd kołnierza. Na przykład Celine najwyraźniej próbowała dopasować wykop do jednego kawałka. Okazało się interesujące! A oversize stało się głównym trendem w tej dziedzinie, dlatego zalecamy udanie się do działów męskich w celu uzyskania idealnego trencza, który można bezpiecznie zapiąć na ramionach.

Grzywka zamiast lotek

Kolejną modną innowacją, która wpłynęła na design, jest wygląd frędzli zamiast sfrustrowanych falbanek. Wcześniej spódniczki i bluzki kojarzyliśmy wyłącznie z zachodnim stylem i epoką lat 20., teraz jest to nowy symbol wolności i kobiecości. Noś z pończochami, botkami, zwykłymi t-shirtami.