10 modnych płaszczy przeciwdeszczowych, które na pewno będziesz nosić

Nawet najlepsze kolekcje luksusowych marek nie są pozbawione płaszcza przeciwdeszczowego. Prada, Miu Miu i Chanel jednogłośnie powtarzają nam, że już zapominamy o parasolach i przyzwyczajamy się do biegania w delikatnym deszczu w specjalnym płaszczu.

Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze, ważne jest, aby płaszcz przeciwdeszczowy nie ograniczał ruchów, w przeciwnym razie będzie w nim zbyt gorąco, ponieważ są one szyte ze specjalnych gęstych materiałów lub nawet wykonane z przezroczystego plastiku. Pamiętaj, jak działa szklarnia, a jeśli nie pozostawisz miejsca pod taką odzieżą zewnętrzną, ryzykujesz perfekcyjne pocenie się. Jednak większość modeli wysokiej jakości ma specjalne wstawki lub bawełnianą podszewkę, co absolutnie eliminuje niepotrzebne zdarzenia. Nawiasem mówiąc, daje to powód do zakupu tylko markowych modeli wysokiej jakości.

Po drugie, ważna jest również długość. Trend jest zarówno mini, lekko zakrywający biodra, jak i midi - płaszcze przeciwdeszczowe, sięgające połowy łydki. Ponadto niektóre marki zaczęły produkować bardzo skrócone modele, które bardziej przypominają kurtki.

Jeśli chodzi o trendy, ulubieńcem najbardziej zaawansowanych fashionistek jest plastik, a także metalizowane materiały. Na drugim miejscu - sportowe szyki i płaszcze przeciwdeszczowe, podobne do wielkich „igrzysk olimpijskich” z lat 80. i 90. Radzimy też nie wstydzić się i wybierać bardzo jasne modele, na przykład szkarłatne lub żółte. Jednak klasyczne granatowe, szare i czarne płaszcze przeciwdeszczowe nie zostały anulowane.

Czy nosisz płaszcz przeciwdeszczowy?