Gry biznesowe

Nowe trendy w modzie w ubraniach to taka podstępna rzecz, która nieuchronnie przypomina złą pogodę. Możemy denerwować się tak bardzo, jak to możliwe, w związku z kwietniowymi opadami śniegu lub styczniowymi ulewnymi deszczami, ale z tego powodu nie przestaną one być rzeczywistością dzisiaj. Podobnie jest z modą: możemy być zirytowani powrotem neonowych farb w stylu disco, denerwować wulgarność różowego koloru lub szokować nadmiernym radykalizmem dzisiejszych mini, ale takie są trendy kolekcji wiosna-lato / 2003 prezentowane na światowych wybiegach.

Jednocześnie moda ostatnich lat jest bardzo demokratyczna i tolerancyjna wobec tych, którzy wciąż próbują przeciwstawić się tak silnemu nurtowi uzależnień estetycznych. Nowoczesna moda daje, po pierwsze, prawo wyboru, a po drugie, najszerszy możliwy wybór. Nawet osoba o najbardziej konserwatywnych gustach i pasjach znajdzie w tej karnawałowej karuzeli rzeczy, które są w pełni zgodne z jego własnymi pomysłami na stylowe ubrania odpowiednie na każdą okazję.

Na przykład ubrania biznesowe na wiosnę i lato zachowują wszystkie tradycje klasyki, ale oferują im odrobinę kobiecości : lekko rozszerzane spódnice, nieco krótsze niż tradycyjne spódnice, nieco cieńsze i lżejsze tkaniny, które pozwalają im leżeć w miękkich fałdach (Helmut Lang, Marcel Marongiu) . Niezwykle zimna wiosna pozwala zastąpić zwykłe surowe bluzki ciasnymi golfami wykonanymi z cienkiej dzianiny lub lycry (Prada, Valentino). Nadejście tak oczekiwanej przez nas pogody pozwoli na noszenie przestronnych obszernych bluzek wykonanych z cienkiego szyfonu lub pastelowego jedwabiu z szalowym kołnierzem i zapachem zamiast tradycyjnego zapięcia (Cerruti).

Nawet klasyczne białe bluzki w stylu męskiej koszuli nabierają nowego wyglądu w tym sezonie. Na przykład w Versus pasek zapięcia staje się węższy, a liczba małych guzików prawie podwaja się, co samo w sobie zamienia zwykły zapięcie w element dekoracyjny. Ponadto uzależnienie obecnej mody od metalu w dowolnej formie pozwala na wykonanie z niego tych samych przycisków, dodając różnorodne metalowe akcesoria dla dodatkowej przyjemności - powiedzmy, kilka rzędów łańcuchów zamiast paska. Wszystko to wygląda skromnie, prawie niewinnie, a jednocześnie niecodziennie.

Bliżej lata stroje biznesowe nieuchronnie zaczną wpływać na entuzjazm wiodących projektantów odzieży w stylu lat 50-tych. Ich ideałem jest Jackie Kennedy Onasis, który niegdyś nosił tytuł „Lady Perfection” i którego nie można podejrzewać o wulgarność. Kolekcja Marc Jacobs stała się żywym wykładnikiem tego stylu: małe i cienkie letnie płaszcze z małymi kołnierzykami, bluzkami, a nawet spódnice z dyskretnymi małymi nadrukami, wąskie lub, przeciwnie, mocno rozkloszowane spódnice z małymi wąskimi kurtkami o delikatnych odcieniach . Surowe monochromatyczne golfy Prady pozbywają się wysokiego kołnierza i skracają rękaw do linii powyżej łokcia. Ponieważ w konserwatywnych biurach, nawet w najbardziej dusznym upale, są podejrzliwi o otwarte ramiona, styl lat 50. oferuje całkiem ładne rozwiązanie - ledwo wskazane małe rękawy z latarką (Louis Vuitton, Marc Jacobs, DKNY).

A co z szaleństwem projektantów mody ze złotym i srebrnym przepychem, lśniącą satyną i karmelowym kolorem? W końcu, co z super modnym różem, bez którego żadna młoda dama nie ma prawa uważać się za modną i stylową? Czy można położyć temu kres, pozbawiając się prawdziwej przyjemności z zamieszek psotnego życia, które w końcu wybuchło w modzie? Nic takiego! Po prostu wszystko powinno być z umiarem i na miejscu.