3 wskazówki, aby wyglądać stylowo w deszczową pogodę

Płaszcze przeciwdeszczowe

Oczywiście większość stylowych sztuczek to właściwy wybór garderoby lub nawet jednej jej części. Nie możesz obawiać się przypadkowego wpadnięcia w deszcz, jeśli zamiast wiatrówki lub bawełnianego trencza założysz rano płaszcz przeciwdeszczowy. Przezroczyste modele są szczególnie popularne wśród fashionistek. Jednak na rynku masowym znacznie łatwiej jest znaleźć klasyczne jasne opcje. Płaszcze przeciwdeszczowe są bardzo proste, nie wymagają specjalnej pielęgnacji, ale wielu modeli nie można prać w pralce ze względu na kruchość materiału

Ponadto pomysł zakładania winylowych trenczów, obserwowanych na ulicach modnych stolic, można nazwać świetną opcją do pokonania deszczu. Z jednej strony jest bardzo stylowy, z drugiej - szansa na zmoczenie jest znacznie zmniejszona.

Prawidłowe buty

Szpilki są oczywiście jednym z najlepszych przyjaciółek dziewcząt, ale jeśli nie wyglądają jak ten model z Off-White, lepiej odmówić noszenia ich w deszczową pogodę. Kiedy strumienie wody na ulicy można zrzucić, należy wybrać bardziej stabilne buty, na przykład modne trampki lub buty ze stabilną piętą. Nie będziemy rozmawiać o gumowych butach, ponieważ znalezienie idealnego modelu jest zbyt trudne, a długie noszenie gumy niszczy nogi. Dlatego jeśli wybierzesz buty gumowe, pamiętaj, aby zabrać ze sobą zmianę. A tym, którzy nadal stawiają styl na pierwszym miejscu, oferujemy krótką listę niezbędnych butów: modne buty z tworzywa sztucznego (lub owinięte plastikiem), skórzane trampki na platformie lub buty winylowe. Zobacz więcej pomysłów w galerii!

Akcesoria odporne na wilgoć

Nie tylko my, nasza fryzura i makijaż, zwykle cierpimy na deszcz, ale także ważne rzeczy, które zostawiamy w naszych torebkach. Jeśli masz pewność, że pogoda się pogorszy, przynieś z domu torebkę wykonaną z tworzywa sztucznego lub silikonu. Takie dziecko niezawodnie ochroni twoje dokumenty i telefon przed wilgocią.

Jednak dla miłośników konserwatywnych metod rozwiązywania wszystkich problemów są parasole, które dziś również pozostają stylowym dodatkiem. I nie zapomnij o kapturach i czapkach wykonanych z materiałów hydrofobowych. Lepiej raz zmienić się w małego astronautę, niż pojawić się w biurze z mokrymi zamkami zamiast układać w stosy.

W naszej galerii znajdziesz ciekawe przykłady stylowego wyglądu w deszczową pogodę.