Styl Chanel: jak nosić nowomodny plastik i klasyczny tweed

Jednak w przeciwieństwie do tweedu tworzywo sztuczne jest podstępnym materiałem i nie jest zbyt swobodne. Ubrania wykonane z tych materiałów mogą jednak podważyć stylowy wygląd. Aby temu zapobiec, należy wziąć pod uwagę kilka punktów.

Zasady współczesnych skarpet

Ogólnie rzecz biorąc, trend w zakresie plastikowej odzieży wierzchniej powstał w sezonie jesień-zima 2017-2018. Trencze, pokryte przezroczystą skorupą, zostały wprowadzone przez Calvina Kleina, a plastik bezpośrednio zaoferował noszenie Miucci Prada. Po wiosenno-letnim pokazie Chanel masowe marki masowo rzuciły się na produkcję płaszcza przeciwdeszczowego. Ale! Wybierając ubrania z takiego materiału, należy zwrócić uwagę na stopień wentylacji. Tak, to prawda. Płaszcz przeciwdeszczowy lub wykop wykonany z tworzywa sztucznego nie powinien być szczelny, zwykle dla wygody, specjalne otwory są nakładane na taką odzież zewnętrzną, na przykład w okolicy pachy.

Jeśli chodzi o akcesoria wykonane z plastiku, kategorycznie nie zalecamy panamy, takiej jak Chanel. Przynajmniej staraj się nie nosić czapek wykonanych z materiałów nienaturalnych dłużej niż kilka godzin z rzędu. Ale wszystko inne - torby, kolczyki, rękawiczki, a nawet buty - jest absolutnym obowiązkiem. Jednak pod plastikowymi butami warto założyć skarpetki wykonane z naturalnej bawełny i lepiej jest wcześniej przetrzeć plastikowe sandały za pomocą rozszerzającego się rozwiązania, aby nie robić odcisków.

Klasyczny na zawsze

Przejdźmy teraz do drugiego materiału. Tweed jest odpisywany w sposób niezasłużony, ale będziemy protestować, dopóki nie zrobimy z tweedu surowych, klasycznych, nudnych garniturów, ale także, na przykład, dziarskich spódnic, talii, a nawet topów. Tweed pojawił się nawet w kolekcji Oliviera Rustena dla Balmain, a dziś jest to najbardziej progresywna marka, która sprawia, że ​​millenialsi i cała rodzina Kardashian oszaleli.

Tworzenie zestawów tweedowych jest łatwe. Nikt nie anulował Total look, ale możesz sobie pozwolić na więcej? Oczywiście tak! Dlatego bierzemy spódnicę lub spodnie wykonane ze skóry i tweedowej kurtki lub tweedową sukienkę i trampki, lub noszymy razem tweed i plastik, jak zapisał Karl Lagerfeld.

A po której stronie się opowiesz? Zaryzykujesz zakup kilku rzeczy z nowomodnego materiału lub po prostu zaczniesz nosić klasyczny tweed, ale w modnych kombinacjach?