Piękno-życie hack dnia: jak chronić suche włosy na zimno

Suche włosy są naturalnie bezbronnymi stworzeniami. Głównym problemem suchych włosów jest to, że gruczoły łojowe skóry głowy nie wytwarzają wystarczającej ilości własnych olejków, które zostały zaprojektowane w celu ochrony pasm i skóry przed atakami z zewnątrz. W rezultacie stają się idealnym celem dla czynników zewnętrznych.

Z tego powodu odżywianie skóry głowy jest zaburzone, włosy stają się kruche, rozdwajane, zelektryfikowane. Zimą suche włosy są pod wpływem różnic temperatur (suche i zimne powietrze na zewnątrz, ciepłe wnętrze), dlatego potrzebują oczu i oczu. Jak chronić włosy na zimno? Oto sześć hacków życia.

Środki powierzchniowo czynne w szamponach wysuszają włosy i skórę głowy. Suche włosy tego nie potrzebują. Dlatego wprowadź szampony bezsiarczanowe w menu pielęgnacji lub zwróć uwagę na odżywki do mycia włosów. Sprawdź, czy zawierają składniki nawilżające.

Pamiętaj, aby zrobić odżywcze maski do włosów raz lub dwa razy w tygodniu. Maski do suchych pasm zawierają wyciągi roślinne, cenny kolagen, który przywraca strukturę włosów, łata wszelkie uszkodzenia i wzmacnia trzon.

Dodatkowo odżywiają pasma, łagodzą elektryzowanie, ułatwiają czesanie i stylizację.

Możesz uszkodzić ich strukturę. Jeśli nie możesz się doczekać rozplątywania pasm, nałóż na nie niezmywalną odżywkę i ostrożnie przeczesz je grzebieniem o szerokich zębach.

Zawsze używaj ochrony termicznej przed stylizacją za pomocą urządzeń termicznych, aby włosy nie atakowały gorącego powietrza. Takie fundusze mogą być prezentowane w postaci sprayów, serum, olejków, kremów do stylizacji.

W średniowieczu tylko ludzie królewscy spali na jedwabnym lnie, ponieważ tkanina ta była uważana za droższą niż złoto. Oczywiście nie warto spać na jedwabnym prześcieradle, nikt nie chce jeździć na łóżku, jak na lodzie. Ale jedwabne poszewki na poduszki są warte zakupu, ponieważ nadają włosom królewskie zaszczyty. Nie przywierają pasm, w przeciwieństwie do bawełny, nie powodują elektryzowania się i nie dezorientują włosów.