Jak przechowywać kosmetyki: 10 ważnych zasad

Czy lubisz przechowywać kremy w lodówce, próbujesz przedłużyć trwałość tuszu do rzęs, rozcieńczając go kroplami do oczu, czy w ogóle nie zwracasz uwagi na daty? Więc nie dziw się, że zmieniły się w twarz. Pojawienie się stanu zapalnego, zaczerwienienia i pigmentacji może wywołać kosmetyki, które nie są odpowiednio przechowywane. Eksperci powiedzieli nam, jak właściwie zachować bogactwo urody.

Jak przechowywać kosmetyki do twarzy i ciała

Często, gdy mamy do dyspozycji nowy słoik, szybko schładzamy się do lekarstwa, nowość wrażeń znika, pozostawiając rutynę. Jak w każdym związku, zaczynamy być mniej życzliwi dla naszych współpracowników. Zostawili go w łazience, nie zamknęli pokrywki ani nawet nie włożyli do lodówki dla lepszego zabezpieczenia.

Nie traktuj kosmetyków beztrosko. Jeśli chcesz tylko korzyści dla swojej skóry, skorzystaj z porady Victoria Klishko, kosmetyczki, specjalistki w zakresie technik sprzętowych Premium Aesthetics Clinic of Aesthetic Medicine.

Nie przechowuj kosmetyków do twarzy i ciała w łazience (z wyjątkiem produktów czyszczących - produktów myjących, żelu pod prysznic, szamponu). Tutaj temperatura ciągle się zmienia, wilgotność wzrasta. Taka atmosfera zmienia konsystencję funduszy, skraca ich okres przydatności do spożycia.

Nawiasem mówiąc, kosmetyki są często przechowywane na półce w łazience. Dostaje się do niego światło z lamp elektrycznych. W rezultacie plastikowe puszki nagrzewają się, a ich zawartość pogarsza się.

Zawartość pięknych słoików, nawet najbardziej luksusowych marek, nie może być przechowywana na zawsze. Dlatego przed kontynuowaniem używania produktu należy zapoznać się z datą ważności. Ma swoje własne środki.

Produkty kosmeceutyczne są przechowywane przez okres do trzech lat, produkty masowe - do 24 tygodni. Jeśli kupujesz środki za granicą, zwróć uwagę na kod kreskowy - jest to data ważności. Można to policzyć za pomocą specjalnego kalkulatora kosmetycznego (łatwego do znalezienia w Internecie) - wystarczy wpisać markę i kod kreskowy.

W Rosji, z datą ważności, rozporządzenie jest bardziej rygorystyczne - na opakowaniu należy podać datę produkcji i datę, do której można użyć tego narzędzia.

Nawiasem mówiąc, jeśli już otworzyłeś produkt, jego okres przydatności jest skrócony, zwykle jest napisany na opakowaniu. Niektóre produkty mogą żyć na półce nawet przez sześć miesięcy.

Lepiej nie eksperymentować z wygasłymi kosmetykami - może powodować alergie i szkodzić zdrowiu skóry.

Ciemność jest przyjacielem młodości i kosmetyków. Cichy narożnik bez światła, spadków wilgotności, o temperaturze od 12 do 22 stopni, idealny do produktów pielęgnacyjnych. Najlepszym miejscem do makijażu jest sypialnia.

Nawet jeśli jesteś bardzo zmęczony, nie bądź leniwy i ostrożnie zamykaj słoiki, chowaj zawartość przed tlenem i kurzem.

Każdemu kremowi towarzyszą specjalne szpatułki - i nie ma ich dla urody. Aby zapobiec przedostawaniu się brudu do słoika, weź produkt za pomocą tej szpatułki, nie zapomnij go wyczyścić (przynajmniej raz w tygodniu).

Nie chcę zawracać sobie głowy, a następnie kupować środki za pomocą dozowników lub w postaci sprayu. Takie opakowanie zapobiega przenikaniu bakterii, tlenu i przedłuża żywotność produktu.

O ile nie są środkami zmniejszającymi przekrwienie, dają najlepszy efekt po schłodzeniu lub naturalne kosmetyki, które nie zawierają konserwantów. Umieszczając te produkty w lodówce, możesz przedłużyć ich trwałość. Ale nie warto przechowywać w lodówce funduszy z teksturami oleju - zimno zmienia ich konsystencję, co oznacza ich skuteczność.

Najlepiej jest kupić specjalną małą lodówkę do przechowywania kosmetyków. Utrzymuje optymalną temperaturę 12 stopni, a powierzchnia tego urządzenia pokryta jest kompozycją antybakteryjną. Tutaj twoje kosmetyki nie będą współistnieć z jedzeniem i naprawdę będą trwać dłużej.

Nie możesz rozstać się ze swoim ulubionym słoikiem kremowym nawet w ciągu dnia? I w tym przypadku przyda się separacja . Zimą na ulicy produkt będzie bardzo zimny, co doprowadzi do zmiany jego właściwości.

Jeśli chcesz nawilżyć skórę w ciągu dnia, zwróć uwagę na serwetki i gąbki nasączone koncentratem witaminy C, ziołowe ekstrakty fermentowane lub roztwory z kwasem hialuronowym. To najlepsza opcja - otworzyli pojedyncze opakowanie z gąbką lub serwetką, potarli twarz i wyrzucili.

Jeśli krem ​​zmienił zapach (stał się kwaśny), fakturę (jednorodny produkt zmienił się w dwufazowy - płyn na górze, krem ​​pod spodem, pojawiają się grudki), kolor, na powierzchni pojawiły się dziwne cząstki - oznacza to naruszenie warunków przechowywania, tlen dostał się do kosmetyków , brud, bakterie rozmnażają się tutaj. Taki produkt należy natychmiast wyrzucić.

Produkty do makijażu również potrzebują oka i oka. Ekaterina Ponomareva, wiodąca wizażystka marki MAC w Rosji i krajach WNP, powiedziała, jak prawidłowo przechowywać produkty do makijażu.

Produkty kremowe (kremy, odcienie) po otwarciu są odpowiednie od sześciu miesięcy do roku. Produkty suche - proszki, cienie, rumieniec - wystarczą na trzy lata lub dłużej. Korektory kremów i płynów, ołówki - rok lub dwa. Tusze zaczną tracić swoje właściwości po trzech miesiącach użytkowania.

Nie zaleca się przechowywania kosmetyków na oknie, stole lub w innych miejscach, w których mogą padać promienie słoneczne (przy różnicy temperatur pogarszają się produkty do makijażu, zmieniają ich teksturę i właściwości). W łazience kosmetyki również lepiej nie wychodzić. Zbyt wysoka wilgotność może zagrać na niej.