Hack dnia urody i życia: jak wybrać podkład dla swojego typu skóry

Aby Twoja skóra wyglądała idealnie, a podkład działał jak magiczna różdżka, ważne jest, aby wybierać ją nie tylko kolorem. Ogromne znaczenie ma rodzaj skóry właściwej i jej problemy. Jak wybrać odpowiedni podkład zgodnie z potrzebami Twojej skóry, mówimy w tym materiale.

Podkład dla normalnej skóry

Posiadacze normalnej zdrowej skóry są oczywiście wyjątkowi. Nie ma dla nich żadnych ograniczeń. Możesz, zgodnie z trendami mody, wybrać krem ​​z efektem lekkiego blasku o niskiej zdolności krycia (to znaczy, który daje lekką półprzezroczystą powłokę).

Podkład dla skóry tłustej

Tłusta skóra ma dwa problemy - okresowo pojawia się stan zapalny, a nieprzyjemny połysk pojawia się w ciągu dnia. Aby zneutralizować oba problemy, wybierz matowy podkład o gęstej fakturze i silnych składnikach nawilżających. Jeśli użyjesz tylko produktów matujących, szczególnie zimą, a następnie wysusz skórę, zacznie ona wytwarzać jeszcze więcej sebum. Dlatego ważne jest, aby dobrze go nawilżyć. Na rynku nie ma tak mało środków matujących ze składnikami nawilżającymi, dokładnie przeczytaj etykietę, poszukaj składników takich jak kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne.

Krem do cery mieszanej

Skóra kombinowana jest zwykle tłustą skórą w strefie T, ale podatną na wysuszenie w innych miejscach, a rzadziej jest to mieszanka tłustej i normalnej skóry właściwej. Dla właścicieli takiej kombinacji ważne jest, aby wybrać narzędzie, które działa na kilku frontach. Ogólnie rzecz biorąc, niektórzy wizażyści sugerują stosowanie dwóch produktów do makijażu naraz - matujących i nawilżających baz. Zastosuj pierwszy do strefy T, drugi do wszystkich innych części twarzy.

Podkład dla skóry suchej

Sucha skóra jest wiecznie spragniona i mniej chroniona przed czynnikami zewnętrznymi. Podstawa takiej skóry właściwej powinna mieć dwie ważne umiejętności - zbudować własną zbroję skóry i ją nawilżyć. Wybierz tonalne produkty z kwasem hialuronowym, olejkami i pantenolem w kompozycji. Ten ostatni szybko neutralizuje problem obierania.

Podkład do starzenia się skóry

Do starzenia się skóry zalecany jest tylko krem ​​tonalny, ponieważ puder tylko podkreśla zmarszczki. Narzędzie do takiej skóry właściwej powinno mieć funkcje Photoshopa i kremu przeciwzmarszczkowego. Poszukaj odblaskowych cząstek naturalnego pochodzenia, na przykład na bazie pereł i składników przeciwstarzeniowych - olejków, kwasu hialuronowego, witamin, przeciwutleniaczy, alg, ekstraktów roślinnych.

Podstawa do skóry problematycznej

Jeśli obawiasz się częstych wysypek lub wyprysków na skórze, twój fundament powinien nie tylko maskować problem, ale także go zwalczać. Poszukaj żywności zawierającej silne składniki przeciwzapalne - kwas salicylowy, przeciwutleniacze (witamina E, C). Tekstura takiego kremu powinna być pudrowa, matująca.