10 pomysłów na sesję zdjęciową miasta jesienią

Napad na otwarte werandy miasta

Jesienna pogoda jest idealna do sesji zdjęciowej ze względu na rozproszone światło i kontrast kolorów, które daje ciężkie szare niebo. Na otwartej werandzie będziesz cieszyć się wszystkimi zaletami oświetlenia, a przechodnie nie będą ci przeszkadzać. W Moskwie najbardziej fotogenicznymi w tym sezonie okazały się werandy restauracji Twins (ul. Malaya Bronnaya 13) i kawiarnia Les w Parku Kultury (Zubovsky Boulevard, ⅖). Inne opcje: gigantyczny sklep na Butelce w kawiarni 8.25 (Bolshaya Novodmitrovskaya Street, 36, 11), letnie stoły w kawiarni w budynku BC White Gardens (ul. Lesnaya, 7), pomarańczowe meble uliczne w kawiarni Sagah (linia Kalashny, 9 )

Poszukaj przedmiotów pokrytych bluszczem

Jest to świetne tło dla jesiennych zdjęć, zwłaszcza gdy bluszcz otacza budynki, balkony lub ogrodzenia z kutego żelaza. Kolor liści zostaje wyciszony, co nadaje zdjęciom szczególny akcent. Jeśli chcesz pokolorować swoje zdjęcia, wypróbuj aplikację Snapseed. Wystarczy umieścić kropkę na tej części zdjęcia, która ma być bardziej żywa i nasycona, lub odwrotnie, ciemniejsza i neutralna, aby osiągnąć pożądany efekt. Możesz więc dodać soczystość jesiennych liści, a niebo - szare.

Zwróć uwagę na szczegóły

Machający szalik z kaszmiru, przytulny filcowy lub wełniany kapelusz, loki, które niedbale wyciągnęły się z fryzury - wszystko sprawi, że twoje zdjęcia będą mniej inscenizowane. Nawiasem mówiąc, doskonale podkreśl obraz filiżanki gorącej herbaty lub kawy w dłoni. Aby uchwycić parę na zdjęciu, fotografuj w świetle dziennym przy minimalnym czasie otwarcia migawki. Pamiętaj, że tło musi być ciemne, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Użyj jesiennych liści

Pomysł oczywiście nie jest nowy, ale profesjonalna realizacja nie zawsze działa. A wszystko dlatego, że za pozornym zaniedbaniem zdjęć kryje się wiele pracy. Jedną z opcji jest wzięcie starego parasola, otwarcie go i naklejenie na nim jesiennych liści w kółko. Możesz rozcieńczyć kompozycję jagodami i pięknymi gałązkami. Takie niezwykłe akcesorium będzie świetną ozdobą każdej jesiennej sesji zdjęciowej.

Przynieś oczy tak jasne, jak to możliwe

Na zdjęciach ważne jest skupienie się na oczach. Ścisłe geometryczne strzałki na górnej powiece są odpowiednie dla miłośników klasyki, cieniowane strzałki na dolnej powiece dodadzą dramatu, a fragmentaryczne (tylko w kącikach oczu) zmienią cię w jarzmo. Jeśli nie jesteś zbyt bystry w obliczu, zwróć uwagę na strzałki w różnych kształtach i kolorach.

Rysuj piegi

Idealnie nadają się do portretowania. Trwałe konopie okażą się, jeśli narysujesz je bronzerem. Aby nałożyć to narzędzie, użyj pędzla do oczu z cienką końcówką lub kolczykiem w uszach, usuń nadmiar za pomocą gąbki.

Sesja zdjęciowa w deszczu

Aby wcielić to przedsięwzięcie, potrzebujesz dużej parasolki z długim uchwytem i wodoodpornym tuszem do rzęs. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego sprzętu fotograficznego. Aparat można zabezpieczyć zwykłą plastikową torbą. Umieść w nim aparat z soczewką do dołu, wykonaj otwór w torbie i rozciągnij go do rozmiaru obiektywu. Więc woda nie dostanie się na część mechaniczną.

Dodaj dym

Jasne plamy dymu na zdjęciu będą wyglądać korzystnie, niezależnie od tego, który aparat fotografujesz, nawet jeśli jest to obiektyw telefonu. Odpowiednie urządzenia do krakowania są sprzedawane w sklepach z artykułami pirotechnicznymi lub piłkarskimi. Bomby dymne są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. To prawda, że ​​będziesz potrzebował asystenta, który będzie trzymał spalonego klapy w pobliżu. Rób zdjęcia z minimalnie rozmytym tłem. Odpowiedni jest do tego aparat smartfona lub otwór aparatu: ustawiony na wartość zbliżoną do f / 11. Takie strzelanie należy przeprowadzać tylko w świetle dziennym.

Graj w kontrasty

Urbanizm to utrwalony trend w fotografii. Spróbuj tego na sobie. Znajdź jednolite tło w mieście. Odpowiednia betonowa ściana, schody, wysoki płot. Potrzebujesz monochromatycznej odzieży i jednego jasnego akcesorium lub przedmiotu: szalika, balonów, kwiatów, butów. Wtedy cała uwaga zostanie skierowana wyłącznie na ciebie.

Wznieś się nad ziemię

Może to być balkon, balon lub dach (w tym drugim przypadku zadbaj o pozwolenie i własne bezpieczeństwo). Megalopolis będzie doskonałym tłem. Jeśli pozwala na to miejsce, użyj teleobiektywów, aby poprawić efekt perspektywy na zdjęciu.