Dwoma literami: czego nie wiedziałeś o kremie BB

Pierwsze kremy BB (Blemish Balm) wcale nie były kremami, ale maściami, które miały pomóc pacjentom szybciej wrócić do zdrowia po agresywnych zabiegach kosmetycznych i operacjach plastycznych.

W tym czasie produkt był biały i był uderzający, zmieniając tego, który zastosował go, w członka trupy teatru Kabuki. Dlatego nieco później zaczęto dodawać pigmenty do kremu.

Potem pojawił się w oczach mas i stał się niezwykle popularny na całym świecie. Ale czy krem ​​BB jest naprawdę niebiańską manną - i nawilża, przywraca skórze i maskuje dobrze niedoskonałości? A może to wszystko fikcja i chwyt marketingowy? Jakie mity otaczają krem ​​BB, co z tego jest prawdą? Opowiedzieli nam o tym eksperci.

Krem BB pochodzący z Azji

I tutaj nie jest, w rzeczywistości został wynaleziony przez niemiecką doktor dermatokosmetolog Christinę Schrammeck. To ta lepka biała maść działała na przód rehabilitacji i odbudowy skóry. Tak więc krem ​​VV „urodził się” w Europie.

Ale zasłynął dzięki Azjatom. To właśnie w Korei wymyślili, aby rozjaśnić teksturę produktu, zamieniając go w płyn i dodając tam pigmenty barwiące. Następnie VV-cream ponownie powrócił do Europy w zupełnie innej formie i podbił światowe rynki.

Krem BB ukrywa wszelkie niedoskonałości skóry i zapewnia lekką powłokę

Po złożeniu wniosku przez naszych azjatyckich przyjaciół BB-cream stał się balsamem kosmetycznym, ale z powodu zmiany warunków tutaj ilość się zmieniła. To narzędzie przestało być kremem z tworzywa sztucznego o dużym stopniu pokrycia i straciło wszystkie właściwości poprzednika, w tym barwienie.

Krem BB różni się od CC- i DD-

Aby przyciągnąć uwagę kupujących, marki kosmetyczne muszą unikać i wymyślać nowe produkty. Ale wszyscy pamiętamy, że nowy jest zapomnianym starym. To samo można powiedzieć o zwolennikach kremu BB w literach C i D.

Krem BB jest dobry dla suchej skóry.

W rzeczywistości jest to prawdą, ponieważ nadal ma minimalną zdolność nawilżania. A jeśli twoja twarz nie ma trądziku, pigmentacji i innych problemów, jest dla Ciebie idealna.

Zamiast kremu na dzień można stosować krem ​​BB

Przedstawiciele marek kosmetycznych postanowili zrobić trochę miejsca na naszych półkach i zaoferować wiele różnych produktów hybrydowych, takich jak serwatka i krem ​​dwa w jednym, lub jak krem ​​BB - odcienie i pielęgnacja w jednej butelce. Jednak eksperci są sceptyczni wobec takich gier marketingowych.

Więc jeśli masz zmarszczki , stany zapalne i inne problemy skórne, krem ​​BB nie rozwiąże ich, możesz jedynie uzupełnić swoją zwykłą opiekę, nie zapominając i nie rzucając ulubionymi słoikami.

Krem BB zastąpi środek SPF

Prawie wszystkie kremy BB mają znak „ ochrony SPF” . Wielu używa BB- ​​do tworzenia makijażu na plaży. Co to jest I chroń przed słońcem i stonowanymi niedoskonałościami. Ale tutaj są pułapki.

Kremy BB dobrze przywracają skórę po zabiegach estetycznych

Niestety, nowoczesne środki wybuchowe straciły zdolność swojego poprzednika i nie każdy może zrehabilitować skórę po zabiegach.