Peelingi, które nie uszkadzają skóry

Czasami warto oderwać, oczywiście, nie trzy skórki, ale warstwę martwych komórek skóry. Pozbywając się niepotrzebnych zanieczyszczeń, pozwalasz skórze swobodnie oddychać, stymulujesz procesy odmładzania i regeneracji. To prawda, że ​​usuwanie martwych cząstek skóry nie jest tak łatwe, czasami nawet znana woda micelarna nie radzi sobie z nimi.

Nie bez powodu specjaliści od dawna wymyślili usługę czyszczenia skóry, a mianowicie peelingi. Różnią się od peelingu tym, że nie zawierają ścierniwa, co oznacza, że ​​są odpowiednie dla najbardziej wrażliwej skóry. Ale czy tak jest? Jakie skórki są uważane za najbezpieczniejsze? Opowiedziała nam o tym Elena Makarova, dermatowenerolog, kosmetolog z Premium Aesthetics Clinic of Aesthetic Medicine.

Peelingi do użytku domowego

Do użytku domowego istnieją dwa rodzaje delikatnych skórek.

Wypełnienie takich funduszy może być jabłkowy, mlekowy, cytrynowy, inne ekstrakty z jagód i owoców, a także kwas glikolowy i salicylowy.

Możesz używać peelingów domowych bez strachu, ale oczywiście mądrze. Stężenie w nich kwasów wynosi nie więcej niż 10% całkowitej masy aktywnych składników produktu. Takie skórki nie dotykają górnej warstwy komórek skóry (takich jak środkowy peeling w salonie), ale delikatnie złuszczają martwe komórki z powierzchni. Nawet w przypadku peelingów kwasowych pH jest zbliżone do normalnego, od pięciu do siedmiu jednostek, co sprawia, że ​​środowisko jest mniej agresywne i bardziej miękkie dla skóry. Oznacza to, że bardzo trudno jest zaszkodzić sobie takimi środkami, dlatego dla bezpieczeństwa obliczana jest również masa komponentów.

Peelingi należy wybierać na podstawie problemów skórnych. Na przykład, jeśli masz trądzik lub tłustą skórę, zwróć uwagę na peeling kwasem salicylowym, który ma działanie przeciwzapalne i wysuszające, a także kontroluje gruczoły łojowe.

 1. Peeling kwasem Anew Clinical Avon
 2. Faberlic Expert Essential Oils Cleansing Gommage
 3. Delikatne mleczko do twarzy Eveil A La Mer Thalgo
 4. Złuszczający Wild Wild Stenders
 5. Erborianska maska ​​peelingowa o podwójnym działaniu

Peeling kwasem mlekowym i bursztynowym nadaje się do skóry z trądzikiem różowatym. Delikatnie działają na skórę i stymulują wzrost nowych komórek, w wyniku czego górna warstwa skóry jest nieco pogrubiona, naczynia krwionośne stają się mniej zauważalne. Do takich peelingów dodaje się dodatkowe składniki w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, na przykład witaminę C. Nawiasem mówiąc, kwas mlekowy jest odpowiedni zarówno dla suchej, jak i wrażliwej skóry . Doskonale nawilża i odbudowuje skórę właściwą.

Peelingi można stosować raz na dziesięć dni lub raz w tygodniu. Wszystko zależy od wrażliwości skóry.

Ważne jest prawidłowe używanie produktu, aby uniknąć agresywnych reakcji i problemów w przyszłości. Na przykład, jeśli masz suchą skórę, musisz starannie ją przygotować przed nałożeniem peelingu. Najpierw nałóż serum i maskę nawilżającą, a dopiero potem złuszczaj.

 1. AkademiaFrancuskie migdały” złuszczające krem
 2. Peeling chemiczny z kwasami owocowymi faberlic
 3. Peelingująca maska „Double Radiance” VICHY
 4. Odświeżający peeling do twarzy Novage Oriflame

Bardzo ważne jest również przeczytanie instrukcji, które znajdują się w pudełku z narzędziem. Istnieją dwa rodzaje peelingów, które wymagają i nie wymagają neutralizacji. Pierwszą po aplikacji można natychmiast spłukać, nałożyć krem ​​lub maskę, aby zamknąć pory. Drugi wymaga przygotowania skóry i ostatniego etapu. Przed nałożeniem takiego produktu należy „obudzić” skórę specjalnym tonikiem (można go pakować lub sprzedawać osobno), a po umyciu peelingu zneutralizować jego działanie za pomocą drugiego neutralizatora toników. Jeśli nie przejdziesz takiego rytuału, możesz uzyskać mikropobicia.

 1. Blask Lumene ujawnia 60 sekund
 2. Zepter Złuszczający żel bambusowy
 3. Hydra Spikling Poudre Nettoyante Givenchy ANA Micropilling

Zasadniczo po każdym złuszczaniu na skórze może wystąpić agresywna reakcja w postaci łuszczenia i zaczerwienienia, ponieważ bariera naskórkowa zostaje w tym procesie zerwana. Ale nie powinieneś się bać, to zjawisko jest tymczasowe. Aby przyspieszyć proces gojenia, używaj środków uspokajających przez kilka dni.

Są jednak sytuacje, w których lepiej nie eksperymentować z peelingiem w domu. Na przykład alergicy z atopowym zapaleniem skóry i podrażnieniem skóry powinni skonsultować się z kosmetologiem.

Peeling Gommage

Drugi rodzaj bezpiecznego obierania to gommage. Wyglądają jak film maski i są również stosowane. Produkt dojrzewa na twarzy do trzech minut. Podczas zmywania gommage zamienia się w szpule, które usuwają martwe komórki i brud z powierzchni skóry. Jest to najłatwiejszy i najdelikatniejszy peeling, polecany jest do suchej, podrażnionej skóry, gdy inne produkty nie są odpowiednie. Możesz zrobić peeling gommage raz w tygodniu, jeśli skóra jest tłusta - dwa razy.

Peelingi Salonowe

Przyjazne dla skóry skórki salonowe oparte są na kwasach glikolowym, salicylowym, mlekowym i trichlorooctowym. Są dodawane w wyższych stężeniach niż w domowych środkach zaradczych. Wynika to z aktywnego efektu i natychmiastowego wyniku po zabiegu.

Ogólnie rzecz biorąc, każda eksfoliacja w salonie trwa oczywiście, zwykle trwając do dwóch miesięcy. Ta procedura jest powtarzana raz lub dwa razy w roku, w zależności od problemów skórnych. Z reguły jesienią i wczesną wiosną. Ważne jest, aby dogonić okres aktywności promieni słonecznych, ponieważ skóra po zabiegu staje się podatna na słońce.

W przeciwieństwie do peelingów domowych po rehabilitacji okres rehabilitacji może być dłuższy, najwyżej do tygodnia. Aktywne złuszczanie skóry, ewentualnie zaczerwienienie, czeka na Ciebie w tych dniach. Możesz sobie z tym poradzić, tak jak w przypadku peelingów domowych, używając środków, które łagodzą i przyspieszają gojenie skóry. Konieczne jest również nałożenie kremu z SPF, aby pigmentacja nie wystąpiła. W końcu, jak pamiętamy, nie ogrzewa się, ale wciąż świeci, nawet późną jesienią i zimą.