Jak korzystać z żelazka

Żelazo - ratownik dla właścicieli włosów o dowolnej długości. Za jego pomocą możesz tworzyć objętość, loki lub idealnie proste pasma. Co to za magiczne urządzenie, jak go poprawnie używać? Opowiedzieli nam o tym Natalia Pomeshchikova, dyrektor artystyczny Lisap Milano w Rosji i Denis Romazanov, trener Paula Mitchella.

Co to jest żelazko do stylizacji włosów

Żelazko pozwala na stylizację włosów o dowolnej długości - od loków po podstawową objętość . Dlatego jest uznawany za uniwersalny styler.

Wiele różnych rodzajów żelazek jest w sprzedaży, ale wszystkie są wyposażone w tę samą płytę napełniającą - grzejną, której powłoka zapewnia łatwe przesuwanie. Mogą mieć powłokę ceramiczną, ceramiczno-jonową, turmalinową lub tytanową. Te kategorie są bezpieczne dla włosów, ale eksperci zalecają unikanie metalu. Teraz wszystkie żelazka są wyposażone w termostat, który pomaga ustawić prawidłową temperaturę w zależności od rodzaju i gęstości włosów.

Jak wybrać żelazko

Wybierając żelazko, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, w tym stan włosów.

  1. Wybierając żelazko, zwróć uwagę na szerokość talerza. Musi być wybrany na podstawie własnej długości i gęstości włosów. Im dłuższe i grubsze włosy, tym szerszy powinien być talerz. Na przykład 2-2,5 cm wystarczy na krótkie cienkie włosy, a 3-4 cm na długie gęste włosy.

  2. Jeśli planujesz stworzyć podstawową objętość, wybierz styler z wąskimi płytkami. Nadaje się również do tworzenia loków.

  3. Wybierając styler, powinieneś zwrócić uwagę na jego kąty. Chcesz uzyskać idealnie gładkie pasma, ale już masz specjalny stożek do nawijania? Warto wybrać żelazka pod kątem prostym. Jeśli chcesz, aby był to stylizator do tworzenia loków i prostych pasm, zwróć uwagę na żelazka z zaokrąglonymi narożnikami.

  4. Boisz się przypadkowo pozostawić włączoną lokówkę i wyjść z domu, po użyciu przyjrzyj się bliżej żelazkom z funkcją automatycznego wyłączania.

Jak korzystać z prostownicy do włosów

Podczas pracy z żelazkiem ważne jest prawidłowe przygotowanie włosów i przestrzeganie zasad podczas tworzenia stylizacji.

Podczas pracy z żelazkiem pamiętaj o złotej zasadzie: im cieńsze i uszkodzone są włosy, tym niższą temperaturę należy ustawić na termostacie. W związku z tym przy grubych, trudnych do układania i kręconych włosach będzie musiał pracować z maksymalną mocą, a z uszkodzonymi - co najmniej.

Używać ochraniaczy termicznych

Przede wszystkim zawsze używaj ochraniaczy termicznych! Neutralizują efekt temperaturowy, dodatkowo nawilżają i zapobiegają odwodnieniu. Wiele odżywek i nieusuwalne pozostawienie ma właściwości ochronne termiczne. To wystarczy na suszarkę do włosów, ale do pracy z żelazkami nadal warto zastosować specjalne narzędzie - najwygodniejsze w postaci sprayu.

Uważaj na lakier

Pod żadnym pozorem nie używaj lakieru pod żelazkiem, włosy po takich manipulacjach stają się jak myjka. Do tych celów konieczne jest stosowanie specjalnych produktów do stylizacji, które są odporne na wysokie temperatury.

Pamiętaj, że żelazka są używane wyłącznie na suche włosy!

Pracuj w szybkim tempie

Szybkość obsługi lokówki jest bardzo ważna. Im szybciej pracujesz, tym lepiej. Dzięki temu mniej uszkadzasz włosy i osiągasz lepszy wynik. W żadnym wypadku podczas stylizacji nie trzymaj żelazka przez długi czas w jednej części włosów - jest to obrzydliwe. Lepiej jest chodzić kilka razy na całej długości pasm.

Ostrożnie wybierz produkty do stylizacji

Wyrzucić produkty zawierające wosk. Są niezgodne z obróbką cieplną - włosy będą wyglądać na brudne. Z tego samego powodu uważaj na oleje. Lepiej jest je zastosować pod koniec stylizacji włosów, aby nadać połysk i jedwabistość. Najlepszym wyborem do prostowania żelazkiem są lekkie serum, spraye, kremy modelujące. Jeśli używasz żelu, upewnij się, że ma on bazę alkoholową, a nie bazę woskową.