Dlaczego kobiety przestają dbać o siebie

Czy szykujesz się na starość?

W mitologii rosyjskiej starość jest strasznym potworem, który atakuje cię gdzieś po 40 latach. To odwraca uwagę mężczyzn, pamięć, piękno i, jak widać, zdolność kupowania ubrań. Przyzwyczajasz się wcześniej do wizerunku babci: nie maluj zarośniętych korzeni, nie używaj makijażu i nie chodź do sklepów odzieżowych. Wychodząc na ulicę kierujesz się prostą zasadą „i tak się dzieje”. A dlaczego potrzebujesz nowych rzeczy, skoro możesz umrzeć z dnia na dzień? Hej, wcześnie zacząłeś bać się starości. Według WHO nadejdzie dopiero po 75 latach.

Nie masz pieniędzy

Od kilkudziesięciu lat jesteście oddzieleni od nastoletniego maksymalizmu, ale nadal myślicie o zasadzie „wszystko albo nic”. Kiedy byłeś młody i nie był obciążony przez męża, dzieci i dwa koty, miałeś fundusze na sukienki i swetry. A teraz musisz oszczędzać. Na siebie. Nie jesteś gotowy zainwestować w drogie rzeczy, więc nie bierz żadnych. Nawiasem mówiąc, nie ma też pieniędzy na salony. I wydaje się, że zapomniałeś, jak zrobić manicure, a nawet się rozczesać.

Nie chcesz, żeby ktokolwiek lubił

Twój wygląd powinien wymownie powiedzieć innym, że jesteś w związku małżeńskim przez długi czas (lub już po raz trzeci w rozwodzie), dlatego nikogo nie potrzebujesz. Ty, jak większość Rosjanek, kwitłeś i wąchałeś przez krótki czas - od szkoły do ​​małżeństwa. A potem odetchnęli szczęśliwie: w końcu możesz zjeść wszystko i zebrać włosy w bułce - polowanie na stajennych dobiegło końca. Faktem jest, że nie możesz zaakceptować zmian w wyglądzie, porównujesz się ze zdjęciami z czasów studiów i czujesz się rozczarowany. Ukrywasz się przed kamerami i nie patrzysz w lustra. Smutna prawda jest taka, że ​​osiągasz szczyt atrakcyjności przez 25-30 lat i pozostajesz w tym stanie przez około dekadę. A potem, kolejne 40 lat, twoje fizyczne piękno zanika. Ale na szczęście w tym momencie stworzyłeś już inną stolicę: więzi rodzinne, doświadczenie, mądrość. Oni, a także zdolność do kochania siebie, są po prostu warte podkreślenia za pomocą ubrań.

Twoje zdrowie się pogorszyło

Niestety istnieją obiektywne powody, dla których nie lubisz mody. Jeśli masz mięśniaki macicy lub włókniste formacje w klatce piersiowej, nie nosisz ciasnych rzeczy (powodują dyskomfort). Z kośćmi na stopach wygodnie czujesz się tylko w szerokich butach. Przepuklina kręgowa zapobiega noszeniu spódnic, a żylaki kładą kres krótkim spódnicom i obcasom. Ponadto, z powodu menopauzalnej restrukturyzacji organizmu, jesteś albo gorący, albo zimny. I prawdopodobnie zmiana w tle hormonalnym prowadzi do tego, że nastrój się pogarsza, co oznacza, że ​​utracone jest zainteresowanie wszystkim, w tym odzieżą. Chociaż wiele problemów zdrowotnych jest nieodwracalnych, w wielu przypadkach można poprawić stan. Idź do lekarzy, dowiedz się o hormonalnej terapii zastępczej. Nawet ze względu na piękno, ale w celu przywrócenia wigoru.

Zachowałeś młodzieńcze nawyki mody

Kiedy byłeś młody, wszyscy nosili lamparta, szerokie ramiona i bang-carlson. Moda się zmieniła, ale nasz dumny Varangian nie poddaje się wrogowi. Tak jak poprzednio, orasz połacie miasta w rzeczach, które kupiłeś w młodości. Nawet jeśli projektanci cytują niektóre sylwetki, nie kopiują ich dosłownie. Dlatego każda rzecz uszyta pięć lub dwadzieścia lat temu, pachniała kulkami moli i była moralnie przestarzała (jeśli nie jest to klasyk). Twoje ciało i wiek się zmieniają, nadchodzą nowe technologie i trendy, więc co kilka lat powinieneś przeceniać swój nowoczesny wygląd.

Nie jesteś zadowolony z makijażu

Niezależnie od tego, jaki wysiłek podejmiesz, makijaż nie wygląda tak dobrze, jak wcześniej: cienie wpadają w fałdy i małe zmarszczki wokół oczu, a szminka wykracza poza kontury ust. Ponadto rozwijasz dalekowzroczność, z powodu której trudno jest przynieść piękno. Być może nadszedł czas, aby wymyślić nowe techniki makijażu: jak wyglądać przyzwoicie, gdy skóra straci elastyczność. Wybierz jeden lub dwa produkty, których zastosowanie jest łatwe i odświeżające: odcień twarzy, szminki lub różu. Opcjonalnie wykonaj lekki tatuaż - z pewnością nie rozmywa się.

Myślisz, że moda jest dla młodych

Po otwarciu połysku lub oglądaniu programów widzisz głównie młode twarze. Czytasz obietnicę reklamy dosłownie: kobieta po 40 latach nie istnieje. Jest w tym trochę prawdy: często szyte marki są szyte dla grupy wiekowej 20+ (a starsze kobiety muszą kupować duże produkty młodzieżowe, które nie pasują do ich statusu i wieku). Jednak biorąc pod uwagę starzenie się populacji europejskiej, branża mody zwraca się w stronę kobiet w średnim wieku. Modele pojawiają się na wybiegach i na okładkach, po dwa na 40. Wydaje się, że to dobra obietnica: możesz cieszyć się życiem w dowolnym momencie, nie tylko wtedy, gdy na twarzy nie ma ani jednej zmarszczki, ani jednej dodatkowej w talii fałdy Możesz szukać ubrań dla swojego wieku w sklepach internetowych i luksusowych markach.