3 dobre powody, aby nosić bieliznę termiczną w zimie - i fajne opcje

Długie spacery na wakacjach

Nie mam ochoty zostawać w domu podczas ferii zimowych i weekendów, ale przymrozki, które utrzymują się w wielu regionach naszego rozległego kraju, nie mają większego wpływu na długie spacery. Aby wędrować po zaśnieżonych ulicach tak długo, jak to możliwe i wytrzymać całą zabawę dzieci (która, jak się wydaje, jest w ogóle zimna, najważniejsze jest zjeżdżalnia i lód), idziemy do działów bielizny na idealny zestaw zimowy. I nie, nie mówimy o następnej koronce! I o prawdziwej ciepłej wełnie bawełnianej lub merynosowej.

Nawiasem mówiąc, jeśli nadal uważasz, że bielizna termiczna jest brzydka, to na pewno się mylisz! Niektóre zestawy ładują doskonały zimowy nastrój. Legginsy można nosić zamiast ciasnych rajstop, na przykład pod spódnicą lub w ten sposób ogrzać ulubione dżinsy. W końcu bielizna termiczna nie przylega do tkaniny (jak rajstopy) i nie przeszkadza, nie ogranicza ruchów.

Kontrola termiczna podczas treningu

Jeśli jesteś miłośnikiem zimowych treningów, zdecydowanie nie możesz obejść się bez specjalnej sportowej bielizny termicznej. Rozumiemy, czym różnią się te zestawy od standardowych sprzedawanych w działach bielizny. Często są one wykonane ze specjalnie zaprojektowanych tkanin syntetycznych, które pomagają utrzymać idealną temperaturę ciała, zapewniają kontrolę wilgoci, oddychalność i odprowadzanie potu. Niektóre z długich rękawów i legginsów mają również specjalne funkcjonalne wkładki, które wspierają mięśnie. Jeśli trenujesz zimą na ulicy, to wyłącznie w bieliźnie termicznej. Kolejnym plusem jest to, że specjalne zestawy treningowe nie muszą być „ukryte” pod innymi ubraniami! Wygląda jak zwykły strój sportowy, tylko z zestawem funkcji specjalnych.

Zajęcia na świeżym powietrzu

Zapytaj urlopowiczów w ośrodkach narciarskich, dlaczego noszą bieliznę termiczną. Odpowiedź będzie bardzo prosta! Tak więc praktycznie nie ma szans na zamrożenie lub pociągnięcie mięśni. Tak, takie zestawy różnią się również od zestawów przeznaczonych do treningu. Są bardziej miękkie i zwykle jeszcze ładniejsze. A co Nagle postanawiasz rozpiąć kurtkę polarową, a pod nią otworzy się ładna bielizna termiczna.

Czy nosisz bieliznę termiczną zimą? Odpowiedz w komentarzach!