Jaka biżuteria przyniesie szczęście w nowym roku

Bez względu na to, jak banalne może to zabrzmieć, ale głównym kolorem, który może dla Ciebie ułożyć symbol roku, jest żółty i wszystkie jego pochodne. Stąd zasada doboru biżuterii.

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na żółte złoto i brąz i tylko w przypadku niekompatybilności biegnij za srebrem lub platyną. Ale w tym przypadku biżuteria powinna mieć żółty kamień lub kamień w pobliżu w cieniu.

Jednak żółty jest kapryśnym kolorem i absolutnie nie jest uniwersalny. Bardzo odradza się noszenie biżuterii z żółtymi diamentami, topazami lub turmalinami. Możesz kupić pierścionki lub bransoletki, ale kolczyki lub naszyjnik lepiej wybrać z kamykami o bardziej nasyconych odcieniach. Może to być granat lub szmaragd. Diamenty również pozostają opcją korzystną dla obu stron, ale oprawione są tylko w żółte złoto. Ale z bogatymi czerwonymi rubinami powinieneś być ostrożny. Czerwony jest związany z Ogniem z Psem i może odstraszyć od ciebie szczęście.

Nawiasem mówiąc, pomimo złożonej palety kolorów, tegoroczne klejnoty zdecydowanie są w stanie przynieść szczęście, ponieważ żółty symbolizuje ciepło i bogactwo. A dla tych, którzy preferują półszlachetne lub naturalne materiały, projektanci przygotowali niespodziankę i zwrócili modną biżuterię z bursztynu. Głęboki odcień miodu jest idealny do ciemnych strojów, jest w stanie odświeżyć obraz, dodając do niego trochę zapachu.

Istnieje błędne przekonanie, że bursztyn wygląda w połączeniu wyłącznie ze srebrem, ponieważ jego złoto czyni go cięższym i zapobiega wyświetlaniu koloru. Możesz wybrać akcesoria ze złoceniem lub te, które wyglądają bardziej jak brąz. Bursztynowe wstawki będą świecić tylko jaśniej!

Jeśli chodzi o kształty - zwróć uwagę na biżuterię z naturalnym motywem, a także zaokrąglone kształty. Trendem są kolczyki w kształcie pierścienia, okrągłe broszki, naszyjniki z łańcuszkiem i raczej dziwna, minimalistyczna biżuteria kątowa, na przykład w postaci strzałek lub kluczy. Oczywiście bransoletki i wisiorki z psami są również istotne. Ale lepiej odrzucić obrazy kotów. Przynajmniej w sylwestra.

Pomimo tego, że dziś mówimy o ulubionym kolorze symbolu nadchodzącego roku, warto wspomnieć o innym naturalnym „kamieniu”. Chodzi o perły. Absolutny maszt - wielowarstwowe perłowe koraliki z kameami, takie jak kiedyś sama Coco Chanel. Drugą najpopularniejszą biżuterią z białymi „koralikami” jest broszka. Może mieć dowolny rozmiar, od zgrabnej szpilki z małą perłą do epoletu całkowicie haftowanego koralikami i perłami.

Wybierając biżuterię pasującą co najmniej do kilku wymienionych parametrów, na pewno przyciągniesz szczęście w przyszłym roku. Szczęśliwego Nowego Roku!