Jak wybrać formę do uprawiania sportów na świeżym powietrzu

Mit nr 1. Im więcej ubrań, tym lepiej.

Idąc na lodowisko, czy zakładasz dwa ciepłe swetry, bieliznę termiczną i parę szalików, mając nadzieję, że szybko odrzucisz wszystkie niepotrzebne? Ta metoda działa z wyjątkiem specjalnego aparatu, ale nie na ulicy w zimie. Chroń swoje zdrowie - wybierz lżejsze ubranie niż zwykle.

Mit nr 2. Letnie buty do biegania nadają się na zimę.

Nie, nie i nie! Zimą ważne jest, aby zapewnić lepszą przyczepność podeszwy do gąsienicy, ponieważ zamiast asfaltu i ziemi mamy lód i śnieg. Wybierz tenisówki z bardziej prążkowaną podeszwą z wytrzymałego materiału, który nie twardnieje na zimno. Ponadto nawet działające modele powinny być bardziej izolowane niż latem. I podnieś specjalne skarpetki, zwykła bawełna tutaj niestety nie pomoże. Bardzo szybko ryzykujesz moczenie stóp, co oznacza, że ​​uzyskasz odwrotny efekt uzdrowienia ciała.

Nawiasem mówiąc, zalecamy stosowanie specjalnych środków hydrofobowych. Po pierwsze uratujesz materiał trampek, a po drugie stworzysz dodatkową warstwę.

Mit nr 3. Musisz wybierać tylko naturalne tkaniny

W naszych czasach nanotechnologii głupotą jest ściganie ubrań wykonanych z naturalnej bawełny, jedwabiu lub lnu. Bawełna pochłania pot, co oznacza, że ​​szybciej się zamoczy, ale na mrozie wciąż jest minus. Naukowcy od dawna udowodnili, że podczas uprawiania sportu forma specjalnych materiałów zachowuje się znacznie lepiej, w tym w odniesieniu do twojego ciała.

Mit nr 4. Odzież sportowa zimą powinna być bezpłatna

Jeśli zwróciłeś uwagę na krój tych samych spodni narciarskich, prawdopodobnie zauważyłeś, że pomimo dość luźnego stylu mają one u dołu specjalne mankiety. Po prostu nie pozwalają na przenikanie zimnego powietrza przez skórę i zatrzymywanie ciepła. Eksperci radzą, aby nie zaniedbywać tej zasady. Noś rękawiczki, czapkę, specjalny szalik i oczywiście bieliznę termiczną, jeśli masz zamiar robić to na zewnątrz. Nawiasem mówiąc, specjalne szale (takie jak używane przez snowboardzistów) ochronią twoje drogi oddechowe przed hipotermią.