Makijaż dla zielonych oczu

W czasach starożytnych właściciele zielonych oczu uważani byli za czarowników, którzy potrafią oczarować i wciągnąć w swoje sieci. Nawet odrzucając wszystkie średniowieczne uprzedzenia, musimy przyznać, że paleta odcieni zielonych oczu jest naprawdę hipnotyzująca: szarozielony podbój na pierwszy rzut oka, szarobrązowo-zielony przyciągają uwagę, a brązowo-zielony przyciągają uwagę.

Nawiasem mówiąc, współcześni naukowcy rozpoznają zielonookich nie czarowników i zdradzieckie uwodzicielki, ale romantyczne natury, silne osobowości, które z godnością przyjmują zwycięstwa i porażki i mają doskonałe cechy przywódcze.

Jaki makijaż może podkreślić tak interesujący wizerunek właściciela zielonych oczu, powiedziała Katerina Ponomareva, wiodąca charakteryzatorka M.A.S. w Rosji i WNP.

Idealna paleta dla zielonych oczu

Z całej palety kolorów dla zielonych oczu, dosłownie tworzone są odcienie czekolady i ciemnozielone odcienie ze złotymi i miedzianymi tonami. Są uważane za najbardziej uniwersalne, podkreślając czarującą urodę i urok właściciela zielonych oczu.

Jeśli chcesz zwrócić uwagę na wyjątkowość swojego odcienia oczu, wybierz kolory w zależności od ich odcienia.

 • W przypadku szarozielonej zieleni odpowiednia jest paleta zielona - trawiasta, sałata, oliwkowa, pistacjowa, malachitowa, turkusowa, szmaragdowa nada wyglądowi jasności i ekspresji. Połącz je z szarawymi i srebrnymi tonami, a także z miedzią i złotem (pod warunkiem, że te ostatnie rezonują z odcieniem włosów).
 • Jeśli jesteś właścicielem brązowo-zielonych oczu, preferuj bardziej nasycone i głębokie odcienie - brąz i brąz. Chcesz, aby twoje oczy stały się bardziej szmaragdowe? Używaj odcieni bursztynu, miedzi, herbaty, cegły i pomarańczy (wszystkie z czerwonym odcieniem).

Makijaż Zielone Oko

Do makijażu dziennego wybierz spokojniejszą paletę, a jako główny kolor użyj złotego, brzoskwiniowego lub odcienia szampana. Zastosuj jeden z tych odcieni do całej ruchomej powieki, aby łatwo zbadać fałd i zewnętrzny kącik oczu, odpowiedni jest jasnobrązowy, odcień bliższy kolorowi włosów. Aby uzupełnić makijaż oczu, nie zapomnij wyróżnić tuszu do rzęs.

Jak stworzyć wariant makijażu oczu w ciągu dnia, zobacz ten film:

 1. Cień do powiek Chocolate Nudes Catrice
 2. Cień do powiek The Nude DIVAGE
 3. Dwustronny cień do powiek Blueberry Duet Lumene
 4. Nude Tude the Balm
 5. Czterokolorowy cień do powiek Avon Warm

Makijaż wieczorowy dla zielonych oczu

Na wieczorny i uroczysty makijaż wybierz głębsze odcienie, odpowiednie będą kremowe, metaliczne, złote, miedziane lub ciemnofioletowe kolory. Doskonale podkreślają urok zielonych oczu.

Makijaż Smoky eyes w odcieniach złotego brązu nadaje się również na wieczór. Aby stworzyć interesujący efekt dymu za pomocą czarnego ołówka, podkreśl kontur rzęskowy górnej powieki, delikatnie rozetrzyj linię wzdłuż konturu za pomocą pędzla. Następnie na poruszającą się powiekę nałóż cień cieniujących się brązów lub czekolady. W wewnętrznym kąciku oczu zmiksuj złote cienie.

Aby stworzyć ciekawe opcje makijażu zadymionych oczu dla zielonych oczu, zobacz te filmy:

Dowiedz się, jak stworzyć makijaż gwiazdy w tym filmie:

Jak stworzyć zadymione oczy ze złotym akcentem, zobacz ten film:

 1. Paleta cieni do powiek Wszystko o esencji z brązu
 2. Eyesx 9 Burgund Times Nine MAC
 3. Paleta cieni do powiek I-Divine # 098 Enchanted Forest Sleek Make UP
 4. Cienie z kolekcji Stay Gold PUPA
 5. Paleta cieni do powiek Serge Lutens
 6. Giordani Gold Oriflame, czterokolorowy cień do powiek
 7. Gris Chocolat Vivienne Sabo Eyeliner

Jasny makijaż, który podkreśla piękno zielonych oczu

Światowe trendy dyktują modę dla jasnego makijażu: jest idealny na imprezę lub na wyjście, jeśli dostosujesz makijaż na wybiegu do prawdziwego życia.

Aby zrobić jasny makijaż dla zielonych oczu, użyj szaro-brązowych lub brzoskwiniowych odcieni jako podstawy, a w tandemie użyj ciemnych, bardziej nasyconych odcieni cieni.

Kolejną jasną opcją makijażu są zadymione oczy z chwytliwymi akcentami. Aby zrealizować ten pomysł, stwórz zadymiony makijaż w czekoladzie i zakończ szmaragdową lub fioletową strzałką, rysując go wzdłuż konturów rzęs miękkim ołówkiem z masy perłowej.

Jak stworzyć makijaż z jasnymi akcentami, zobacz ten film:

Uroczysty jasny makijaż na wieczór - w tej lekcji:

 1. Artist-Shadows 2 Pop Make Up For Ever
 2. Kredkowy cień do powiek CAILYN
 3. Smashbox o podwójnej ekspozycji
 4. Nowy cień do powiek Yves Rocher
 5. Kredka do oczu kredka Khol Clarins
 6. Shadows Catrice
 7. Shadows Ombre Matte Clarins
 8. Shadows Jeter du Chic Vivienne Sabo
 9. Cienie do powiek Ustawia gwiazdę

Paleta szminek do makijażu zielonych oczu

Zielonookie piękności w tym sezonie powinny zwracać uwagę na jasne kolory: cegłę, wino, stonowane odcienie gamy jesiennych liści. Uważaj na fioletowe i różowe kolory - są bardzo nastrojowe i są rzadkie. Wszystko zależy jednak od odcienia skóry i włosów. Dlatego wybierając szminkę przestrzegaj kilku zasad:

 1. Im ciemniejszy kolor włosów, tym ciemniejsza i jaśniejsza może być szminka.
 2. Kładąc nacisk na makijaż, wybierz jeden - na oczy lub na usta. Pamiętaj, że w przypadku jasnej szminki makijaż oczu powinien być bardziej miękki.
 3. Uważaj na chłodne odcienie czerwonej szminki. Mogą wizualnie uczynić zęby bardziej szarymi.

O czym mówi twój makijaż?