Pielęgnacja skóry po 30 latach

Trzydzieści lat - rozkwit kobiecego piękna. Dziewczyny w tym wieku pojawiają się w całej okazałości - rozpoznają swoje mocne i słabe strony i umiejętnie wykorzystują pierwsze, umiejętnie wykorzystują swoje uroki i dokładnie wiedzą, czego chcą od życia.

Ale wraz ze wszystkimi bonusami, w tym okresie zaczynają się zmiany związane z wiekiem. Czas więc działać, łącząc siły kosmetologii i zdobywając kompetentny arsenał produktów do pielęgnacji skóry. W końcu w ten sposób inwestujesz w swoje piękno i może opóźnić starzenie się na długi czas. Jak właściwie dbać o skórę za 30 lat, mówią eksperci.

Problemy skórne po 30 latach

Patrząc uważnie na swoje odbicie w lustrze w wieku 30 lat, możesz już znaleźć pierwsze zmarszczki na twarzy.

W wieku 30 lat procesy odnowy w skórze właściwej są spowolnione (komórki skóry dzielą się rzadziej), w wyniku czego synteza lipidów, kwasu hialuronowego, wspierających włókna skóry właściwej (kolagen, elastyna) jest zmniejszona, co prowadzi do gromadzenia się uszkodzonych cząsteczek, zmniejsza elastyczność i elastyczność skóry, zmarszczki .

Evgeny Radionov, kosmetolog, wiodący specjalista ds. Produktów w przedstawicielstwie Ericson Laboratoire w Rosji

Jednak nie tylko zmarszczki „ozdabiają” nas naturą w wieku 30 lat. W tym okresie możemy znaleźć poważniejsze problemy na twarzy, na przykład pigmentację, fałdy nosowo-wargowe, suchą skórę. Wszystko to, zdaniem ekspertów, konsekwencje nieostrożnego podejścia do zdrowia ich skóry w młodości.

Nasilenie związanych z wiekiem zmian zazdrości o dziedziczność i styl życia. Jeśli masz aktywny wyraz twarzy, zmarszczki na czole, wokół oczu i na nosie będą głębsze niż u osób mniej emocjonalnych. Jeśli kochasz opalanie i gardzisz ochroną przed promieniowaniem UV, mogą powstać plamy starcze. Jeśli nie wypiłeś przepisanych 2 litrów wody dziennie, suchość i odwodnienie zadeklarują się.

Ponadto wzrost tempa starzenia wynika z faktu, że włókna kolagenu zaczynają się zużywać, a wewnętrzna ilość kwasu hialuronowego maleje. Kolagen odpowiada za elastyczność skóry, jasność owalu twarzy. Kwas hialuronowy zapewnia nawilżenie komórek skóry.

Elena Samokhvalova, dermatolog, kosmetolog, kierownik działu kosmetologii kliniki medycyny estetycznej „Ottimo”

Na szczęście nowoczesne kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry radzą sobie z opisanymi wcześniej problemami. Najważniejsze jest, aby zadbać o swój wygląd na czas, aby przedłużyć młodość.

Pigmentacja

Pierwsze plamy pigmentowe mogą zadeklarować się w wieku 30 lat, a jest tego kilka przyczyn.

Melanocyty (pigmenty) są bardzo wrażliwymi komórkami. Niektórzy naukowcy czasami porównują te komórki z organem nadzorczym, który reaguje na wszystkie negatywne wpływy. Chociaż promieniowanie ultrafioletowe jest głównym bodźcem dla melanocytów, syntezę melaniny można również wzmocnić w odpowiedzi na stan zapalny, podrażnienie mechaniczne, chorobę zakaźną lub procedury związane z urazami skóry (złuszczanie, mezoterapia, oczyszczanie twarzy, chirurgia plastyczna i stosowanie substancji toksycznych na skórę). Zasadniczo takie procedury są przeprowadzane po 30 latach.

Ponadto ryzyko przebarwienia jest szczególnie wysokie u osób ciemnoskórych, których komórki pigmentowe bardzo aktywnie reagują na stresujące skutki. Zmiany hormonalne, a mianowicie hormony estrogenowe, mogą również wpływać na wygląd pigmentacji. Dlatego istnieje ryzyko pigmentacji podczas ciąży.

Jewgienij Radionow

Opieka domowa

W domu używaj produktów ze składnikami wybielającymi - witaminą C, ekstraktami ziołowymi, kwasem kojowym.

Profesjonalne procedury

Aby wyeliminować silną pigmentację, musisz współpracować z lekarzem i stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji.

W klinice możesz usunąć plamy starcze za pomocą lasera frakcyjnego. Ta procedura jest bardzo skuteczna.

Elena Samokhvalova

Zmarszczki

Nasz ekspert, Jewgienij Radionow, podaje pięć powodów pojawiania się zmarszczek w wieku 30 lat.

Wśród profesjonalnych procedur, które dobrze radzą sobie ze zmianami związanymi z wiekiem o 30 lat, Elena Samokhvalova wyróżnia trzy:

Biorewitalizacja

Najczęściej po 30 profesjonalna samoopieka zaczyna się od biorewitalizacji. Przywrócenie nawilżenia skóry jest konieczne, aby zachować młodzieńczość. Rzeczywiście, bez wilgoci skóra nie jest w stanie skutecznie pracować, aby w pełni wytwarzać kolagen i elastynę. Ponadto wraz ze spadkiem odwodnienia, lokalnej odporności i funkcji ochronnych stajemy się bezbronni przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Dodaj do swojej pielęgnacji maski i kremy z kwasem hialuronowym i wysoką zawartością witaminy C (askorbinian), co pomoże wzmocnić włókna kolagenowe. Wbrew powszechnemu przekonaniu działają kremy z kwasem hialuronowym. Naprawdę przyczyniają się do głębokiego nawilżenia skóry, co pomaga przywrócić normalną aktywność komórek.

Elena Samokhvalova

 1. Perfect Skin Cream, krem ​​na noc do korekcji zmarszczek i głębokiej odbudowy skóry oraz serum Smile 'N Repair Givenchy
 2. Krem na noc „Multi-Action Miracle” Total Effects Olay
 3. Resveratrol Lift Fluid SPF 20 Caudalie Eye Balm
 4. Maska Ultimate Lifting Hydrating Mask L. Raphael
 5. Krem na dzień do twarzy „Chmiel Ussuri i witamina E” Zielona Mama
 6. Ochrona przed zmarszczkami 35+ Pielęgnacja na dzień Garnier
 7. Serum roślinne YvesRocher Wypełniacz zmarszczek do oczu i ust
 8. Krem przeciwsłoneczny SPF 15 Artistry Youth Xtend
 9. Intensywnie modelujący krem ​​liftingujący do twarzy dla linii DNAdr.brandt ®
 10. Krem odbudowujący Elizabeth Arden Skin Renewal Cream
 1. Krem „Rokitnik zwyczajny i mącznica lekarska” Avon
 2. Krem z kwasami AHA „Odmładzanie” Alpika
 3. Lekki krem ​​przeciwzmarszczkowy na dzień „Ecolagen” Orifalme
 4. Techni Peel Nuit Payot Peeling Nocna naprawa
 5. Krem doskonałej młodości Declaré Youth Supreme Creme Rich
 6. Lysedia Creme De Jour Revitalisant Rewitalizujący krem ​​na dzień do twarzy, szyi i dekoltu
 7. Techni Regard Payot Eye Smoother
 8. Środek przeciwstarzeniowy do twarzy i szyi Soin Anti-Age Eisenberg
 9. Darphin Idealne serum do zasobników
 10. Serum Le Lift Chanel do ujędrnienia skóry i korekcji zmarszczek
 11. Serum rewitalizujące Serum Anti-Rides Intensif Thermes Marins De Saint Malo
 12. Serum kwasu hialuronowego Serum kwasu hialuronowego V10Plus

Trądzik

Trądzik nie pojawia się nagle. To nie jest tylko bolesna wysypka, ale przewlekła nawracająca choroba, w okresie zaostrzenia, w którym pojawia się trądzik. Z reguły trądzik towarzyszy osobie od dzieciństwa, okresy zaostrzenia są zastępowane okresami remisji na wiele lat. Jeśli ta dolegliwość pojawiła się po raz pierwszy od 30 lat, mogą istnieć 2 przyczyny: zaburzenia hormonalne i stres.

Elena Samokhvalova

W każdym razie trądzik wymaga profesjonalnego leczenia, „inicjatywa” tylko pogarsza zaostrzenia.

Elena Samokhvalova

Trądzik różowaty

Cuperosis (sieć naczyniowa) jest podatny na osoby o wrażliwej cienkiej skórze, których krewni również cierpią na tę chorobę. Pojawienie się trądziku różowatego w wieku 30 lat może powodować częste narażenie związane z wysokimi temperaturami. Na przykład nadmierny entuzjazm do kąpieli i sauny.

Gospodynie domowe, które lubią stać przy piecu przez długi czas, a także profesjonalni kucharze, również są narażeni na couperosis. Odżywianie i złe nawyki, takie jak nadużywanie pikantnych potraw, marynat, marynat w puszkach, wędlin, alkoholu i nikotyny, mogą odgrywać negatywną rolę.

Elena Samokhvalova

Możesz pozbyć się sieci naczyniowej za pomocą odmładzania zdjęć. Ta procedura będzie przydatna dla tych, którzy nie mają trądziku różowatego. W końcu fotoodmładzanie pomaga zwęzić pory i zapewnia odnowę skóry, która zachodzi bez naruszania jej powierzchni.

Podczas zabiegu fotoodmładzania (fototerapii) możliwe jest jedynie lekkie mrowienie. Aby zwiększyć komfort, na skórę pacjenta nakłada się specjalny żel (o bardzo wrażliwej skórze), a oczy są chronione ciemnymi okularami. Gładka końcówka maszyny do fotoodmładzania dotyka skóry, działając miękkimi impulsami świetlnymi, które nie naruszają jej powierzchni. Wrażenia podczas zabiegu są minimalne, ponieważ temperatura układu chłodzenia końcówki wynosi zero.

Elena Samokhvalova