Aromaterapia: jak przywrócić siłę po wakacjach

W ostatnich dniach wakacji czujemy się jak dziecko, któremu zabrano cukierki. Bajka noworoczna kończy się, chcę kontynuować bankiet. Aby rozproszyć gniew i dać sobie dobry humor, zaprzyjaźnij się z aromatycznymi olejkami. Jak wprowadzić się w gotowość bojową za pomocą aromaterapii, powiedział Rani Al-Anati, lekarz-aromaterapeuta w Centrum Jogi w Moskwie Beyoga i Irina Lapik, stylistka zapachów.

Weź kąpiel

Wiadomo, że Kleopatra była wielką miłośniczką wanien i olejków kwiatowych. W otoczeniu pachnących bukietów odzyskała siły i urodę poświęcone rozwiązywaniu problemów państwowych.

Zmierz się z arsenałem słynnej metody królowej, a przed zanurzeniem się w pracującym basenie z głową weź kąpiel z aromatycznymi olejkami. Co więcej, współcześni specjaliści uznają ich za najlepszych lekarzy.

Podczas świąt noworocznych zasoby naszego organizmu wyczerpują się z powodu atakujących go toksyn, więc aby odzyskać dobre samopoczucie, pierwszą rzeczą, którą musisz oczyścić. Powierz olej jagodowy jałowca, aby zarządzać ogólnym procesem czyszczenia.

Jagody jałowca są prawdziwymi pokojówkami dla naszego ciała, dokładnie usuwają wszystkie toksyny. Połącz wysiłki tego olejku eterycznego z olejkiem kopru włoskiego, diuretykiem i drenażem limfatycznym, który napędza stagnację ciała, grejpfruta, baterię energii i eukaliptusa, stymulujący i przeciwwirusowy olej. Cały ten zespół będzie pracował nad poprawą twojego ciała podczas kąpieli.

Rani Al-Anati, lekarz aromaterapeuta Centrum Jogi w Moskwie Beyoga

Olejki eteryczne nigdy nie powinny być nakładane na ciało ani dodawane do kąpieli w czystej postaci, ponieważ mogą powodować podrażnienia lub oparzenia skóry. Oliwa z oliwek neutralizuje agresywne działanie estrów, ale zachowuje ich korzystne właściwości. Dlatego przed zabiegami kąpielowymi wykonaj ten prosty rytuał.

Rani

Po oczyszczeniu ciała naładuj akumulatory. Aby to zrobić, następnego dnia weź kąpiel z olejkami, które dodają sił.

Olej z trawy cytrynowej doskonale poradzi sobie z tym zadaniem - jest to usługa czyszcząca dla naszego ciała i świadomości. Działa świetnie w zespole z olejem rozmarynowym - środkiem wzmacniającym i wzmacniającym mózg, poprawiającym krążenie mózgowe bazylii.

Rani

Wieczorem w ostatni weekend przygotuj się do pracy i dobrego samopoczucia i popraw swój nastrój dzięki kąpieli stymulującej.

Wymieszaj kilka kropli olejku eterycznego ylang ylang z pół szklanki mleka. Ylang-ylang ożywia ciało i ducha, aw połączeniu z mlekiem lepiej nawilża skórę niż najdroższy krem. Dodaj mieszaninę do wanny, pozwalając jej płynąć w strumieniu wody wypływającej z kranu.

Irina Lapik, stylistka aromatów

Rób masaż

Masowanie stóp lub dłoni olejem rozmarynowym to idealna metoda na przebudzenie. Ponadto nie trzeba uczyć się żadnych specjalnych technik.

Każdy dotyk stymuluje zakończenia nerwowe i budzi ciało. Wymieszaj 12 kropli olejku rozmarynowego z łyżką oliwy z oliwek i rozpocznij masaż.

Rani

Stwórz atmosferę

Po wakacjach nasza psychika wpada w apatię, nasycona wieloma wrażeniami w nowym roku, wymaga kontynuacji bankietu. Aby przedłużyć stan euforii, stwórz świąteczną atmosferę w domu. Aby to zrobić, nie trzeba ponownie składać drzewa, wystarczy kupić lampkę zapachową z dużą misą i odpowiednimi olejkami aromatycznymi.

Stan witalności da ci duet mandarynki z cynamonem. Mandarynka dodaje energii, a cynamon eliminuje poczucie samotności (w przypadku, gdy nie masz jeszcze bratniej duszy). Wlej wrzącą wodę do lampy zapachowej, dodaj 5 kropli olejku mandarynkowego i 2 krople olejku cynamonowego. Alternatywą dla tego duetu może być olejek goździkowy i pomarańczowy. Odzwierciedlają aromat noworocznego napoju - grzane wino, dają poczucie szczęścia.

Irina Lapik

Znajdź swoją maskotkę

Jeśli nie masz ochoty pracować, a po wakacjach masz pośpiech, weź ze sobą specjalny akumulator - aromatisman.

Aromatalisman to niewielki wisiorek olejny, który można zawiesić na łańcuszku jako ozdobę. Wypełnij swój wisiorek olejem z trawy cytrynowej - to jak zimny prysznic dla naszego ciała, który ożywia i stymuluje do pracy, lub olejek pomarańczowy - daje szczęście. Kiedy czujesz się przygnębiony lub w złym humorze, wypuść tego dżina z butelki. Wdychaj olej z butelki lub nałóż na nadgarstki, abyś był w pogotowiu.

Irina Lapik