Jak zaoszczędzić do włosów miesięcznie?

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów

Włosy zawsze były najlepszą ozdobą i ochroną dla kobiety - wiele kultur przywiązywało do włosów szczególną wagę. Teraz stosunek do włosów jest nie mniej pełen czci, entuzjastyczny wygląd zawsze będzie zwracany na dziewczynę z pięknym szokiem. A jeśli włosy zaczną wypadać? Zasięgnij porady dermatologa-trichologa Tatyana Tsimbalenko.

Przyczyny wypadania włosów

Przyczynami wypadania włosów są najczęściej wyczerpanie nerwowe, stres, choroba, niedokrwistość, ciąża i laktacja, niezrównoważona dieta, nadużywanie alkoholu, przyjmowanie niektórych leków i inne czynniki. Ponadto intensywne wypadanie włosów rozpoczyna się kilka tygodni lub miesięcy po ekspozycji na czynnik stresowy. W rezultacie do 20-50% włosów zostaje utraconych w krótkim czasie. Z reguły kobiety charakteryzują się wypadaniem włosów z całej powierzchni skóry głowy (rozproszonej).

Aby włosy były odpowiednio odżywione, podczas każdego posiłku należy jeść pokarmy bogate w witaminy, błonnik i białko, minerały, węglowodany i pierwiastki śladowe. Należy pamiętać, że przy długich przerwach w prawidłowym odżywianiu włosy mogą stracić swoje piękno, zacząć wypadać, stać się martwe i matowe, z rozdwojonymi końcówkami.

Prawidłowe odżywianie

Aby zapobiec i zminimalizować wypadanie włosów, konieczne jest, aby w diecie znajdowały się kwasy tłuszczowe, mikroelementy, witaminy i aminokwasy. Łodyga włosa zawiera 80% białka, więc nasza dieta powinna zawierać wystarczającą ilość, aby zapewnić mieszkowi włosowemu ten materiał budowlany. Preferowane są białka pochodzenia zwierzęcego - zawierają niezbędne aminokwasy, które nie są syntetyzowane w organizmie.

Mięso i ryby powinny być codziennie włączane do diety. Oprócz aminokwasów zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3 i omega-6), cholesterol, który jest wymagany w minimalnych ilościach, a także żelazo, które jest wiodącym pierwiastkiem śladowym, którego brak wpływa na wypadanie włosów. Niedobór żelaza obserwuje się u kobiet co miesiąc podczas miesiączki, podczas ciąży i porodu, a niekontrolowana dieta i wegetarianizm mogą powodować niedokrwistość - zmniejszenie stężenia hemoglobiny we krwi.

Żelazo może również pochodzić z ryżu, chleba, brokułów, fasoli, szpinaku, jest wchłaniane znacznie gorzej, dlatego wegetarianie są główną grupą ryzyka niedoboru żelaza. Oprócz żelaza inne pierwiastki śladowe są również ważne dla zdrowia włosów - selen, cynk, wapń, chrom, miedź, jod, mangan i krzem.

Produkty na porost włosów

We współczesnym świecie, które przyjmujemy, niestety nie wystarczą, aby uzyskać cały kompleks witamin, minerałów i aminokwasów. W tym celu pomagają nam profesjonalne preparaty zawierające zrównoważone kompleksy. Aby poprawić stan włosów, zaleca się profilaktycznie przyjmować multiwitaminy zawierające duże dawki witamin z grupy B (B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), niacyna (kwas nikotynowy), B6 ​​(pirydoksyna), B12 (cyjanokobalamina), biotyna, kwas foliowy i aminokwasy. pomoże w wielu przypadkach zapobiec wypadaniu włosów lub zmniejszyć ich intensywność.

Na przykład Pantovigar został opracowany specjalnie do leczenia rozproszonego wypadania włosów. Składniki aktywne zawarte w jego składzie wzmacniają włosy od wewnątrz, przywracają ich strukturę i stymulują wzrost zdrowych, zdrowych włosów. Kompleks ten zawiera elementy niezbędne dla włosów i paznokci - D-pantotenian wapnia, L-cystynę i aminokwasy, keratynę. Pantovigar jest obecnie jedynym lekiem na wypadanie włosów, który zawiera keratynę, główne białko strukturalne włosów

Produkt Pantovigar pomoże zaoszczędzić do 2000 włosów miesięcznie. 2

Przebieg leczenia trwający krócej niż 3 miesiące nie może mieć żadnego wpływu na włosy, które wypadły w ciągu ostatnich 2–3 miesięcy; mieszki włosowe są w fazie spoczynku, a fizjologiczny sen nie będzie w stanie anulować żadnych bodźców zewnętrznych. Ale te zachęty mogą być wystarczające, aby zapewnić „przebudzenie” pęcherzyków w odpowiednim czasie. Dlatego leczenie należy przeprowadzać od 3 do 6 miesięcy.

Jednak nie należy zakładać, że suplementy diety i multiwitaminy są panaceum. Najważniejsze w leczeniu jest systematyczne podejście do problemu. Zapewnione jest prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, dobrze dobrane leki - i piękne włosy.

  1. Według katalogu radarowego wśród marek stosowanych w leczeniu rozproszonego wypadania włosów, zarejestrowanych jako leki.

  2. H. Petri, P. Pierchalla, H. Tronier, „Skuteczność leczenia uszkodzeń strukturalnych i rozproszonego wypadania włosów - badanie porównawcze metodą podwójnie ślepej próby”, Szwajcaria, Med. recenzja. 79, nr 47 (1990)

RU № LSR-000045 z 04/13/2007