7 rzeczy, które uniemożliwiają prezentowanie się

Głęboki dekolt

Głęboki dekolt to agresywna seksualność. Jest to silny czynnik drażniący, bez względu na płeć twojego odpowiednika, i odwróci uwagę twojego rozmówcy wbrew jego woli. Może to być odpowiednie, jeśli chcesz zakręcić romans z potencjalnym szefem. Dekolt do pępka zawsze wygląda tak, jakbyś krzyczał o swoich cnotach seksualnych od pierwszej sekundy. Ale prawdopodobnie chciałbyś, aby Twój rozmówca docenił twoje inne cechy, prawda?

Top bez rękawów

Jest to nieco mniej radykalna odmiana poprzedniego akapitu.

„Sukienka lub bluzka z odkrytymi ramionami może wyglądać wyzywająco. Nie pasują do ścisłego ubioru formatu „biznesowego”, przyjętego w określonym środowisku: banki, inwestycje, ubezpieczenia itp. Tak więc, przy najmniejszej wątpliwości, zawsze lepiej jest preferować przynajmniej małe, ale rękawy ”, mówi Olga Bodrova, Dyrektor HR w Barkley Development Corporation.

Będą odpowiednie w każdej sytuacji, ale gołe ramiona - nie.

Odzież sportowa

Autor tych linii przybył kiedyś na spotkanie biznesowe z przedstawicielem klienta w dżinsach i bluzie. Rozmówca był Niemcem. Uprzejmie omówił kwestie robocze, a potem, jak się okazało, zadzwonił do swojego przełożonego i narzekał, że nie okazuje szacunku. Adekwatność takich wymagań można pominąć w nawiasach, ale nigdy nie dowiesz się, jakie standardy są w głowie osoby, dla której jesteś ważny. Lepiej bezpiecznie niż przykro.

Cyrkonie

„Szczerze mówiąc, lepiej jest raz na zawsze zapomnieć o dżetów na dowolnej części obrazu, czy to baletach czy skoczku. Nawet jeśli nie wybierasz się na rozmowę zmieniającą karierę, ale tylko w celu zapobiegania ”, radzi Natalya Koroleva, starszy konsultant Lux & Media, firmy rekrutacyjnej Hays.

Każda rzecz „ozdobiona” kryształkami wygląda tanio i bez smaku.

„Repliki” znanych marek

Torba z logo LV lub beżowa klatka na trenczu zobowiązuje pozostałe elementy garderoby do ich dopasowania. Cóż, obecnie można je łączyć z H&M, ale trzeba to zrobić umiejętnie. W większości innych przypadków wygląda to pretensjonalnie.

„Kiedy dziewczyna w butach młodej dermatyny na szpilce z czerwoną podeszwą przychodzi na rozmowę o wakacie, co oznacza wynagrodzenie w wysokości 50 000 rubli, od razu pamiętam klip„ Eksponat ”. Żartowałem, ale w każdym razie od progu wywołuje pewne wrażenie na osobie ”- mówi Tatyana Belousova, dyrektor ds. Zasobów ludzkich w zintegrowanej agencji komunikacyjnej Comunica.

Gipiura

Sukienki i bluzki z gipiurowymi akcentami rzadko wyglądają dobrze. Najczęściej koronki maszynowe wyglądają tanio, a poza tym są bardzo podatne na wskazówki. I wreszcie, gipiura jest również częściowym narażeniem, co nie jest całkowicie odpowiednie w środowisku biznesowym. Nie ma nic do powiedzenia na temat innych „nagości”, takich jak przezroczysty materiał lub rozcięcia w talii.

Nieodpowiednie rajstopy

Jeśli uważasz, że tekstura rajstop jest nieistotna ... po prostu myślisz. W rzeczywistości, gdy twoje nogi lśnią jak diamenty, przyciąga wzrok i tworzy całkowicie niepotrzebne akcenty w stroju. I, oczywiście, nie powinieneś nosić rajstop siatkowych lub rajstop ze zbyt zabawnymi rysunkami na ważne spotkanie.