Jak wybrać płaszcz z naturalnego futra - 5 łatwych kroków

Wyraźnie zdecyduj o celu zakupu

Pierwszym krokiem, który musisz zrobić, zanim kupisz płaszcz swoich marzeń, jest decyzja o celu zakupu. Tak, tak Nie takie proste! Jeśli spędzasz większość czasu za kierownicą, nabywanie długich modeli jest prawie bezcelowe. Tak, a wejście do transportu publicznego w „sobolach” za pół miliona nie jest wystarczająco przyjemne.

Jednak zazwyczaj wybór futra zależy raczej od chemii między tobą a tym futrem. Jeśli go nie ma, a twoje oczy nie płoną, idź dalej. Przeglądaj jak najwięcej modeli, aby naprawdę znaleźć swoją opcję.

Naucz się rodzajów futra

Oczywiście szczególnie nie możesz wybierać i, jeśli pozwala na to budżet, zatrzymać się w klasycznej norek. Ale warto wziąć pod uwagę, że istnieje ogromna liczba futer z innych rodzajów futra naturalnego. Na przykład bardziej budżetowy królik wygląda tak obszernie i jasno jak norka. Futro z lisa sprawi, że płaszcz będzie jeszcze bardziej puszysty, dlatego najczęściej służy do obszywania kołnierza. Kożuch jest najtańszym i najbardziej wszechstronnym, szczególnie w warunkach wilgotnej rosyjskiej zimy, takie futro może dłużej zachowywać swoją prezentację. Ponadto futra mogą być wykonane z lamy, rysia lub innych zwierząt. Wszystko zależy od twoich preferencji i wielkości portfela.

Wybierając futro, należy zwrócić uwagę na połysk, jednolitość włosów i kolor. Ponadto ważne jest również wyjaśnienie, z którego kraju dostarczono materiał. Tak więc najlepsze skórki szopów są dostarczane z USA i Kanady, lisa ze Skandynawii, sobola i rysia z Rosji i krajów WNP. Sprawdź, czy futro jest sztucznie barwione! Dotyczy to szczególnie futer z norek. Farba sprawia, że ​​jest sztywny, a poszczególne włosy są bardziej kruche. Inne skórki są często farbowane, aby poprawić kolor, a to ma niewielki wpływ na stan stosu.

Wybierz próg ceny

Oczywiście futra nie są tanie. Jeśli jednak już zdecydowałeś się na tę inwestycję, powinieneś nadal określać maksymalny dopuszczalny próg wydatków i rozważać produkty tylko w tym przedziale cenowym. Prawdopodobieństwo, że wolisz futro jeszcze kilkadziesiąt tysięcy, jest zbyt wysokie.

Jeśli na przykład twój budżet jest ograniczony do 100-150 tysięcy rubli, eksperci doradzają, aby kupić lepszy płaszcz z dobrego futra szopa pracza niż ze złej jakości norek.

Sprawdź skład futra

Czy już dokonałeś wyboru? Sprawdź u sprzedawcy, czy płaszcz składa się z jednego elementu, czy kilku. Pamiętaj, że całe futro jest znacznie droższe. Wskazane jest, aby szukać płaszcza z francuską podszewką, która nie przyczepia się do futra na brzegu. Pamiętaj, aby sprawdzić dolną część futra, skóra powinna być natłuszczona i giętka, niezależnie od tego, czy cały produkt, czy nie.

Zastanów się nad swoimi funkcjami

Futro, jak każda odzież wierzchnia, będzie dobrze na Tobie wyglądać tylko przy odpowiednim doborze rozmiaru. Sprawdź, czy futro wisi na twoich ramionach, czy jest wygodne w rękawach i klatce piersiowej. Przyciski nie rozchodzą się lub zaplątałeś się w rąbek podczas chodzenia. Czy planujesz nosić marynarkę lub obszerny sweter pod futrem? Zabierz je na montaż! To jedyny sposób na odgadnięcie dokładnego rozmiaru. Zwróć również uwagę na kolorystykę. Zimne lub przeciwnie, ciemne odcienie są odpowiednie dla twojego koloru skóry, ten rodzaj futra ci nie wybaczy.

Czy wszystko jest uregulowane? Kup to! I nie zapomnij o specjalnych środkach do pielęgnacji futra.