Jak nie pomylić się z biurowym strojem

Stopień konserwatyzmu w ubraniach jest inny. Jeśli pracujesz w instytucjach politycznych, ministerstwach, agencjach rządowych, to jest to najwyższy stopień konserwatyzmu. A jeśli angażujesz się w modę, sztukę, show biznes i pracujesz w grupach kreatywnych i projektowych, wówczas strój pracownika odnosi się do niskiego stopnia konserwatyzmu.

  1. Pierwszy błąd występuje na etapie wyboru ubrań, które również pasują do sylwetki, koncentrując się na podtekście seksualnym, a nie roboczym. Kobieta może być bardzo mądra, ale nie będzie już tak ciężka, aby ją postrzegać. Ponieważ kontrahent płci męskiej podświadomie odczytuje „obraz miłości” u kobiety, zaczyna przypisywać jej niezupełnie rolę biznesową, dlatego jej autorytet biznesowy jest ograniczony.

  2. Schemat kolorów Niestety z jakiegoś powodu w naszym kraju panuje przekonanie, że czerń jest połączona ze wszystkim i wszędzie jest odpowiednia. W rzeczywistości czarny kolor w garniturze jest nieodpowiedni, ponieważ jest to kolor na specjalne okazje lub pogrzeb, ale nie garnitur biurowy. Główne kolory garnituru w stylu biznesowym to ciemnoniebieski, szary, brązowy jest możliwy, a także jaśniejsze kolory w ciepłym sezonie. Wpływ koloru na świadomy poziom jest niedoceniany, ale bardzo wyraźnie śledzony w podświadomości. Tak więc kolor czerwony zawiera w sobie przede wszystkim ekscytujący komponent seksualny, a także władczy, agresywnie dominujący komponent.

  3. Ponadto nie powinny być dozwolone bardzo kontrastujące kombinacje, duże wycięcia, mini spódniczki (spódnica nie powinna znajdować się wyżej niż 2 cm od kolana).

  4. Grupa akcesoriów, w szczególności buty. Najwyższy czas wyrzucić buty z „hollywoodzką platformą”, która kojarzy się z butami striptizerek, a nie kobietami biznesu. Jeśli nosisz platformę, powinna być ledwo zauważalna. Biżuteria nie powinna być zbyt fantazyjna i wyglądać tanio i niechlujnie.