Przykład do naśladowania: sekrety francuskiego stylu autorstwa Brigitte Macron

Przede wszystkim francuskie kobiety cenią proste formy: spódnice trapezowe, kurtki o doskonałym kroju i stabilne obcasy. Brigitte nie eksperymentuje z kolorem, w jej szafie dominują wszystkie odcienie niebieskiego, beżowego i, oczywiście, czarnego. Nawiasem mówiąc, pomimo swojego wieku, pierwsza dama Francji często wychodzi w mini!

Brigitte po mistrzowsku odwraca uwagę od niedoskonałości postaci. Nie ma wyraźnej talii, bioder i ramion o tej samej szerokości, co odpowiada prostokątnej figurze. Jednak pierwsza dama bardzo poprawnie ustawia akcenty: wybiera spodnie z wysoką talią i wydłużoną kurtką, nosi sukienkę z płaszcza, wybiera nowy styl kokardki lub klasyczny trapez na czerwonym dywanie, dodaje objętości biodrom za pomocą wydłużonych bluz i oczywiście podkreśla ją idealne nogi w obcisłych jeansach.

W przeciwieństwie do księżnej Kate i Melanii Trump, które często wybierają zestawy „starsze”, Brigitte Macron pozwala sobie na noszenie trampek, skórzanych spodni, zamszowych kurtek i koronki. W tym wszystkim wygląda świeżo i młodo.

Szczególną uwagę należy zwrócić na koktajlowe zdjęcia żony nowego prezydenta Francji. Rozrzedza surowe sylwetki jasnymi butami lub fakturą. Na przykład wybierając mleczną sukienkę w kwiat. Zgadzam się, wygląda stylowo!

Jak każdy paryżanin, Brigitte wie dużo o akcesoriach. Nie nosi aktywnej biżuterii, preferuje jedną lub dwie biżuterię, uzupełnia codzienny wygląd chustami i modnymi okularami przeciwsłonecznymi. Monochromatyczne kokardy rozcieńcza ciekawymi torbami.