Pielęgnacja włosów na wiosnę: Przywracanie piękna fryzury

Zaraz zdejmiemy nasze berety i czapki, co oznacza, że ​​ze szczególnym niepokojem będziemy traktować nasze odbicie w lustrze, zwłaszcza wygląd naszych włosów. Wiosną loki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby przywrócić witalność i piękno po zimowym niedoborze witamin, ostrych skutkach niskich temperatur, twardej wody z kranu i wysuszającym działaniu centralnego ogrzewania, klimatyzacji.

Jakie zadania należy postawić na drodze do cenionego celu - piękna fryzury - i jak pomóc włosom stać się atrakcyjnymi z natury, a nie za pomocą narzędzi do stylizacji?

Powrót do gęstości włosów

Chociaż łysienie jest tradycyjnie uważane za problem męski, wiele kobiet, niestety, jest zmuszonych przyznać, że mają również ten problem. Może to mieć wiele przyczyn, ale dermatolodzy ostrzegają, że główną przyczyną wypadania włosów u kobiet jest intensywne tempo życia i stres. Utratę włosów można zaobserwować u około każdej z czterech kobiet w wieku około 35 lat.

Istnieje wiele rodzajów stresujących sytuacji, które mogą ostatecznie doprowadzić do niepokojącego stanu włosów. Stres staje się szokiem dla całego ciała. W rezultacie mieszki włosowe przestają wytwarzać nowe włosy i są opóźnione w fazie spoczynku. Efekt ten często obserwuje się podczas ciąży, rozległej operacji, utraty wagi i silnego stresu. Co więcej, sama utrata włosów może z kolei stać się źródłem stresu dla kobiety.

Jeśli podobnie jak wielu innych mieszkańców naszej planety martwisz się o przerzedzenie skóry głowy, nie spiesz się z paniką. Osiągnięcia współczesnej kosmetologii są imponujące, a my powiemy Ci więcej o jednym z nich.

Jak wiesz, włosy mają pewien cykl życia, który powtarza się kilka razy i składa się z czterech kolejnych faz: włosy rosną, stabilizują się, a następnie wypadają. Przed rozpoczęciem nowego cyklu życia pęcherzyk przechodzi w stan spoczynku. Podczas odpoczynku lub snu rozpoczyna się intensywna interakcja między populacjami komórek macierzystych. Proces ten rozpoczyna regenerację mieszków włosowych i rozpoczyna się faza wzrostu. Lokalizacja komórek macierzystych w mieszkach włosowych została odkryta przez naukowców w laboratoriach L'Oreal Research. To odkrycie naukowe zapoczątkowało nową erę trichologii - naukę włosów i skóry głowy.

Uczestnicy 20-letniego badania zauważyli: im dłużej trwa faza uśpienia, tym dłużej żarówka pozostaje „pusta” - nowe włosy nie rosną, włosy stają się rzadsze. Jak aktywować „śpiące” mieszki włosowe?

Wyniki uzyskane podczas badań można nazwać rewolucyjnymi: naukowcy dostrzegli możliwość optymalizacji potencjału klonogennego komórek macierzystych, co prowadzi do generowania nowego wzrostu włosów w „śpiącym” mieszku włosowym.

Jeszcze kilka obliczeń naukowych, aby logika naukowców stała się dla ciebie jasna. Badania in vitro wykazały, że do optymalnego funkcjonowania komórek macierzystych mieszków włosowych potrzebne jest środowisko niedotlenienia - innymi słowy, medium o niskim stężeniu tlenu.

W ten sposób opracowano pierwszą na świecie cząsteczkę o działaniu biomimetycznym, innymi słowy, odtwarzającą warunki optymalne dla skutecznego funkcjonowania komórek macierzystych mieszków włosowych. Badania in vitro wykazały, że stemoksydina naśladuje bardzo niedotlenione środowisko, które sprzyja funkcjonowaniu komórek macierzystych.

Komentarze dr Maria Khaldina , dermatokosmolog , tricholog, główny lekarz Kliniki Zaawansowanych Studiów nad Włosami „BioMi Vita”, koordynator programów edukacyjnych Międzynarodowego Stowarzyszenia Trichologów w Rosji:

- Odkrycie cząsteczki stemoksydyny jest trudne do przecenienia. Włosy w spoczynku to rezerwa, która „budzi się” szybciej podczas odtwarzania sprzyjających warunków. Ponad jedna trzecia pęcherzyków w spoczynku „budzi się” po trzech miesiącach stosowania produktu. Skrócenie czasu trwania fazy spoczynku oznacza częstszy wzrost nowych włosów.

Gęstość twoich włosów wcale nie była w przeszłości - możesz je zwrócić i znów być dumnym ze swojego wyglądu!

Przywróć elastyczność włosów

Nie tylko różne maski nawilżające pomogą odżywić włosy wilgocią od wewnątrz, których aktywnymi składnikami są z reguły olej arganowy lub kokosowy, olej jojoba, olejki eteryczne, ekstrakty roślinne. Pogratuluj sobie, jeśli masz już nawyk picia ośmiu szklanek czystej wody dziennie. Ten prosty środek nie tylko zwiększa ton, ale także korzystnie wpływa na kondycję skóry i włosów.

Ponadto odmowa codziennej stylizacji cieplnej pomoże lokom zachować cenną wilgoć. Prasowanie, zwijanie i suszarka do włosów często używane sprawią, że twoje włosy będą kruche, pozbawione życia, „słomkowe” - jednym słowem sprawią, że przypomnisz sobie powszechne wyrażenie, że piękno wymaga poświęcenia, ale czy potrzebujesz go?

Aby przywrócić połysk włosom

Najlepiej nie eksperymentować z przepisami ludowymi i pięknymi słoikami z najbliższego sklepu, ale skupić się na prawidłowym odżywianiu, przyjmować multiwitaminy zalecane przez dermatologa lub kosmetologa.

Przywróć objętość włosów

Jak nadać fryzurze blasku bez codziennego korzystania z narzędzi do stylizacji? Przede wszystkim umieść szampon i odżywkę lub odżywkę lub odżywkę na półce w łazience, która doda objętości włosom. Tylko środki, które musisz wybrać bez silikonów w składzie, ponieważ te substancje, dzięki czemu włosy są gładkie i schludne, jednocześnie je wzmacniają.

Po drugie, wysusz loki, biczując je palcami lub przy włączonym dyfuzorze w trybie chłodzenia. Po trzecie, wykorzystaj umiejętności swojego fryzjera: farbowanie włosów na dwa lub trzy bardzo podobne odcienie, podkreślanie i warstwowa, kaskadowa fryzura mogą wizualnie nadać stylizacji bardziej spektakularny blask.

Nadaj swoim włosom idealny wygląd.

Nawet jeśli chcesz zaplatać warkocz do talii co sześć do ośmiu tygodni, w zależności od szybkości wzrostu włosów, musisz poświęcić niewielką część długości, około 1 cm, aby zapobiec przycięciu końcówek.

Styliści fryzur udzielają tej rady z ważnego powodu: jeśli zaczniesz problem, uszkodzenie naskórka włosów wzrośnie i będziesz musiał ciąć nie dziesięć centymetrów, ale dziesięć, jeśli nie więcej. Rozpieszczaj końcówki włosów olejkami przed i po umyciu włosów - odpowiednie są migdały, oliwki, olej jojoba, a także gotowe produkty do pielęgnacji.

Niech Twoja piękna wiosna zacznie się od pięknych włosów! A ponieważ piękno oznacza zdrowie, wszystko jest w twoich rękach - po prostu odpowiednio zorganizuj pielęgnację włosów.