ABC piękna: jak odpowiednio nawilżyć skórę?

Piękna skóra to skóra nawilżona. Co musisz wiedzieć o jej potrzebach, aby właściwie zadbać o jej twarz?

Wraz z nadejściem jesieni tradycyjnie przywiązujemy większą wagę do ochrony skóry niż latem. Ale błędem jest zakładanie, że wraz z odejściem aktywnego sezonu słonecznego jest mniej „spragniony” - nawilżenie jest konieczne dla skóry przez cały rok. Dla wielu gwiezdnych piękności ten etap pielęgnacji twarzy i ciała jest prawdziwą „modą”, ponieważ skóra, która jest wystarczająco nawilżona, jedwabista i gładka w dotyku, wygląda młodziej.

Jak odpowiednio nawilżyć skórę i dlaczego warto położyć szczególny nacisk na samoopiekę? Co, gdzie, kiedy złożyć wniosek? Zostań z nami koneserem piękna! Powiemy Ci o czterech sekretach nienagannego wyglądu związanych z nawodnieniem.

Co? O skórze i jej potrzebach

Skóra jest naszym największym narządem i najbardziej złożonym mechanizmem, spełniającym wiele funkcji. Do jej obowiązków należy ochrona ciała przed wpływami zewnętrznymi, oddychaniem, termoregulacją, metabolizmem i wieloma innymi procesami.

Woda, której nie jesteśmy mniej niż 60%, odgrywa ogromną rolę w funkcjonowaniu tego mechanizmu. Aby skóra była zdrowa i w pełni uczestniczyła w pracy organizmu, konieczne jest nie tylko regularne nasycanie jej wilgocią, ale także staranie się utrzymać tę wilgotność. Nawilżanie skóry jest kluczem do naszego zdrowia, a stosowanie środków nawilżających jest najbardziej oczywistym sposobem na jej utrzymanie.

Gdzie W obliczu problemu

Cała nasza skóra potrzebuje nawilżenia, ale skóra właściwa na twarzy wymaga przede wszystkim nawilżenia i ochrony, ponieważ nasza twarz, w przeciwieństwie do ciała, nie jest chroniona przez ubranie i podlega intensywnym wpływom zewnętrznym.

Nie powinniśmy również zapominać o szyi i dekolcie, w których brak wilgoci najbardziej wpływa na cienką i wrażliwą skórę. Kosmetyczki zalecają nałożenie kremu na twarz w czterech miejscach: na policzkach, czole i brodzie - a następnie równomierne rozprowadzenie kremu wzdłuż linii masażu na twarzy, po podgrzaniu produktu pielęgnacyjnego w dłoniach.

Kiedy Lato i zima, rano i wieczorem, 24 godziny

Nasza skóra potrzebuje nawilżenia o każdej porze roku. Latem brakuje wilgoci z powodu ciepła i ekspozycji na światło słoneczne, zimą odwadnia się od centralnego ogrzewania w pokojach, a także na mrozie i mrozie na zewnątrz. Wiosną niedobór witamin jest dodawany do odwodnienia zimowego; jesienią wysuszona słońcem skóra cierpi na zimny wiatr. Aby tego uniknąć, musisz nawilżać skórę przez cały rok.

Jak Z opieką nowej generacji

Garnier Lab opracował szereg rewitalizujących kremów nawilżających, które działają 24 godziny, a przy regularnym stosowaniu przywracają naturalny proces nawilżenia skóry w ciągu miesiąca.

W ten sposób „inteligentny” krem ​​od Garnier zdobywa najwyższy wynik w dziedzinie urody, odpowiadając na wszystkie pytania dotyczące nawilżania skóry - przez cały rok, od rana do wieczora, dla wszystkich rodzajów skóry i jej różnych potrzeb.