Japoński masaż twarzy Asahi

Japoński masaż twarzy Asahi lub masaż Morning Sun jest znany na całym świecie. Prawdziwa nazwa tej skutecznej techniki to masaż ZOGAN, który z japońskiego tłumaczy się jako „tworzenie twarzy”. Przyczynia się do odmłodzenia i uzdrowienia całego organizmu. Jak zrobić masaż piękna w domu sam, powie.

Technika Tsogan

Technika Tsogan jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dziś została przywrócona do życia przez kosmetyczkę Hiroshi Hisashi, która przyjęła tę technikę od swojej babci. Masaż twarzy wykonywany jest dwoma palcami: palcem wskazującym i środkowym lub środkowym i bezimiennym, dlatego pojawia się drugie imię - masaż dwoma palcami.

Japoński stylista i ekspert od urody Yukuko Tanaka postanowił ulepszyć starożytną metodę Tsogan. Swoje odkrycia opowiedziała w książce „Masaż twarzy”, która stała się bestsellerem niemal na całym świecie. Dzięki łatwej ręce autora technika Tsogan zyskała nie tylko drugi wiatr, ale także nową nazwę - Asahi. W książce Tanaka-san udziela porad na temat technik masażu dla różnych grup wiekowych, a nawet typów twarzy (okrągłe, kwadratowe, cienkie, płaskie).

Rodzaje masażu Asahi

Po pierwsze, Asahi jest znana ze swojej skuteczności. Po pierwszej sesji twoja twarz przemienia się i staje się młodsza na naszych oczach. Masaż dwoma palcami wpływa nie tylko na powierzchowne tkanki, ale także na głębokie mięśnie twarzy, a także jest osteopatyczny. Działając na „punkty upiększające”, możesz zmniejszyć widoczność zmarszczek, poprawić stan skóry, napiąć owal twarzy, usunąć obrzęk i usunąć worki pod oczami.

Warunkowo Tsogan / Asahi można podzielić na dwa podtypy:

Jak przygotować się do masażu

  • Pamiętaj, aby oczyścić twarz preparatem odpowiednim dla twojego rodzaju skóry - balsamem lub tonikiem.
  • Nałóż krem ​​kosmetyczny lub mleczko do demakijażu na twarz.

Jak masować Asahi

Pamiętaj o głównej zasadzie Tsogana: musisz gładzić skórę wzdłuż dróg limfatycznych, od zewnętrznej krawędzi twarzy do środka, bez większego nacisku.

Połóż brodę na dłoni i przyłóż palce do ucha. Chwytając kość szczęki i mięśnie pod brodą, unieś dłoń z uciskiem na skrawek ucha. Masuj kilka razy po prawej i lewej stronie.

Umieść środkowy i serdeczny palec obu rąk pośrodku podbródka, delikatnie naciśnij ten punkt przez kilka sekund. Przesuwaj wzdłuż podbródka do kącików ust płynnymi ruchami. Następnie przejdź do dziury nad górną wargą, unieruchom palce w tym miejscu i delikatnie naciśnij. Wykonaj 5 powtórzeń.

Jest ważne

Nie zapominaj, że każda technika musi zostać zakończona końcowym ćwiczeniem. Aby to zrobić, użyj delikatnego ruchu rąk, aby narysować kontury twarzy z boku - od przyusznych węzłów chłonnych do obojczyka.

Ekspert kosmetyczny z masażu Asahi podany przez eksperta kosmetycznego Yukuko Tanaka: