Odzież, która starzeje się: wiosenna wersja garderoby

Naszyjnik z pereł

Tak, tak, wiemy! Coco Chanel spopularyzował perły, on, zgodnie z zapewnieniami stylistów, nawiązuje do akcesoriów poza czasem. Ale nie tylko odrapany sznur pereł wyłowiony z pudełka mojej babci! Naturalne perły z czasem niszczeją, po kilku dekadach wyglądają na nieco podniszczone, a zatem zupełnie nie nadają się do przechowywania dla potomności.

Pozbądź się rzadkości perły i kup parę oryginalnych i modnych akcesoriów od masy perłowej. I zmieniaj je co sezon!

Kostium a la „Our Mymra”

W nieśmiertelnym dziele kinowym „Romansu biurowego” Eldara Ryazanova dyrektor przedsiębiorstwa Ludmiła Prokofiewna Kalugina podjął pracę w bezkształtnym, surowym brązowym garniturze. Pracownicy uważali, że „stara kobieta” ma co najmniej pięćdziesiąt lat, ale „36 lat”. Wiek został dodany nie tylko z powodu braku makijażu na twarzy i zaniedbanych włosów, ale także tego bardzo odpowiedniego koloru.

Jeśli nie chcesz podążać za przykładem bohaterki filmowej, wybierz stylowe kostiumy w męskim stylu lub klasyczne kostiumy, ale w jasnych kolorach (bogate odcienie lub z nietypowymi motywami).

„Cela babci”

Klatka, jak na kraciastej babci, wizualnie czyni cię kobietą w średnim wieku, nawet jeśli połączysz ubrania z takim nadrukiem z całkowicie przystępnymi dżinsami.

Bądź odważniejszy, nawiązuj do bardziej zalotnych i jasnych wzorów komórkowych. Komórka Vichy jest szczególnie popularna w tym sezonie. Może to być wszystko: małe, duże, niejasne. Najważniejsze jest kontrast!

Okulary ściśle oprawione

Cienka metalowa rama jeszcze nikogo nie ozdobiła. Okulary w stylu retro z okrągłą ramką z rogów lub oryginalne okulary o nietypowym kształcie i o nieoczekiwanych kombinacjach kolorystycznych będą wyglądać ładniej i zabawniej.

Buty na wysokim obcasie

Brązowe lub czarne buty z piętą 3-5 cm nie tylko sprawiają, że obraz jest matowy i pozbawiony twarzy, ale także sprawiają, że wyglądasz jak kobieta bez wieku. Ponadto taki model buta wizualnie zwiększa objętość kawioru, dzięki czemu stają się nieporęczne i brzydkie.