Trencz, marynarka i peleryna: rozumiemy, co i co należy nosić

Trencz

Rozmawialiśmy ze słynną rosyjską projektantką Maszą Tsigal o najnowszych trendach w wiosennej odzieży wierzchniej.

Jeśli masz dość zwykłego materiału przeciwdeszczowego i chcesz czegoś nowszego i bardziej odważnego, wybierz płaszcz przeciwdeszczowy ze zwykłej lub lakierowanej skóry, a także zamszowe płaszcze przeciwdeszczowe będą modne. Nawiasem mówiąc, skórzane płaszcze rosyjskiej mody Miroslava Duma zachwyciły podczas Fashion Week.

Dla bardziej ekstrawaganckich i odważnych domy mody oferują płaszcze przeciwdeszczowe z nadrukiem zwierząt: „lampart”, „zebra” lub „wąż”. Wybierz zgodnie ze swoim gustem i typem ciała. Ważne jest, aby pamiętać, że poziome paski znacznie „rozszerzają” sylwetkę, ale pionowe przeciwnie, sprawiają, że sylwetka jest wizualnie szczuplejsza.

Cape

W przeciwieństwie do trenczowych peleryny przychodziły do ​​naszej garderoby wprost z garderoby monarchów. Byli to cesarze i imperatorowie, królowie i królowe, którzy nosili luźne kaftany ze szczelinami na dłonie. Nawiasem mówiąc, peleryna może mieć tylko dopasowaną linię ramion, a następnie może swobodnie spaść. Noś te czapki lepiej z szerokimi ramiączkami i rozszerzanymi dżinsami. Styl lat 70. jest dziś modny.

Puchowy płaszcz

Wygląd dufflecote zawdzięczamy armii brytyjskiej. Charakterystyczną cechą tego jednorzędowego płaszcza jest kaptur . To jedyny styl płaszcza, który jest szyty z kapturem od 1890 roku! Płaszcz marynarski można rozpoznać po niezwykłych guzikach przypominających kły morsa. Są przewleczone przez elastyczne pętle lub sznurówki. A wszystko dlatego, że oficerowie marynarki nie chcieli zdejmować rękawiczek na zimno, aby majstrować przy zwykłych rozcięciach na guziki! Głównym materiałem, z którego są uszyte takie płaszcze, jest wełna, chociaż projektanci specjalnie zaprojektowali puchowe kurtki z cienkiego żakardu i wodoodpornego materiału przeciwdeszczowego, szczególnie na ciepłą wiosnę.

Oto, jak projektantka Masza Tsigal komentuje trend na łodzie typu duffle: