Maski z przyprawami do twarzy i włosów

Jeśli zapytasz któregoś z nas, dlaczego potrzebne są przyprawy i przyprawy, odpowiemy, że bez nich nie możesz stworzyć prawdziwego kulinarnego arcydzieła, które podkreśli smak potrawy, a nawet ją naprawi. Wiemy również, że przyprawy i przyprawy są dobre dla zdrowia, na przykład z nimi jest wiele napojów leczniczych na przeziębienia lub problemy żołądkowe.

Ale niewiele osób wie, że te cudowne przyprawy są w stanie poradzić sobie z zadaniem zachowania młodości i piękna. Azjatyckie kobiety aktywnie wykorzystują je w pielęgnacji skóry i włosów. Spróbuj pójść za ich przykładem, a ty, wypróbuj nasze przepisy kulinarne z przyprawami.

Kurkuma

Kurkuma jest doskonałym antybiotykiem i środkiem przeciwzapalnym. Aby przedłużyć młodość, zaleca się picie gorącego mleka z kurkumą w ciągu dnia (1 łyżeczka na szklankę). Jeśli chodzi o maski na twarz, pamiętaj, że kurkuma jest dobrym barwnikiem, więc musisz dokładnie spłukać, a następnie skóra może mieć lekko żółtawy odcień.

Cynamon

Cynamon jest doskonałym przeciwutleniaczem , stymuluje przepływ krwi i oczyszcza skórę.

Imbir

Imbir jest ceniony za swoje właściwości antyseptyczne. Przydatny nie tylko napój imbirowy , ale także maski do skóry i włosów z olejkiem imbirowym.

Kardamon

Kardamon może być stosowany w walce z cellulitem i do starzenia się skóry.

Goździk jest doskonałym narzędziem do wzmacniania włosów , ma właściwości antyseptyczne i dobrze oczyszcza skórę. Olejek goździkowy dobrze jest dodać do kąpieli, a pozostały olej można wyczyścić ręcznikiem, nie jest wymagane dodatkowe płukanie.

Czarny pieprz

Nalewki czarnego pieprzu są zalecane do wzmocnienia włosów, ponieważ zawarte w nim substancje mają dobry wpływ na krążenie krwi.

***

Nie przegap kosmetyków zawierających przyprawy. Czasami jest w stanie poradzić sobie z problemami, przed którymi nawet drogie markowe leki są bezsilne.