Jakie tatuaże wybierają supermodelki?

Ludzie zaczęli dekorować swoje ciała rysunkami nawet w prymitywnym systemie komunalnym. Pomimo tysiącletniej historii, zmiany epok, kontynuujemy tę tradycję do dziś. Tatuaże stają się aniołami stróżami, talizmanami, a nawet przedmiotem kultu. Ta pasja nie uchodzi za zwykłych urzędników biurowych i celebrytów - aktorów, muzyków i modelek.

Jakie rysunki zdobią ich ciała uczestnikami podium i dlaczego, zbadałem.

Tatuaże Kate Moss

Kate jest właścicielem najdroższego tatuażu w historii. Eksperci oszacowali, że dwa małe ptaki w dolnej części pleców Kate mają 1,5 miliona dolarów. Dzieje się tak, ponieważ dzieło zostało przedstawione na „żywym płótnie” przez najbardziej poszukiwanego współczesnego artystę Luciena Freuda.

Moss przyznaje nawet, że jeśli konieczne będzie licytowanie tatuażu z ważnej przyczyny, jest gotowa dokonać przeszczepu skóry.

Inne obrazy na ciele modelki nie są jeszcze doceniane z punktu widzenia sztuki, ale dla Kate Moss są to osobiste talizmany. Na przykład kotwica na nadgarstku jest symbolem stabilności i przywiązania, gwiazdka na prawej stopie jest ważnym niezapomnianym wydarzeniem, korona na lewym ramieniu jest wysoką pozycją w społeczeństwie.

Tatuaże Cara Delevingne

Modelka Cara Delevingne udostępniła swoje tatuaże na Instagramie. Na palcu wskazującym prawej ręki modelu znajduje się lew, który jest uważany za symbol siły i mocy.

A w maju tego roku Kara ozdobiła swoją rękę drugim tatuażem - napisem CJD (jej pełne imię to Cara Jocelyn Delevingne).

Tatuaże Freya Behi Ericksen

Duńska modelka Freya Beha Eriksen ma szczególną miłość do tatuaży. Jej kolekcja ma 12 tatuaży, dla których model ten został nazwany „buntownikiem”. W wywiadzie dla Style.com Freya przyznała, że ​​obrazy i napisy na ciele stały się częścią jej stylu. Dlatego model dodany do klauzuli umowy, że ma ona prawo do wykonywania tatuaży w dowolnej ilości.

Pomimo dużej kolekcji tatuaży Erickson stara się, aby były jak najniżej na ciele, wybiera małe nadruki dla napisów i kryjówki dla rysunków (krzyż za uchem, trójkąt na szyi).

Freya Beha Erickson pozostawia na ciele symboliczne linie, które można uznać za część jej filozofii życiowej: „Float”, „Intuition is life” (Serendipity is life), „Ten świat tej nocy jest mój” (Ten świat tej nocy jest moje), „Odkupienie”, „To też minie”.

Tatuaż Bambi Northwood Blythe

Australijska Bambi Northwood Blyth, muza Altuzarry, Balenciagi, Topshop Unique i Diesel Black Gold, symbolicznie ozdobiła swój nadgarstek wizerunkiem Bambi Disneya.

Postaci z kreskówek to prawdziwy trend, który jest idealny dla aktywnych, żywych ludzi z poczuciem humoru.

Ten obraz przedstawia magię i tajemnicę. A starożytni Rzymianie i Grecy kojarzyli księżyc z kobiecością.

I upewnij się, że rysunek, który ma pozytywne znaczenie w twojej kulturze, nie ma negatywnego znaczenia w innej kulturze i nie obraża niczyich uczuć.

Tatuaż fontanny Isabel

Victoria's Secrets Angel, brazylijska modelka Isabel Fontana, ma na plecach tatuaż ze skrzydłami. Oto on, prawdziwy anioł! Tatuaż w kształcie skrzydła na plecach symbolizuje ochronę, czystość i miłość.

Tatuaż Gisele Bundchen

Gisele Bündchen wykonała tatuaż w kształcie gwiazdy na lewym nadgarstku na cześć pamięci swojej babci. „Kiedy przyjechałem do Nowego Jorku, na niebie nie było żadnej gwiazdy i postanowiłem nakleić gwiazdę na nadgarstku, aby zawsze pamiętać moją babcię”.

Tatuaż Chanel Iman

Chanel Iman przypiął do szyi niezwykły tatuaż ... wieszak. Zinterpretowała swój wybór w następujący sposób: „Ubrania są zawieszone na wieszaku, podobnie jak modelka. Wieszak jest symbolem zawodu modelki. ” Niektórzy koledzy mogli potępić Imana za sarkazm. Naszym zdaniem, ironia jest po prostu niezbędna dla pracowników podium.