Jak nosić ubrania w stylu wojskowym

Jako odrębny trend styl wojskowy powstał w latach powojennych XX wieku. Według jednej wersji przyczyną był brak odzieży wśród ludności cywilnej; według innej wojsko stało się mundurem ruchu młodzieżowego w Ameryce lat 60., który był przeciwny wojnie w Wietnamie.

Tak czy inaczej styl zyskał prawdziwe uznanie w latach 80., kiedy słynny Christian Dior i Louis Vuitton wprowadzili zmilitaryzowane kolekcje na wybiegi, nadając im bardziej elegancki i kobiecy wygląd.

Dziś elementy amunicji wojskowej można zobaczyć w prawie wszystkich domach mody.

Jednym z najważniejszych elementów garderoby damskiej w stylu militarnym jest odzież wierzchnia: płaszcz groszek, prosty płaszcz dwurzędowy, płaszcz, trencz, kurtka lotnicza, kurtka, kurtka, blezery lub kardigan.

Nie ograniczaj się do samych kolorów khaki, eksperymentuj z kolorem i fakturą, skupiając się na szczegółach - paski, kieszenie, ozdobne pagony i guziki.

Styl militarny „uwielbia” jeansy, skórę i aksamit, ale sukienki można szyć z szerokiej gamy materiałów - zarówno grubych, jak i cienkich. Produkt charakteryzuje się naciskiem na talię i ścisłym krojem. Rzeczy można ozdobić raczej dużymi guzikami i dużymi naszywanymi kieszeniami. Uzupełnij wygląd kurtką lub koszulą w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu khaki, z wszelkiego rodzaju metalowymi akcesoriami - szpilkami, nitowaną biżuterią, pasami i paskami w stylu wojskowym.

Spódnica w stylu wojskowym, nawet wyraźna khaki, będzie wyglądać świetnie z prostą bawełnianą bluzką lub białą koszulą. Na każdy dzień będzie pasować ciasny golf, sweter i bluzka w połączeniu z krótkim cienkim kardiganem zapinanym na guziki.

Jeśli chodzi o spodnie, ładunek można nazwać najczęstszym stylem wojskowym. Jedną z charakterystycznych cech ładunku jest obecność wszelkiego rodzaju naszywanych kieszeni. Ten model nie ogranicza swobody ruchu, a także pomaga ukryć nadmiar objętości.

Dla miłośników minimalizmu, mody codziennej lub biurowej najlepszą kolorystyką będzie dyskretny, monofoniczny kolor i bardziej uproszczony design butów, ubrań i akcesoriów.

Oryginalny styl militarny jest organicznie łączony z miejskim stylem casual lub ulicznym. Charakterystyczną cechą tej decyzji stylu jest nie tylko charakterystyczny kolor i odpowiedni sprzęt wojskowy, ale także dobrze dobrane buty.

Kierunek charakteryzuje buty z twardą górą, na przykład buty, szlifierki i berety, botki i sandały na wysokich obcasach.