Modne jesienne etole: jak wybrać i w co się ubrać

Zwróć uwagę na kolor

Każdy z nas ma swój naturalny kolor, co oznacza, że ​​głównym punktem wyjścia przy wyborze stuły powinien być jego kolor. Tak więc blondynki i shantenki o jasnej skórze są przeciwwskazane w klasycznych czarnych tkaninach, dzięki czemu będziesz jeszcze bledszy. Jeśli masz tendencję do zaczerwienienia skóry, odrzuć zielone odcienie. Ale niebieski, łososiowy, turkusowy i pudrowy odcień podniebienia może dodać świeżości i blasku twarzy. Możesz także zwrócić uwagę na oczy i spojrzenie - po prostu wybierz stułę pasującą do koloru oczu.

Warto również obejrzeć ogólną kolorystykę obrazu. Oczywiście nadal nie zalecamy wybierania podniebienia w tonie wraz z nim. Wybierz dowolny akcent kolorystyczny, niezależnie od tego, czy jest to nadruk na płaszczu, czy nawet rękawiczkach, aby obraz wyglądał bardziej interesująco.

Tej jesieni trendem są terakota, odcienie czerwieni i ciemnoniebieskiego koloru, indygo i kanarek żółty, a także zgrabne opcje nago. Na podstawie typu i koloru skóry zdecydowanie możesz wybrać idealny model.

Wybierz wydruk ostrożnie

Wybierając jasne opakowanie z nadrukiem, warto wziąć pod uwagę cechy obrazu i figury. Zobacz, jak bardzo odcisk jest zdeformowany podczas skręcania stuły, czy przecina ramiona, czy czyni szyję cięższą. Radzimy zwrócić uwagę na to, co chcesz nosić tę stułę. Lepiej od razu pójść na zakupy we właściwy sposób, aby zobaczyć, jak wygląda nowe akcesorium. Pamiętaj, że stuła z aktywnym wzorem stanie się najważniejszym elementem obrazu, dlatego pożądane jest, aby wszystkie inne rzeczy były monofoniczne.

Wybierz odpowiedni materiał

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane jest podniebienie, gęsta wełna, kaszmir, pashmina, a także różne kombinacje tkanin z jedwabną nicią, angorą, a nawet akrylem, są bardziej odpowiednie na jesień. Cienkie modele z szyfonu, jedwabiu i lnu najlepiej rezerwować na lato. Są zbyt lekkie, aby zmieściły się na przykład w płaszczu z krepy lub skórzanej kurtce. I raczej cię nie rozgrzeją. Na wieczorne wydarzenie wybierz stułę, na przykład z atlasu. Jednak w tym przypadku warto rozważyć reżim temperaturowy. Materiał ten jest słabo oddychający, co oznacza, że ​​w gorącym pomieszczeniu ryzykujesz pocenie się.

Naucz się kilku sposobów noszenia stuły

Dowiedz się, jak zawiązać palatyn na różne sposoby. Najłatwiej jest rzucić go z tyłu i odrzucić końce do tyłu. I możesz po prostu zostawić to na swoich barkach. Ale istnieje wiele alternatywnych opcji. Na przykład uzupełnij wygląd jednym z najpopularniejszych akcesoriów nadchodzącego sezonu - masywną broszką. Zamocuj broszkę na poziomie obojczyka, niech krawędzie stuły opadną asymetrycznie, zakrywając ramiona i klatkę piersiową.

Inną opcją jest noszenie stuły jako peleryny. Do tego potrzebny jest ogromny pas. Zapnij krawędzie stuły za pomocą paska na wysokości talii, uzupełnij obraz rozkloszowanymi dżinsami, białą koszulą i kapeluszem. Okazuje strój w modnym stylu kowbojskim.