Jak zrobić gradient do manicure?

Reklama zachęca: „Wypróbuj tęczę!” Rzeczywiście, w tym naturalnym zjawisku kryje się własne, urzekające piękno, takie samo jak w manicure o nazwie „gradient”. Dziś jest na podium honoru.

Styl wykonania tego manicure jest dość prosty i nawet dzieci mogą go wykonać. opowie o tym, jak stworzyć tęczę po deszczu na paznokciach.

Jaki jest gradient

Ten manicure nie tylko pięknie wygląda dzięki niestandardowej kolorystyce, ale także wydłuża palce, nadaje dłoniom elegancki arystokratyczny wygląd.

Najłatwiejszym sposobem utworzenia gradientu jest pokrycie paznokci od kciuka do małego palca różnymi odcieniami z tego samego spektrum kolorów, naprzemiennie. Opcja jest bardziej skomplikowana - gdy trzy, cztery, a nawet pięć odcieni znajduje się na każdym palcu, płynnie zmieniając się w siebie.

Jeśli chodzi o paletę, w manicurze piłkę rządzą nagie odcienie, które są modne w tym sezonie, odcienie ze złotą powłoką i, oczywiście, jasne kolory lakierów. Przejście od niebieskiego do błękitnego lub od jasnoróżowego do fioletowego wygląda spektakularnie - wszystko zależy od wyboru spektrum kolorów.

Nawiasem mówiąc, aby zaoszczędzić czas, możesz po mistrzowsku stworzyć gradient, stosując tylko dwa odcienie z tego samego spektrum kolorów. Aby zrobić manicure z ich pomocą, wystarczy użyć jednej prostej sztuczki.

Pięć kolorów dwóch lakierów

Uzbrój się w dwa lakiery, pędzel do powlekania i małą szklankę.

Pokryj pierwszy gwóźdź lakierem nr 1. Następnie dodaj kilka kropli do przygotowanego pojemnika. Dodaj tutaj kilka kropli lakieru numer 2 i dokładnie wymieszaj. Nałóż uzyskaną mieszankę odcieni na drugi paznokieć czystym pędzlem.

Kontynuuj malowanie paznokci zgodnie z tym schematem, stopniowo zwiększając ilość lakieru nr 2 w mieszance dla następnego paznokcia.

Gradient na każdym gwoździu

Zacznij od wyboru schematu kolorów. Możesz użyć następujących kombinacji odcieni: od szaro-niebieskiego do seledynowego, od śnieżnobiałego do perłowoszarego. Wszystko zależy od twojego stroju i preferencji smakowych.

Jednak nie powinieneś używać dwóch kontrastujących tonów, w przeciwnym razie uzyskasz efekt rozmazanego plamki.

Spróbujmy stworzyć gradient w jasnozielonych odcieniach. Ponadto, podobnie jak w poprzednim sezonie, są ulubionymi projektami paznokci. Aby uzyskać efekt delikatnej tęczy, bierzemy cztery odcienie lakieru do paznokci - limonkowy, pistacjowy, zielony, ciemnozielony.

Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę geometrię układu kolorów: najjaśniejszy powinien być u podstawy paznokcia, najciemniejszy - wzdłuż krawędzi.

  1. Zacznij od nałożenia podkładu, a następnie skrętu najjaśniejszego odcienia. W takim przypadku użyj pistacji. Zastosuj go na całym obwodzie paznokcia. Ten kolor na końcowym rysunku powinien pokryć strefę księżyca.
  2. Teraz jest kolej na kolor przejściowy - jasnozielony. Nałóż kilka kropli lakieru na krawędź gąbki i zacznij jeździć w cieniu od strefy uśmiechu na księżyc. Podczas nakładania nie naciskaj zbyt mocno na gąbkę - może wchłonąć całą farbę.
  3. Następnie nałóż zielony odcień (również przy użyciu gąbki), od krawędzi paznokcia lekko wychodząc poza strefę uśmiechu.
  4. Bliżej krawędzi paznokcia, czyli tuż nad strefą uśmiechu, zastosuj ciemnozielony odcień. Krawędź gwoździa może być również ozdobiona dżetów, aby dopasować lub ozdobiona lakierem brokatowym.
  5. Po całkowitym wyschnięciu warstw użyj środka utrwalającego, aby nadać paznokciom połysk i przedłużyć żywotność manicure.

Jak zrobić gradient do manicure (wideo):