Jak wybrać kosmetyki wysokiej jakości?

Każda kobieta chce być piękna. Aby osiągnąć ceniony cel i podkreślić ich naturalne piękno, wielu, począwszy od okresu dojrzewania, korzysta z dobrodziejstw przemysłu kosmetycznego. Tusz do rzęs, szminka, puder, cień do powiek, podkład - niektóre z nich prawdopodobnie znajdziesz w torbie do makijażu dla każdej dziewczyny w wieku powyżej 13 lat.

Każdego dnia marki dostarczają na rynek miliony produktów kosmetycznych. Nie jest tajemnicą, że każdy tusz do rzęs lub szminka o wielkim imieniu ma siostrę bliźniaczkę, popularnie nazywaną fałszywką. Liczba takich podróbek na rynku wydaje się przekraczać setki tysięcy. Wiele dziewcząt cierpi z powodu podwojenia każdego roku.

Najgorsze jest to, że kosmetyki „bazowe” mogą nawet przeciekać na półki pozornie szanowanych sklepów kosmetycznych. Jak odróżnić oryginał od fałszywego, pokaże.

Jak wybrać wysokiej jakości tusz do rzęs

Wybierając tusz do rzęs, musisz pomyśleć nie tylko o wyniku, jaki uzyskasz na końcu - obszernych, grubych lub długich rzęs , ale także o jakości samego produktu. Dlatego wybierając tusz do rzęs, musisz zwrócić uwagę nie tylko na jego pędzel, ale także wziąć pod uwagę kilka innych kryteriów:

Po pierwsze, po otwarciu tuszu do rzęs powąchaj go. Znakiem jakości w tym przypadku jest albo całkowity brak zapachu, albo słaby aromat wosku, który jest częścią kompozycji.

Jeśli tusz wydziela ostry chemicznie, gorzki, kwaśny, ostry zapach, może znacznie zaszkodzić zdrowiu oczu . Taki aromat pojawia się, gdy tusza wygasa, została niepoprawnie przechowywana lub produkt jest wykonany z niebezpiecznych składników chemicznych.

Drugą rzeczą, która powinna ekscytować przy wyborze tuszy, jest jej tekstura. Nie powinien być zbyt płynny, jak lakier i zbyt gruby.

Weź tester i narysuj tusz do rzęs na zewnętrznej stronie dłoni: jeśli pozostawia grudki, spływa z pędzla, leży nierównomiernie, oznacza to, że w końcu potrwa to krótko, zostanie odciśnięty na powiekach. Tusz do rzęs powinien leżeć w linii prostej, farbować rzęsy od nasady po końce i nie kruszyć się.

Skład tuszu należy wybrać w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać. Dlatego zawsze uważnie przeczytaj, co jest napisane na opakowaniu.

  • jeśli masz skłonność do alergii , wybierz tusz oznaczony jako wrażliwy. Zawiera minimum parabenów i składników nawilżających, które zapobiegają wysychaniu rzęs. Poziom kwasowości takiej tuszy jest równy pH płynu łzowego, więc nie spowoduje alergii nawet w najbardziej wrażliwych oczach. W takiej tuszy nie znajdziesz szkodliwych perfum, które powodują trwałą reakcję zapalną.

Aby sprawdzić, czy jesteś uczulony na tusz do rzęs, nałóż go na płatek ucha i pozostaw na 30 minut. Jeśli płat nie spuchł w tym czasie, nie ma zaczerwienienia, swędzenia, stanu zapalnego, to tusz do rzęs naprawdę Ci odpowiada.

  • jeśli masz krótkie rzęsy. Tusz do rzęs, który stymuluje ich wzrost, to twoje zbawienie. Zawiera witaminy , aktywne składniki nawilżające i białka. Ten tusz do rzęs nie zawiera hormonów i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Przez tydzień, przy regularnym stosowaniu takiego narzędzia, rzęsy mogą urosnąć o ponad 3 mm.
  • jeśli chcesz wyjść z tuszem na plażę. Aby tusz do rzęs był odporny na deszcz, basen i morze, musi być wodoodporny. Na etykiecie takiego tuszu do rzęs znajduje się etykieta odporna na wilgoć lub wodę. Ze względu na swój skład dobrze znosi zabiegi wodne: zawiera specjalne substancje tworzące film na rzęsach (emulsje z polioctanem winylu), żywice o właściwościach hydrofobowych. Tusz do rzęs można usunąć wyłącznie z rzęs za pomocą specjalnego dwufazowego płynu (w zestawie oleje i woda).
  • jeśli masz długie, ale rzadkie rzęsy. Tusz do rzęs oznaczony jako Volume to to, czego potrzebujesz do grubych rzęs. Efekt ten osiąga się dzięki dużej liczbie wosków i parafin w kompozycji, które otaczają każdą rzęsę grubą warstwą. Pantenol, silikon, kolagen i witaminy mogą być również zawarte w takiej tuszy.

W przypadku szminki nie powinno być wiórów, pęknięć, obranej farby. Po przekręceniu nie powinien on wisieć wokół ścian obudowy, ale powinien wychodzić płynnie i stabilnie. Podczas skrętu łatwo jest wyjrzeć, a także łatwo wsunąć się do środka. W przeciwnym razie może się szybko zepsuć i stać się bezużyteczny.

Rdzeń pomadki powinien być jednolity i gładki, bez rozprysków oleju, szorstkości i plam. Pomadka może być płynna, stała lub żelowa. Płynna pomadka powinna być lepka i nie rozprowadzana, żel powinien równomiernie się położyć i nawilżyć, stały (nie ma znaczenia, czy jest trwały czy nawilżający) nie powinien zaciskać warg , powodować ciężkości i łuszczenia.

Żadna szminka nie powinna wydzielać kwaśnego lub nieprzyjemnego woskowego zapachu. Jeśli uważasz, że taki zapach pochodzi z produktu, oznacza to, że został niepoprawnie przechowywany lub upłynął termin ważności.

Pomadki są podzielone na kilka kategorii:

  • trwały - zawiera wosk i elementy hydrofobowe. Taka szminka utrzymuje się na ustach wystarczająco długo, ale wysusza je. Dlatego przed zastosowaniem warto użyć balsamu do ust .
  • szminka nawilżająca - w jej składzie znajdziesz wiele pielęgnujących i nawilżających składników. Te pomadki oparte są na olejach i wosku. Dobrze nawilżają usta, zwalniają złuszczanie, ale są szybko zjadane i nie są odporne.
  • podobna do żelu - ta pomadka została zaprojektowana specjalnie dla wrażliwej skóry warg. Pomadka przypomina połysk w formie zwykłego szminki. Żel zastępuje wosk i oleje w kompozycji, barwiące polimery tworzą kolorowy pigment na ustach, a neutralne pH nie powoduje podrażnień, suchości i alergii.

Przed zakupem wypróbuj szminkę na zewnętrznej części dłoni. Powinien leżeć płasko, nie powodować podrażnień.

Proszek może być bezwonny lub emitować lekki przyjemny aromat. Powinno leżeć płasko. Przetestuj proszek na własną rękę, przesuwając gąbkę na górnej części dłoni. W żadnym wypadku nie powinna się kruszyć ani powodować wysuszenia skóry.

Jak wybrać wysokiej jakości cień do powiek

Cienie są dwojakiego rodzaju - suche i kremowe. Obie opcje są dobre na swój sposób, więc skup się na swoich preferencjach.

Jeśli jesteś zwolennikiem suchych cieni, wybierz je według tych samych kryteriów, co proszek. Naturalne składniki i niezawodna, niesypiąca się tekstura to najlepsze cechy suchych cieni. Takie cienie nie mają obcych zapachów i są bezpieczne dla zdrowia oczu.

Kremowe cienie powinny mieć miękką, równą powierzchnię. Podczas testowania sprawdź, czy ześlizgują się w grudki, dobre cienie kremu powinny stopić się i położyć równomiernie w temperaturze palców.

Jak wybrać jakość różu

Róż powinien mieć płaską powierzchnię bez grudek i obcych drobnych cząstek (tylko jeśli producent nie stwierdził, że migoczą). Dobrze wyprasowany rumieniec będzie trwał długo i nie rozpadnie się.