Jak zorganizować przechowywanie w szafie: 5 zasad

Wybierz odpowiednie wieszaki

Rzadko zastanawiamy się, czy jest to „wygodne” dla naszej ukochanej jedwabnej koszuli na szerokich drewnianych „ramionach”. Pamiętaj: lepiej używać miękkich opcji pokrytych pianką i tkaniną. I warto wybrać odpowiedni rozmiar: polegaj na szerokości ramion, nie ma nic wstydliwego w zakładaniu wieszaka na siebie i sprawdzaniu, czy dotyka rękawów.

W przypadku kurtek i garniturów należy wybrać szerokie drewniane „ramiona” ze skrzydłami wyciągniętymi do krawędzi i zaokrąglonymi oraz poprzeczkę wyposażoną w klipsy. Możesz również zwrócić uwagę na gumową powłokę. Chroni ubranie przed ześlizgnięciem.

W przypadku sukienek idealne są wieszaki z małymi haczykami.

W przypadku odzieży wierzchniej wybierz masywny plastik lub lakierowany „wieszak na ubrania”, który wytrzyma ciężar do siedmiu kilogramów. Oni sami dużo ważą za tak niepozornego, ale niezbędnego asystenta. Zakup wieszaka na odzież wierzchnią powinien być mniejszy niż zwykle, ponieważ „skrzydła” kompensują długość.

Buty przechowuj w specjalnych pudełkach

Nie przechowuj butów w tym samym pudełku, w którym je przyniosłeś. Tektura praktycznie nie „oddycha”, co oznacza, że ​​gromadzi nieprzyjemny zapach, w tym z pasty do butów. Kupuj specjalne plastikowe pojemniki z otworami do cyrkulacji powietrza lub preferuj naturalny materiał, taki jak drewno wiklinowe. Aby nie zapomnieć, która para leży, przyklej naklejkę ze zdjęciem na pudełku.

Używaj pokrowców na ubrania

Futra, kożuchy, kurtki skórzane i wełniane płaszcze najlepiej przechowywać w specjalnych pokrowcach na ubrania. Jeśli planujesz kupić pokrowiec nie z naturalnego materiału, dokładnie dowiedz się, jaka jest jego oddychalność. Jeśli prawie nie ma wentylacji, nie przechowuj w nim produktów futrzanych. Bawełniane pokrowce są bardziej odpowiednie dla nich.

Sortuj rzeczy według koloru

Ustaw zasadę sortowania według kolorów, a jeszcze lepiej - według kolorów i materiałów. Nie kładź jedwabiu z akrylem i poliestrem i trzymaj czerwone swetry z dala od lekkich spodni i topów. Możesz układać zwykły pergamin między warstwami odzieży, nie zajmie to dużo miejsca, ale rzeczy po prostu nie znikną i nie będą się wzajemnie kolorować.

Zdobądź pojemniki i stojaki

Nie zapomnij o akcesoriach! Zdobądź specjalne pojemniki na torby i stojaki na nakrycia głowy. Dzięki temu czapki nie stracą kształtu, a torebki będą miały mniejszy kontakt z czymkolwiek, co znacznie zmniejszy ryzyko otarcia krawędzi.

Nawiasem mówiąc, w małych pojemnikach wygodnie jest również pakować bieliznę i rajstopy. W takim przypadku kosze o miękkiej formie o neutralnym kolorze są bardziej odpowiednie, aby wykluczyć możliwość niepożądanego zabarwienia i odkształcenia.