Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Kwadratowa twarz

Jeśli masz ciężki podbródek, masywne kwadratowe ramki nie są Twoją historią. Ale modne w tym sezonie okulary sowy są idealne. Okrągły kształt zrównoważy nadmierne kątowanie twarzy, a jasna ramka i szkło rozproszą uwagę na siebie. Nawiasem mówiąc, nie trzeba wybierać całkowicie zaokrąglonego kształtu. Miękki kwadrat lub lekko wydłużony owal jest idealny, a cienkie zworki między soczewkami nadadzą niezbędne akcenty.

Okrągła twarz

Wręcz przeciwnie, grube dziewczyny muszą dodawać proste i wydłużone linie. Wybór zatrzymujemy na okularach z szerokimi łukami i kwadratowymi lub prostokątnymi soczewkami. Najważniejsze jest to, że rogi rozciągają się do świątyń. Więc wizualnie podkreślisz kości policzkowe, twarz stanie się wizualnie bardziej wydłużona. Radzimy zaryzykować i przymierzyć okulary, ponieważ z filmu „Matrix” nazywają się Sci-Fi. Teraz ta forma jest u szczytu popularności!

Trójkątna twarz

Jeśli masz wąski podbródek i szerokie czoło, radzimy zapomnieć o klasycznym prostokątnym kształcie i zbyt szerokich ramkach. Nie musisz próbować powiększać twarzy ani podkreślać kości policzkowych. W przypadku trójkątnych twarzy idealną formą okularów jest „kocie oko” lub retro lotnicy.

Owalna twarz

Jeśli masz klasyczny owalny kształt twarzy, masz szczęście! Zapraszam do zdobywania punktów w najnowszym stylu. Lotniki, koty, piksele, prostokąty, a nawet serca - absolutnie wszystko będzie ci odpowiadać. Dopasuj okulary do rozmiaru. Wybierz duże kwadraty, jeśli chcesz dodać tajemnicę do obrazu, lub odwrotnie, na małych okrągłych w stylu Johna Lennona - otrzymasz obraz w stylu boho-chic. Ważne jest, aby pamiętać, że masywne akcesoria są bardzo niezależne i nie lubią konkurencyjnych elementów.

Długa twarz

Prawie wszystkie modele okularów nadają się również dla dziewcząt o wydłużonym kształcie twarzy. Głównym warunkiem jest szeroka rama. W przeciwieństwie do cienkich linii twarz może wydawać się większa niż jest. Klasyczne, lekko spiczaste prostokątne okulary staną się ratownikiem dla każdego wyglądu. I nie bój się eksperymentować z kolorem i nadrukami!