Niebezpieczeństwa związane z liposukcją - wszystko może wrócić

Marzeniem każdej pełnej kobiety jest zasnąć i obudzić się szczupła i wysportowana. Wielu wyobraża sobie liposukcję - operację usuwania nadmiaru tłuszczu. Doświadczenie gwiazd pojawiających się na ludziach szczupłych i dopasowanych zaledwie kilka tygodni po tej procedurze szczególnie podsyca zainteresowanie liposukcją.

Lekarze liposukcji obiecują pompować tłuszcz z dowolnej części ciała. Czy wszystko jest tak dobre, jak obiecuje reklama?

Co to jest liposukcja?

Jest to pełnoprawna operacja w znieczuleniu, której istotą jest dzielenie i usuwanie nadmiaru tłuszczu, szczególnie z obszarów problemowych: brzucha , ud, ramion lub pośladków . Istnieje wiele metod przeprowadzania zabiegu, ale wszystkie są operacyjne - wykonanie niechirurgicznej liposukcji jest z definicji niemożliwe, jest to wyczyn reklamowy i nic więcej.

Liposukcja według klasycznego schematu polega na wprowadzeniu pod skórę roztworów adrenaliny i soli fizjologicznej w obszarze problematycznych tłuszczów. Dokonują podziału złogów tłuszczu, a następnie uzyskaną zawartość usuwa się za pomocą mikro-nacięć, a nacięcia są zszywane kosmetycznie.

Metody liposukcji

Obecnie istnieje kilka rodzajów liposukcji:

  • metoda próżniowa, w której osady tłuszczu są rozdrabniane i odsysane przez cienkie rurki z powodu różnicy ciśnień.
  • metodą ultradźwiękową tłuszcz jest wstępnie dzielony pod wpływem ultradźwięków o specjalnej częstotliwości, a następnie usuwany przez rurki.
  • Liposukcja laserowa oznacza niszczenie tłuszczu przez wiązki laserowe, ale esencja pozostaje ta sama - odbywa się to w znieczuleniu ogólnym na stole chirurga.

Wybór kliniki i chirurga

W liposukcji wszystko byłoby dobrze, ale przy takiej operacji istnieje wiele niebezpieczeństw. Nie wszyscy chirurdzy w pełni badają swoich pacjentów przed operacją. I mogą całkowicie zapomnieć o teście tolerancji na znieczulenie .

Ponadto, bez względu na to, ile chcesz więcej, liposukcja jest tylko sposobem na usunięcie istniejącego nadmiaru tłuszczu, liposukcja nie leczy otyłości i jej przyczyn. Jeśli Twój styl jedzenia i styl życia po operacji się nie zmienią, znienawidzone dodatkowe funty powrócą za sześć miesięcy, a waga może stać się jeszcze większa - natura nie toleruje pustki.

Długoterminowych efektów można się spodziewać tylko pod warunkiem przestrzegania diety , aktywnego trybu życia i systematycznego treningu. Jeśli pozostawisz wszystko tak, jak było, będziesz musiał skorzystać z pomocy chirurgów raz lub dwa razy w roku - a to jest drogie i niebezpieczne dla zdrowia.

Wynik operacji zależy w dużej mierze od kwalifikacji chirurga i stopnia nowoczesności sprzętu, żadna klinika nie powie, że jej chirurdzy są biedni i mają niewielkie doświadczenie, nawet jeśli wykonali tylko dwie operacje podczas całego swojego istnienia. Dlatego będziesz musiał dowiedzieć się prawdy na własną rękę, zgodnie z recenzjami i osobistym doświadczeniem, lub zaufać lekarzom i mieć nadzieję na najlepsze. Liczba blizn, obecność powikłań i szybkość powrotu do zdrowia w okresie rehabilitacji zależą od poprawności operacji.

Ponadto liposukcja jest zabroniona przy wysokim ciśnieniu krwi i incydencie naczyniowo-mózgowym, problemach z nerkami i wątrobą, zwiotczeniu i słabej elastyczności skóry.

Niebezpieczeństwa operacji

  • Oprócz szybkiego powrotu dodatkowych kilogramów, przy braku zmian w stylu życia, operacja usuwania nadmiaru tłuszczu może powodować wiele innych skutków ubocznych. Jest to przede wszystkim naruszenie wrażliwości skóry w obszarze operacji, które występuje z powodu uszkodzenia zakończeń nerwowych i obrzęku tkanki podskórnej. Ten nieprzyjemny objaw może utrzymywać się przez długi czas. Na skórze w obszarze operacji może być całkiem sporo krwiaków i nagromadzeń pigmentu, skóra w obszarze nacięć może zostać zainfekowana.
  • Nie zapominaj o szoku spowodowanym wprowadzeniem znieczulenia, które zdarza się w jednym przypadku na milion operacji, ale jest niebezpieczne aż do śmierci.
  • Innym śmiertelnym powikłaniem może być uszkodzenie dużego naczynia i rozwój tłustej choroby zakrzepowo-zatorowej - wnikanie tłuszczu do światła naczynia i blokowanie z nim dużych pni krwi.
  • Z powodu utraty wystarczająco dużej objętości krwi może rozwinąć się niedokrwistość pooperacyjna - znacznie zaburza samopoczucie pacjenta.

Możesz w pełni cieszyć się sukcesem operacji nie wcześniej niż cztery miesiące później. W tym czasie wszystko w końcu się zagoi, tkanki się napręcą, a ciało nabierze kształtu. Do tego czasu konieczna będzie rehabilitacja w noszeniu specjalnej bielizny, odmowa wizyty w saunach i łaźniach oraz ograniczenie aktywności fizycznej.