Krem przeciwsłoneczny do skóry z problemami

Latem każda skóra potrzebuje dodatkowej ochrony, szczególnie przed promieniowaniem UV. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku problematycznej skóry. Każdy ma problemy skórne - oto duch czasów: słaba ekologia, dominacja fast foodów, dziury ozonowe, które zwiększyły na nas wpływ szkodliwego promieniowania słonecznego, dają się odczuć. Ale jedno jest, jeśli problemy z skórą właściwą pojawiają się okresowo, a co innego - jeśli osoba cierpi na nie stale.

Współczesny przemysł kosmetyczny opracował całą serię kremów, balsamów, olejków, mających jednocześnie na celu leczenie i ochronę przed słońcem. nauczy Cię, jak wybierać produkty z SPF dla skóry problematycznej.

1. Ochrona SPF dla fototypu skóry

Ludzie dzielą się na fototypy w zależności od koloru włosów, oczu i skóry: im jaśniejsze są ich pigmenty, tym więcej SPF trzeba wybrać. Liczby SPF wskazują moc i czas ekspozycji na produkt, a także jego gęstość. Im większa liczba, tym dłużej trwa krem ​​i gęstsza jest faktura.

Na środkowym pasie wyróżniono cztery fototypy:

2. Produkty do pielęgnacji skóry

Narzędzie do tekstury należy wybrać w zależności od tego, jaki jest główny problem w skórze.

Plamy pigmentowe powstają z powodu problemów zdrowotnych, a także występują w odpowiedzi na uszkodzenie spowodowane działaniem promieni słonecznych. Taki problem wymaga nie tylko leczenia, ale także silnej ochrony. Pomoże to zapobiec dalszemu rozwojowi.

Najlepiej jest wybierać kremy o SPF co najmniej 50 , szczególnie jeśli zamierzasz odpocząć na wyspach, na których występuje duża aktywność słoneczna. Takie produkty są najbardziej gęste w strukturze i chronią skórę jak skorupa.

Krem powinien zawierać silny kompleks przeciwutleniaczy (koenzym Q10, witaminy, minerały itp.), Który ochroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, powierzchowną warstwę rogową przed poparzeniami i zapobiegnie tworzeniu się wolnych rodników w komórkach. Kremy do skóry skłonnej do pigmentacji mogą zawierać składniki o działaniu rozjaśniającym (witamina C, ekstrakty ziołowe). Kiedy pigmentacja lepiej nakładać krem ​​za każdym razem po kąpieli.

Filtry chemiczne (metoksycynamonian oktylu, dibenzoilometan izopropylu, metoksydibenzoilometan butylu, metyloantranylan) wychwytują światło ultrafioletowe i zamieniają je w przyjazne dla skóry ciepło. Po prostu ratują komórki skóry przed czerniakiem, rozmnażaniem wolnych rodników, które wyzwalają proces fotostarzenia.

Ponieważ w tym czasie ma czas na wchłonięcie i odparowanie z powierzchni skóry.

Jeśli opalenizna jeszcze nie dotknęła twojej skóry i znajdujesz się w miejscu o wysokiej aktywności słonecznej, pojaw się na plaży w bezpiecznych godzinach - od 8:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 18:00.

Jeśli masz zapalenie skóry (uczulenie na słońce) lub wiele moli na ciele, zminimalizuj opalanie.

Po opalaniu

Pochodząc z plaży i biorąc prysznic, zdecydowanie powinieneś pomóc skórze odzyskać siły po opalaniu. Bez względu na rodzaj skóry, użyj po opalaniu. Możesz użyć: