Maski na twarz: domowe przepisy kulinarne

Niezależnie od rodzaju skóry musisz zadbać o jej piękno i zdrowie. Najlepszym pomocnikiem w tym będzie maska. Maski kosmetyczne nie tylko odżywiają skórę, przywracają równowagę wodną, ​​poprawiają krążenie krwi, a także zwalczają różne wysypki i zaczerwienienia.

Nie trzeba wydawać dużych sum pieniędzy na kosmetyki ze sklepu. Najlepsza maska ​​jest gotowana w domu. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że wszystkie jego składniki są pochodzenia naturalnego i nie są przetwarzane za pomocą konserwantów.

Istnieją cztery rodzaje skóry. Dla każdego z nich opracowano specjalne maski, które mogą rozwiązać wszystkie problemy - od łuszczenia po tłusty połysk. Najlepsze zostały wybrane dla Ciebie.

Określ rodzaj skóry

Przed użyciem maski określ rodzaj skóry. Jeśli twoje pory szybko się brudzą, a twarz ma nienaturalnie tłusty połysk, masz tłustą skórę. Jeśli nie możesz wyjść z domu bez kremu nawilżającego, a skóra na twarzy stale się łuszczy, to jest sucha.

Jeśli strefa T na twarzy szybko się brudzi i świeci niezdrowym połyskiem, reszta twarzy wysycha i złuszcza się - masz kombinację typu. W przypadku, gdy skóra twarzy nie powoduje specjalnych problemów i ma dobrą strukturę - jest to normalny rodzaj skóry.

Maski do cery tłustej

Biała glinka jest doskonałym przeciwutleniaczem. Wymieszaj z talkiem, dodaj 3 łyżki alkoholu i kilka kropel soku z cytryny. Nałóż mieszaninę na twarz i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Ta maska ​​wnika w głębsze warstwy skóry, eliminując stany zapalne. Pozbędziesz się nie tylko trądziku, ale także tłustego połysku na twarzy.