Biżuteria VS biżuteria: co wybrać i jak się ubrać

Na początek zastanówmy się, co i kiedy jest to właściwe. Jeden z najostrzejszych rodzajów zasad ubioru - Czarny krawat - sugeruje, że możesz nosić tylko biżuterię. W tym przypadku nawet najdroższa biżuteria, a zwłaszcza w połączeniu z diamentowymi kolczykami, byłaby dużym błędem. Jeśli idziesz do teatru lub prestiżowej restauracji, powinieneś również odmówić biżuterii. Obraz uzupełnia mały naszyjnik lub jasny wisiorek i kolczyki. I w takich sytuacjach perła idealnie oszczędza!

Kolejny powszechny błąd - wybór zbyt masywnej i jasnej biżuterii po południu. Dotyczy to tylko drogich naszyjników z kamieniami szlachetnymi, biżuterii i pierścionków. Po południu czas na spacer modnymi koralikami lub bransoletą z kamieni półszlachetnch.

Nawiasem mówiąc, jeśli nie zrobiłeś manicure, zapomnij o pierścionkach i bransoletkach! Każde skupienie na rękach zwróci uwagę na zadbane paznokcie. Ponadto wielu jubilerów zaleca wybranie koloru lakieru, aby pasował do koloru kamienia na pierścieniu. Oczywiście, jeśli nie jest to diament, kamienie te wybaczają wszystko.

Na siłowni twoje diamenty również będą nieodpowiednie. Biżuteria ogólnie źle pasuje do odzieży sportowej i codziennej. W skrajnych przypadkach możesz zostawić tylko kolczyki.

Masywne łańcuszki, naszyjniki i skórzane bransoletki są elementami sportowego stylu. Ale tutaj powinieneś zapomnieć o różnych plastikowych biżuteriach nawet w tym przypadku. Tania biżuteria nie ozdabia, ale znacznie psuje obraz.

Jeśli masz spotkanie biznesowe, bądź ostrożny przy wyborze biżuterii. Jeden, wystarczą maksymalnie dwa małe przedmioty. Ponadto kamienie na nich nie powinny przekraczać wielkości gwoździa, a konstrukcja powinna być zwięzła.

Wieczorem, w recepcji i w teatrze, niewłaściwe jest łączenie kilku masywnych dekoracji. Na przykład duży naszyjnik łączy się tylko z lekkimi kolczykami, lepiej jest umieścić zegarek i bransoletkę na różnych rękach.

Wybierając biżuterię zachowaj równowagę tekstur i odcieni. Nie oszczędzaj na biżuterii. I zwróć uwagę: zestawy biżuterii mogą i powinny być nawet łamane i noszone osobno.