Selektywna perfumeria - wysoka sztuka aromatów

Zapachy zawsze były i pozostaną integralną częścią naszego życia. I chociaż za pomocą zapachu otrzymujemy tylko 2% informacji o otaczającym nas świecie, liczby tej nie należy lekceważyć. Zapachy mogą powodować przypływ emocji, ostrzegać przed niebezpieczeństwem, popychać lub przyciągać do konkretnej osoby.

Nic dziwnego, że wraz z pojawieniem się perfum zapach umieszczony w butelce stał się częścią obrazu. Teraz perfumy są integralną częścią naszej garderoby, niewidzialnej odzieży, którą oceniają inni.

Dzisiaj podaż na pachnącym rynku przewyższa popyt i wydaje się, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Ale nie perfumiarze-smakosze - ci, którzy szukają eksperymentów węchowych i egzotycznych potraw z aromatem. Znaleźli specjalne menu w haute cuisine selektywnej perfumerii. O tym, czym jest ten pachnący świat, o którym ostatnio tyle się mówi, mówią eksperci.

Historia biografii

Perfumy selektywne (od angielskiego selektywnego - „wybierając, selektywne”, „selektywne”) to niszowa perfumeria dla pewnego kręgu ludzi. Charakteryzuje się tym, że perfumy powstają zawsze pod wpływem wyobraźni perfumiarza, nie podążając za rynkowymi strategiami marketingowymi i trendami mody.

Selektywne „nosy” próbują zrobić coś ponadczasowego, wbrew oczekiwaniom mas. Takie perfumy są zawsze wytwarzane przy użyciu wysokiej jakości naturalnych składników - olejków roślinnych, rzadkich kwiatów.

W produkcji bardzo rzadko stosuje się syntetyczne składniki, chyba że chodzi o to, że aldehydu nie można zastąpić naturalnym analogiem. Marki selektywne mają maksymalnie 250 punktów sprzedaży na całym świecie, aw linii produktów perfumowanych znajdziesz od jednego do maksymalnie 10 smaków.

Producenci takich perfum nie wydają ani grosza na reklamę. Wszystkie informacje o marce dystrybuowane są w tak zwanych „ustnych przekazach”.

Chociaż dziś wiele mówi się o perfumach selektywnych, nie narodziły się wczoraj. „Oleje aromatyczne opracowane dla królowej Kleopatry można bezpiecznie nazwać pierwszymi znanymi obiektami selektywnej perfumerii, ponieważ zostały one stworzone z naturalnych surowców i dla ograniczonego kręgu ludzi przy całkowitym braku reklamy”, mówi Tatyana Kirillovskaya, właścicielka salonu selektywnej perfumerii.

Zastosowanie sztucznych składników znacznie uprościło i przyspieszyło produkcję perfum, można je było wprowadzić na rynek, obniżyć koszty produktu i udostępnić szerszym masom.

Następnie marketerzy, którzy „wąchali” kopalnię złota, doradzali markom, aby w produkcji stosowały tańsze surowce syntetyczne. Tak więc perfumy stały się dostępne dla wszystkich grup ludności, firmy zapachowe zaczęły rosnąć jak grzyby po deszczu, a perfumy o różnych rozmiarach zalały rynek.

Selektywne perfumy pozostały na powierzchni jako rodzaj rynku zbytu, diametralne przeciwieństwo miernych produktów marek „hiped”, które opierają się na handlu.

„Dzisiaj pewien krąg indywidualistów stał się bardzo wybredny zarówno pod względem marek, jak i jakości produktów. Tacy ludzie nie są usatysfakcjonowani, że będą siedzieć z kimś w tym samym pokoju w tych samych kostiumach, albo że ktoś będzie właścicielem tego samego zapachu co ich. Dlatego zwracają się do świata selektywnych perfum, które mogą zapewnić nie tylko ekskluzywne, ale także wysokiej jakości produkty.

Płacąc za perfumy światowych marek, dajesz pieniądze na reklamę, promocję i uzupełniasz opłatę, którą otrzymała gwiazda, stając się twarzą tych perfum. Kupując selektywne produkty, dajesz pieniądze na pracę samego perfumiarza i te wysokiej jakości naturalne składniki, które są wykorzystywane do produkcji tego zapachu ”- mówi Roger Dove, profesor perfumerii, twórca samej linii perfum Roja Dove.

Od 1996 roku masowi artyści z Zapachu Demetera „zbierają” zapachy istniejące na świecie i prezentują je w postaci perfum, żelu pod prysznic i mydła toaletowego. Zapachy o zapachu proszku dla dzieci, grobowych kwiatów, kurzu, terpentyny, ognia, kleju itp. Zbiór niezwykłej „biblioteki” zawiera około 200 smaków.

Nieudany projektant kostiumów, projektant mody, malarz, architekt i przyszły perfumiarz Christopher Brosius rozpoczął karierę jako taksówkarz, sprzedawca w sklepie Barneya. Świat zapachów prześladował go przez cały ten czas, dopóki droga życia nie doprowadziła do Kiehla , gdzie zaczął rozwijać perfumy.

Zmęczony tętniącym życiem Nowym Jorkiem Brosius przeprowadził się do małego miasteczka w Pensylwanii, gdzie w końcu pomyślał o własnej linii perfum. „Dorastałem w małym ekologicznym miasteczku, w którym było niewiele samochodów, wiele zielonych drzew, kwiatów. Wyhodowaliśmy nasz ogród, a świat zapachów natury i wszystko, co z tym związane, nieustannie mnie prześladuje. Jestem zakochany w tych aromatach i postanowiłem odzwierciedlić je w mojej linii perfum - powiedział dziennikarzom Christopher.

Produkcja rozpoczęła się na stole kuchennym, urosła do rozmiarów dużej firmy i przekształciła się w znaną na całym świecie markę. Brosius nazwał CB I Hate Perfume swoją linią perfum .

„Ta nazwa narodziła się w czasie, gdy nadal pracowałem jako taksówkarz. Do samochodu wsiadły różne panie i panowie, a wielu pachniało bardzo słodkimi, bogatymi aromatami. Od tych perfum byłem chory i boli mnie głowa. Ponieważ tworzę perfumy w przeciwieństwie do tych dostępnych na rynku, postanowiłem nazwać swoją linię „nienawidzę perfum”, ale tylko te, które mnie otaczają, więc tworzę własne ”, mówi Brosius.

Francuz Etienne de Swardt tworzy aromaty od 2000 roku: „Poprzez moje eksperymenty chcę podkreślić, że perfumy powinny wywoływać emocje, co nie jest ważne. Co najważniejsze, nie powinieneś być obojętny ”, mówi miernik. Nie można doświadczyć obojętności na kreacje jego firmy - a „Republika Pomarańczowa” produkuje zapachy od 2006 roku.

Etienne oferował nam zapachy z zapachem nasienia i krwi, aby pachnieć jak po seksie, logiczne perfumy poprzedzone aromatem papierosów i kwiatów, prowokujące perfumy z dziewiczymi nutami, ale o jasnej nazwie „Dziwka dworska” i „Take Me”.

Twórczość Svardta jest dość specyficzna, ale nie pozostawia nikogo obojętnym. Słynna „Dziwka” nasycona nutami cytrusowymi i, co zaskakujące, sam aromat z zapachem „nasienia i krwi”, są szczególnie poszukiwane w tej linii. Co ciekawe, ludzie przyciągają coś prowokującego, najprawdopodobniej znajdującego się w centrum uwagi.

Etienne podzielił się swoimi bezpośrednimi twórczymi planami i okazało się, że perfumy o zapachu ... kokainy są obecnie w fazie rozwoju. Stawiamy na zdrowy styl życia i raczej nie przetestujemy go. Niemniej jednak interesujące jest to, co stanie się w końcu.

Wróć do podstaw

Wróć do podstaw

Nie wszyscy perfumiarze chcą prowokacji, niektórzy przywracają i przywracają arcydzieła minionych lat, stuleci i stuleci. Ich dzieła powstają w najlepszych klasycznych tradycjach światowej perfumerii.

Roger Dove rozpoczął karierę w Guerlain . Zdobył tytuł „profesora perfumerii”, otrzymał prestiżowy tytuł Global Ambassador (World Ambassador) Guerlain. Stworzył niestandardowe zapachy dla prywatnych klientów, organizacji i perfumy dla prawie wszystkich arabskich szejków. A perfumy stworzone przez coroczną galę Roger The Terrence Higgins Trust London Lighthouse zostały sprzedane na aukcji w Christie's i uznane za absolutny szczyt kreatywności w wysokiej perfumerii.

Ian Edwood Vos był fotografem od dawna. A potem z dnia na dzień sprzedał firmę i z głową wszedł do świata perfumerii. „Podziwiam piękno, dlatego wiele lat poświęciłem światowi fotografii. Ale chciałem uchwycić piękno w innej formie, a mianowicie w aromacie i sprawić radość dużej liczbie ludzi. Dobre duchy, jak dzieła sztuki, coś ponadczasowego, jak relikwia, powinny być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ponieważ nie jestem perfumiarzem, moim zadaniem było przyciągnięcie profesjonalistów i zgromadzenie kompetentnego zespołu, który mógłby zrealizować wszystkie moje pomysły i stworzyć wysokiej jakości, ekskluzywne aromaty. Nie miałem doświadczenia, ale miałem wielkie pragnienie, a sam los posłał mi odpowiednich ludzi, którzy pomogli mi zrealizować moje marzenia ”- mówi Jan.

I wreszcie zapach Puredistance Antonia , stworzony na cześć matki Jana przez perfumiarza Annie Buzantian, to prawdziwa kobiecość.

Od dzieciństwa Pierre Montal był „chory” na perfumy. Nic dziwnego, że w młodości zdobył wiedzę na temat pachnącego świata w Międzynarodowym Instytucie Perfum w Wersalu. Po powrocie ze stażu w Grasse Montal zaczyna rozwijać własną linię perfum.

Pierre zawsze podziwiał kulturę orientalną i otrzymał pierwsze duże zamówienie od arabskiego szejka - stworzyć perfumy dla swoich czterdziestu żon. Ożywiając orientalne tradycje aromatami, Montal lubi stosować tak złożony składnik, jak oud i rzadkie naturalne oleje drzewne. Perfumy Montale są doceniane przez arabskich szejków i królów.

Wśród znanych perfum tej marki można wymienić Vetiver des Sables , liście paczuli, piżmo - białe piżmo i imbir . Niszowa perfumeria Montale , oparta na drewnie oud, zawiera szereg unikalnych, naprawdę magicznych produktów. Należą do nich zapachy Oud Pur Oriental , Royal Aoud , Aoud Cuir D`Arabie , Attar , Aoud Ambre , stworzone według starożytnych tajnych przepisów.

Smaki eksperymentalne

Perfumyrzy czasem lubią bawić się stylem, nutami, a nawet trendami, co daje aromaty w niecodziennej interpretacji i do zupełnie nieoczekiwanych celów.

Marka CnR Create została stworzona w 2008 roku na wybrzeżu południowej Francji przez austriackiego astrologa Roberta Boehm i perfumiarza Andreasa Kolara. Perfumy zawsze były prawdziwą pasją Roberta. Z entuzjazmem studiował historię aromatów, szczególnie interesowały go dzieła starożytnych mędrców, o których aromaty bardziej nadają się dla osób o określonym znaku zodiaku. Robert od dawna pielęgnuje pomysł stworzenia linii podobnych duchów. I wkrótce udało mu się zrealizować swoje marzenie: CnR rozpoczął współpracę z Olvierem Funelem, przedstawicielem nowej generacji francuskich perfumiarzy.

Szwedzka firma Neotantric to nowoczesna interpretacja słowa „tantra”. Wytwarza aromaty, które zostały zaprojektowane tak, aby wzbudzać pragnienia, otwierać dla nas nowe oblicze zmysłowości i zachęcać do różnych eksperymentów z jej seksualnością. Interpretacje starożytnej tantry znajdują odzwierciedlenie w prowokujących obrazach na opakowaniach perfum. Maniakalna miłość do pań i panów , (jestem) boginią seksu , Drops of Me , Citric Metal Kamasutra i Parampara Peepshow - każdy zapach ma swoją nieopowiedzianą historię, którą każdy może napisać.

***

Odkryj świat selektywnych aromatów, jeśli chcesz znaleźć indywidualność, uzyskać wysokiej jakości produkt perfumeryjny, wejdź do grona ulubionych z wykwintnym, wyrafinowanym smakiem. Te perfumy pomogą Ci znaleźć swój prawdziwy styl, uzyskać ponadczasowy strój haute couture, lub możesz zrobić świetny prezent dla swoich bliskich.