Kosmetyki Ziołowe

Nie bez pomocy gwiazd Hollywood boom na wszystko, co naturalne, zyskuje na popularności od ponad roku i nie chce opuszczać podium. Słoiki i pudełka oznaczone jako „organiczne” wyglądają jak światło w ciemności, zbawienie od wszelkiego zła i kłopotów. Dotyczy to żywności i odzieży, a zwłaszcza kosmetyków.

Ale czy kremy, płyny, eliksiry kosmetyczne oznaczone jako „eco”, „bio” i „organiczne” przynoszą realne korzyści, czy są naprawdę naturalne i czy producenci przestrzegają przykazania „Nie szkodzić!” - mówi ekspert Dmitry Erzin , kandydat nauk medycznych, kierownik centrum edukacyjno-metodycznego Weleda w Rosji.

Weź w naturze

„Kosmetyki organiczne” to kosmetyki, których wszystkie (lub prawie wszystkie) składniki są uprawiane bez użycia nawozów chemicznych w ekologicznie czystych obszarach, ponadto nie są testowane na zwierzętach. W takich kosmetykach nie ma syntetycznych konserwantów, substancji zapachowych ani barwników, olejów mineralnych, glikoli i silikonu. Większość producentów kosmetyków organicznych stosuje do pakowania przyjazne dla środowiska i łatwe do recyklingu materiały.

To prawda, że ​​producent, który chce wypuścić kosmetyki na sprzedaż, nie może sam nazwać kosmetyków ekologicznych i nakleić specjalnej etykiety. Aby uzyskać specjalną plakietkę „BIO” i prawo do nazwania kosmetyków naturalnymi, musisz uzyskać certyfikat, a nawet serię certyfikatów.

Istnieją biocertyfikaty, które są niezbędne do sprzedaży kosmetyków na rynku krajowym kraju, a także międzynarodowe certyfikaty, które dają prawo do dystrybucji kosmetyków oznaczonych jako „ekologiczne” w Europie i Stanach Zjednoczonych. Aby kupujący w różnych krajach mogli odróżnić prawdziwe kosmetyki organiczne od podróbek, wystarczy jeden międzynarodowy certyfikat. Jeśli tak, to jakość kosmetyków jest uznawana na najwyższym, międzynarodowym poziomie.

W przypadku suchej skóry musisz wybrać kosmetyki, które obejmują olej jojoba, olej ze słodkich migdałów, kukurydzę, brzoskwinię, oliwkę. Te składniki nie mają efektu gumowatego, szybko i skutecznie radzą sobie z suchą skórą.

***

Wielu unika kosmetyków ziołowych, słysząc mity o alergii. W rzeczywistości syntetyczne konserwanty, barwniki, emulgatory i substancje zapachowe, które są obce dla ludzkiego układu odpornościowego, znacznie częściej rozwijają zapalenie skóry .

Oczywiście obecność certyfikatu biologicznego nie wyklucza ryzyka alergii w przypadku indywidualnej nietolerancji, tylko potwierdza organiczny charakter produktu kosmetycznego. Jeśli masz skłonność do alergii, musisz wybrać kosmetyki, w tym organiczne, specjalnie zaprojektowane dla osób o wrażliwej skórze lub cierpiących na niektóre choroby alergiczne.