Joga twarzy

Doświadczeni lekarze potrafią stwierdzić na podstawie twarzy pacjenta, na jakich narządach cierpią. Na twarzy znajdują się punkty odruchowe prawie wszystkich narządów wewnętrznych osoby, a jeśli odpowiednio oddziałujesz na tkanki twarzy, możesz pozytywnie wpłynąć na pracę ciała jako całości.

Przykładem są mięśnie ust i oczu, które są bardzo podobne w budowie i zasadzie działania do aparatu zwierającego w układzie trawiennym, żółciowym i moczowym. Tak więc, utrzymując napięcie kolistych mięśni jamy ustnej i oczu poprzez odruchowe połączenia, dochodzą do napięcia i poprawiają pracę mięśni i tych narządów.

Medycyna chińska ogólnie opiera się w dużej mierze na zasadach narażenia na strefy odruchowe, a twarz jest jedną z bardzo wrażliwych stref.

Na zdrowie i urodę twarzy wpływają również stresy, które dodają nam zmarszczek i siwych włosów, ich odcisk również pozostaje w podświadomości, programując naszą twarz i jej wyraz. Na twarzy pojawia się typowy „grymas” - mimowolnie marszczymy czoło, obniżamy kąciki ust, mrużymy oczy. Ostry, marszczący brwi, niezadowolony, zmęczony lub wyczerpany wyraz twarzy programuje stan całego organizmu i podświadomości.

Joga twarzy

Joga twarzy lub twarzy to kompleksowa praktyka, która pomaga odmłodzić twarz i poprawić ciało, uwalniając ludzką świadomość poprzez zarządzanie mimiką. Idealnie, ten kompleks powinien być połączony z ćwiczeniami oddechowymi, bandhami (nadanie ciału specjalnej pozycji i trzymanie go przez pewien czas), medytacją i głębokim oczyszczeniem emocjonalnym (musisz odłączyć się od wszystkiego, uwolnić głowę od myśli).

Celem kompleksu jest trenowanie mimiki twarzy i umiejętność kontrolowania emocji, zmniejszania wrażliwości twarzy, ciała i umysłu na stres, mobilności i plastyczności. Dzięki jodze na twarzy usuwa się napięcie mięśni twarzy, rozluźniają się, zmniejsza się liczba zmarszczek, zmniejsza się obrzęk i obrzęki. Wraz z rozluźnieniem twarzy znikają urazy, strach, niepewność i poczucie winy.

Joga dla twarzy: zestaw ćwiczeń

Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy porzucić wszystkie sprawy, wyłączyć telefon, komputer i domofon. Potrzebujesz pełnego milczenia, aby prowadzić wewnętrzny dialog. Musisz usiąść w wygodnej pozycji, zrelaksować się i spróbować poczuć i zrealizować wszystkie poziomy twarzy, zobaczyć wewnętrznie wszystkie jej obszary.

Czubkiem języka jako miotły „zmieść” całą przestrzeń między dziąsłami a ustami. Pomoże to napiąć mięśnie policzków, wygładzić fałd nosowo-wargowy i skorygować linię podbródka. To samo ćwiczenie koryguje pozycję górnych kręgów w szyi i poprawia ukrwienie podstawy czaszki.

Przed ćwiczeniem ściśnij mocno wargi i wykonując wysiłek i jakbyś popychając język, przenieś go z prawego policzka i górnej wargi na lewą stronę, a następnie zejdź na dolną wargę i powtórz ruch poniżej w przeciwnym kierunku.

Średnio konieczne jest wykonanie takich okręgów 30 zgodnie z ruchem wskazówek zegara, w tej samej ilości w przeciwnym kierunku, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Na koniec musisz siedzieć z zamkniętymi oczami i czuć, jakie zmiany pojawiły się na twojej twarzy, gdzie rozprzestrzenia się ciepło, co czujesz.

Kompleks ćwiczeń

Musisz wykonać ruch, jakbyś chciał mrugnąć lewym okiem. W napięciu mięśni zamkniętego oka konieczne jest zatrzymanie się na 1-2 sekundy, a następnie relaks.

Następnie w szybkim tempie musisz wykonać serię mrugnięć przez około 15-30 sekund. Następnie powtórz serię prawym okiem, a następnie dwojgiem oczu. Zmniejsza to powstawanie „kurzych łapek”, zmniejsza powstawanie worków pod oczami, wzmacnia obszar brwi. My mentalnie uwalniamy nasze spojrzenie.

Weź oddech i podczas wydechu włóż usta do rurki, jakbyś chciał kogoś pocałować. Trzymaj usta w tym stanie i napięciu przez kilka sekund, a następnie rozluźnij usta. Powtórz co najmniej 10-15 razy. Spowoduje to zaciśnięcie policzków i brody, poprawienie konturu twarzy. da pewność siebie.

Intensywnie, ale nie boleśnie, uderzaj dłońmi w policzki, aby wysiłki dotarły do ​​mięśni i rozproszyły krew, ćwiczenie jest wykonywane prawidłowo, jeśli nie boli, a po minucie policzki rozgrzeją się i różowieją. Warto również poklepać obszar pod szyją i podbródkiem, ale już z tyłu dłoni, aby impulsy klaśnięć wnikały głęboko w skórę. W wyniku takich klepnięć poprawia się krążenie krwi i drenaż limfatyczny, toksyny są wydalane, twarz jest napięta, a obrzęk ustępuje.

Palcami wskazującymi delikatnie pociągnij górne powieki obu oczu, w tym czasie spróbuj zamknąć oczy, opierając się ruchom palców. Zrób to przez 2-3 sekundy w pięciu do siedmiu krokach.

Następnie pociągnij dolną powiekę w podobny sposób i spróbuj pokonać opór palca siłą mięśni i zamknąć oko na około 2-3 sekundy. Wykonaj 5-7 zestawów. Następnie, bez zdejmowania palców, z łatwością wepchnij je do środka, pod spód gałki ocznej, bez nadmiernego wysiłku. Zezuj pod koniec ćwiczenia przez 5 sekund.

Poprawia to jasność myśli, daje odpocząć oczom, zmniejsza zmarszczki i obrzęki pod dolną powieką.