Opieka w nagłych wypadkach lub dlaczego potrzebujemy surowicy

W połowie ubiegłego wieku naukowcy postanowili opracować narzędzie, które pomoże leczyć oparzenia. Ciężka praca, miliony eksperymentów i badań doprowadziły do ​​pojawienia się panaceum. Eliksir, wybawca, cudotwórca, gdy tylko nazwali koncentrat, który pomógł szybko wyleczyć oparzenia.

Substancja ciekła otrzymała nazwę surowica lub surowica (od łacińskiego „ser” - przepływ). Badania nad tym cudownym lekarstwem nie ustały, a naukowcy zauważyli, że oprócz tego, że serum pomaga leczyć rany i oparzenia, w zależności od składu i stężenia składników zmniejsza zmarszczki, zwalcza trądzik, przywraca zdrową cerę i odżywia skórę tlenem.

Nic dziwnego, że firmy kosmetyczne zainteresowały się tym rozwojem i kupiły prawa do badań i korzystania z takich produktów. Tak więc serwatka płynnie weszła w dietę kosmetyczną każdej kobiety. Ale czy jest to panaceum na wszystkie problemy związane z naszą skórą, czy można zastąpić cały nasz arsenał kremów wspaniałym eliksirem i dlaczego każda kobieta powinna mieć serum na toaletce?

Na te i inne pytania odpowiada Julia Dyachenko, dermatokosmetolog, kierownik oddziału dermatokosmetologii w centrum medycznym Clinic +31.

Czym serwatka różni się od śmietany

Serum zawiera bardziej aktywne składniki biologiczne. Na przykład w kremie może być tylko 10% kwasu hialuronowego, podczas gdy w surowicy - wszystkie 50%, 20% ekstraktów roślinnych w kremie w porównaniu do 100% - w surowicy. Oznacza to, że dzięki swojemu składowi serum może przenikać do głębszych warstw skóry w procesie triumfalnym, przeprowadzać tam prace wyjaśniające i naprawcze.

Z reguły serum zawiera pewien zestaw składników mających na celu zwalczanie jednego problemu, na przykład zmarszczek lub suchej skóry, trądziku lub plam starczych. Skoncentrowany produkt, taki jak surowica, jest uznawany przez kosmetologów za lek wraz z maściami farmaceutycznymi.

Co to są serum?

Jak wspomniano powyżej, surowice są podzielone zgodnie z kierunkiem ich działania i należy je wybrać w zależności od problemu:

 1. Serum oczyszczające pory do skóry trądzikowej Mary Kay
 2. White Lightening Is Clinical Serum,
 3. Serum intensywnej czystości Matis
 4. Acne Concealer Collistar SOS Blemishes.

 1. Serum dla młodzieży L'Oréal ,
 2. Serum Abbyssine Serum Kiehl's ,
 3. Avon Anew Clinical Serum,
 4. Serum „Elixir 365” Lancaster ,
 5. Serum OLAY Regenerist „Mikroskrzyżacz twarzy”.

 1. Serum Prep + Prime Skin Brightening MAC ,
 2. Serum Shiseido White Lucency ,
 3. Serum White Shot QL Pola ,
 4. Serum „Ochrona i rozjaśnianie” Optimals Oriflame ,
 5. Serum Illuminator Estēe Lauder.

 1. Caudali Vinosource Concentré hydratant Serum ,
 2. Les Hydro-Nutritives Payot Serum nawilżające
 3. Nawilżające B5 SkinCeuticals Serum nawilżające
 4. Serum rewitalizujące Force Vitale Serum Swiss Line.

Serum zmniejsza blizny, szwy, usuwa ślady zastrzyków, zmniejsza zaczerwienienie i obrzęk. Odżywia skórę cennym nawilżeniem, które traci podczas zabiegów lub na skutek promieniowania ultrafioletowego. Takie serum jest czasem dobre w profilaktyce dla miłośników solarium.

 1. Murasaki Japan Serum,
 2. Advanced Night Repair Estée Lauder ,
 3. Serum Abeille Royale Guerlain.

 1. Serum do twarzy z witaminą C The Body Shop ,
 2. Intensywne serum naprawcze na noc do skóry Ex Cefine ,
 3. Turnaround Concentrate Radiance Renewer Clinique Serum ,
 4. ACAI Kiehl's Serum .
 5. Beautycycle Serum odnawiające witaminę C z kwasem hialuronowym

Jak stosować serum

Ponieważ surowica jest uważana za lek terapeutyczny, kosmetolodzy przepisują w okresie zmian sezonowych, czyli 3-4 razy w roku przez 2-3 tygodnie. W takim przypadku nie używaj kilku serum jednocześnie, produkty te, nasycone aktywnymi składnikami w dużych ilościach, mogą uszkodzić skórę i nie przynoszą korzyści.

Nie można również używać tylko serwatki, powinien to być duet ze śmietaną. Faktem jest, że surowica nie jest w stanie chronić skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym, ponieważ brakuje jej ochrony SPF, a składniki surowicy nie mogą zakłócać negatywnego wpływu środowiska na skórę.